Tapety - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Podzim

9. listopadu 2005, 00.00 | Jak zachytit podzimní náladu? Možností je mnoho. Snímek může vyzařovat teplotou blížící se k bodu mrazu, silnými větry, spadaným listím. Ano, např. spadaným listím.

 

 

 

Tapeta: Fotografujme škumpu lysou

20. října 2005, 00.00 | Mám ji rád. Celý rok je v podstatě nenápadná. Zelené podélné listy, tiše roste, neruší, nevnucuje se. Leč přichází říjen. Období říje. A škumpa? Jednou za rok, na pár dní, jako by věděla, že podzim podle mého mínění patří k obrazově i lidsky nejkrásnějším obdobím roku, rozkvete.

 

 

 

Tapeta: Podzim ve skalách

13. října 2005, 00.00 | Podzimní období patří, dle mého názoru, k nejkrásnějším. Mnozí básníci a filosofové přirovnávají různé životní fáze k proměnám roku a zde je podzim synonymem přípravy na závěrečné fáze života a zimní měsíce.

 

 

 

Tapeta: Zatmění slunce

6. října 2005, 00.00 | Tento týden začal opět pondělím. Meteorologové nás již několik dní upozorňovali na nevídanou podívanou. Alespoň ne každý den. Prstencové zatmění slunce. Leč, nedělní předpověď zarmoutila všechny, kdož chtěli z našeho území tento vesmírný jev pozorovat. Bude zataženo, prohlásili. A bylo.

 

 

 

Tapeta: Babí léto

29. září 2005, 00.00 | Letní měsíce nezadržitelně končí. Doba slunečního svitu se zkracuje, dny se krátí. Což je dobře. Z hlediska koloběhu ročních období, na který jsme zvyklí v naší zeměpisné šířce. Zřejmě bychom byli velmi překvapeni, kdyby se teploty ještě dalších třeba sto dní držely číslic dvacet pět na našich teploměrech.

 

 

 

Tapeta: Mé nejmilejší zvíře

22. července 2005, 00.00 | Je tomu tak. Ze zoologické zahrady se mi nejvíce líbí hroch. Bezmezně a možná také nekriticky obdivuji jeho postavu, rychlost, čistotu. A to ani nehovořím o jeho dobré povaze.

 

 

 

Tapeta: Filmový herec

14. července 2005, 00.00 | Snad jenom opravdu dobrý filmový herec by dokázal podobný pohled do kamery. Pohled přímý s vědomím svého majestátu. Odpočinek mezi dvěma klapkami. Snímek pro billboardovou kampaň prestižní firmy.

 

 

 

Tapeta: Pohled z oka do oka

30. června 2005, 00.00 | V řeči etologie je přímý pohled výzvou. Neznámému, natožpak volně se pohybujícímu velkému psovi neradno se dívat zpříma do očí, stejně tak divoké šelmě...

 

 

 

Tapeta: Setkání v Jižní Dakotě

23. června 2005, 00.00 | Většina z nás, pokud se podívá na veverku ve skoku, zjistí, že předmět mého zájmu nepochází z našich končin. Fotografie veverky z Jižní Dakoty by se mohla řadit do kategorie zvířat, sportu nebo pohybu ve volném čase.

 

 

 

Tapeta: Maminko, chraň mne

17. června 2005, 00.00 | Mládě bylo ještě malé, občas se pustilo na samostatnou výpravu do nejbližšího okolí své matky. Však její ochrana zatím vítězila nad samostatným objevováním zajímavého, ale mnohdy i nebezpečného světa.

 

 

 

Strana výpisu

3

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: