Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Barevné filtry a parametry snímku ve fotoaparátu

19. října 2005, 00.00 | Dnešní článek se bude opět věnovat základnímu nastavení digitálního fotoaparátu. Dnes si ukážeme, jaké barevné efekty zpravidla fotoaparáty nabízejí a jaké parametry snímku můžeme nastavovat. Víte, k čemu je nastavení ostrosti, kontrastu nebo saturace? Jaký to má efekt?

 

 

 

Zobrazují se vám černé nebo poškozené snímky? Oprava zdarma

18. října 2005, 00.00 | Poslední měsíc se roztrhl pytel se zprávami o vadných sériích fotoaparátů. Za většinu z těchto problémů zřejmě může CCD snímač od Sony. Upozornění na konkrétní modely a jejich série vydaly postupně Canon, Fujifilm, Konica Minolta, Nikon, Olympu, Ricoh a Sony. Nikon pak také vydal upozornění týkající se jeho zrcadlovek D2H, D70 a F55. Zjistěte si, zda-li se vás problém taky netýká.

 

 

 

Zoom a perspektiva tajemství zbavené

6. října 2005, 00.00 | Všechny kompaktní digitální fotoaparáty jsou vybaveny objektivem určité ohniskové vzdálenosti, ty jen o trochu lepší s určitým zoom rozsahem (typicky 3x až 12x). A právě rozsah zoomu je jedním ze základních parametrů fotoaparátu. Majitelé digitálních zrcadlovek (DSLR) jsou na tom "ještě hůře". Trh nabízí objektivy k jejich fotoaparátu v obrovském rozsahu ohniskových vzdáleností (cca 8-800 mm), a tak výběr správného objektivu bývá nelehkým rozhodnutím a nemalou investicí.

 

 

 

Co dokáže prach?

29. června 2005, 00.00 | V předchozím díle jsme si nastínili, co dělat, když se fotoaparát dostane do kontaktu s vodou. Druhou nepříjemnou situací je kontakt s prachem, nebo jinými drobnými částicemi. Prach je prakticky všude, a tak se kontaktu s ním nevyhneme. Nepříjemným důsledkem jsou skvrny a tečky na snímcích. Co s tím?

 

 

 

Co dělat s utopeným fotoaparátem?

27. června 2005, 00.00 | Kontakt s vodou není účel, pro který byly fotoaparáty konstruovány a tak tato situace většinou nedopadne nejlépe. Výjimkou jsou samozřejmě speciální vhlkotěsné (all weather) nebo vodotěsné fotoaparáty a přístroje chráněné voděodolnými pouzdry. Jak tedy postupovat když fotoaparát utopíme ve vodě nebo ho vystavíme v důsledku náhlé změny teploty silnému orosení?

 

 

 

Obnova ztracených dat 2.

18. května 2005, 00.00 | V předchozím díle jsme si naznačili postup a směr, jakým by se měly vydat kroky uživatelů, kteří přišli o data na svých paměťových kartách (potažmo discích). Tento díl se bude věnovat spíše problematice záchrany dat z pohledu externí firmy, která se na tyto věci specializuje.

 

 

 

Obnova ztracených fotografií 1.

20. dubna 2005, 00.00 | Omylem smazané, nechtěně zformátované, nebo selháním techniky ztracené snímky nemusí být nenávratně pryč. Za určitých podmínek je velká pravděpodobnost, že své snímky znovu uvidíte. V našem seriálu vás seznámíme se základy záchrany a zálohování vašich digitálních fotografií.

 

 

 

DxO Optics Pro 2.2, cílené optické korekce digitálních fotografií

7. března 2005, 00.00 | Optické a barvové korekce, odstranění vinětace, kompenzaci expozice, ostření a převod RAW snímků provádí profesionální software DxO Optics. Výhodou programu je mimo precizních výsledků také zaměření na přesně specifikovaný typ objektivu digitálního fotoaparátu a speciální RAW konvertor.

 

 

 

Jak v praxi funguje digitální fotoaparát jako kamera ?

17. února 2005, 00.00 | Není žádným tajemstvím, že většina novějších digitálních fotoaparátů umožňuje záznam videa na paměťovou kartu, podobně jako mnohé kamery zvládají záznam statických obrázků. Pojďme se nyní podívat, jak se s takovým jedním vyspělým DF natáčí video.

 

 

 

Marumi DHG Lens Protect UV – Jak ochránit objektiv

8. února 2005, 00.00 | Poškození fotoaparátu je rozhodně nemilá záležitost a zvláště jde-li o poškrábání objektivu. Takovéto poškození si vyžádá nemalé finanční náklady na opravu s tím spojené. Chcete vědět jak zamezit poškrábání objektivu?

 

 

 

Strana výpisu

... 27

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: