Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

LightMachine 1.0 pro Adobe Photoshop

18. ledna 2005, 00.00 | Jednoduché i komplikované retuše barev, téměř libovolné korekce barevného vyvážení obrázků a fotografií, několik fotografických efektů, výborný náhledový systém a netradiční modul pro práci se světelnými zdroji, nabízí nový plugin LightMachine z kolekce PhotoWiz.

 

 

 

Optická stabilizace vs. světelnost objektivu

12. ledna 2005, 00.00 | Pokud často fotografujete za zhoršených světelných podmínek jistě znáte problém s udržením ostrosti snímků pořizovaných s
příliš dlouhým časem expozice. Je lepší řešení optický stabilizátor obrazu nebo objektiv s vysokou světelností?

 

 

 

Několik rad pro fotografování ohňostroje

5. ledna 2005, 00.00 | Příchod Nového roku je vždy provázen mohutnými ohňostroji a to je příležitost k pořízení nádherných snímků. Přinášíme vám něco málo teorie a praktických zkušeností při jeho fotografování.

 

 

 

Co dělat když snímač zlobí?

27. prosince 2004, 00.00 | Zejména majitelé fotoaparátů Olympus již jistě ve svém fotoaparátu našli funkci s názvem Pixel Maping. V tomto článku se tedy podíváme na to, co tato funkce dělá a na problematiku s tím spojovanou.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně I. - Základní pojmy

9. prosince 2004, 00.00 | V našem třídílném seriálu vás seznámíme se základnímy pojmy, typy skenerů, jejich využití a popíšeme základní postupy skenování. Nebudeme se zabývat skenováním kancelářských dokumentů, ale zaměříme se zejména na použití ve fotografické praxi. V prvním dílu popíšeme základní pojmy jako např. snímač, A/D převodník, rozlišení, denzita, barevná hloubka apod.

 

 

 

Proč vzniká jev červených očí a jak mu zabránit?

7. prosince 2004, 00.00 | Každý fotograf se jistě nejméně jednou setkal s problémem takzvaného jevu červených očí. Pokud jejich výskytu na fotografiích chceme zabránit, musíme znát nejdříve příčiny tohoto jevu. V dnešním článku si rozebereme příčiny vzniku, jak mu předejít a co dělat v případě, že tento neblahý efekt chceme ze snímků dodatečně odstranit.

 

 

 

Jak jsem si vyrobil vlastní panorama s rozlišením 800 MPix

30. listopadu 2004, 00.00 | Nejste spokojeni s tvorbou panoramatických záběrů pomocí jednoduchých programů, které pouze spojí několik snímků v řadě za sebou? Máme pro vás malou inspiraci v podobě ojedinělého snímku Prahy, který je složen z 231 fotografií a dohromady má přibližně 800 megapixelů. To vše v podstatě amatérských podmínkách!

 

 

 

ObjectRescue Pro 1.5 - záchrana smazaných dat z paměťových karet

20. září 2004, 00.00 | Smazali jste si omylem nějaké důležité fotografie, video či jiná data na paměťové kartě nebo se karta z ničeho nic tváří jako prázdná? Nevěšte hlavu, i na první pohled ztracená data lze v mnoha případech zachránit s pomocí specializovaných aplikací.

 

 

 

Kdy může slunce poškodit váš fotoaparát?

2. července 2004, 00.00 | Řada uživatelů se nás s příchodem léta ptá, jak je to s možností nevratného poškození CCD či CMOS snímače digitálního fotoaparátu sluncem, na které upozorňuje řada manuálů a příruček? Kdy můžeme a kdy bychom neměli fotografovat proti slunci?

 

 

 

Nebojme se velkých formátů digitálních fotografií

25. června 2004, 00.00 | Řada amatérských uživatelů digitálních fotoaparátů si marně láme hlavu nad tím, na jak velký formát lze jejich fotografie vytisknout tak, aby byly dostatečně kvalitní. Není tudíž divu, že většina českých amatérů ještě nikdy nevyzkoušela formát větší než 20 x 30 cm. A přitom to jde!

 

 

 

Strana výpisu

... 28

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: