Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Správné použití interního blesku

19. května 2004, 00.00 | V dnešním článku jsme pro vás připravili souhrn základních poznatků o blescích digitálních fotoaparátů, které mohou být ku prospěchu řadě začínajících fotografů. Článek popisuje jejich režimy a vysvětluje základní principy.

 

 

 

Proč vznikají neostré snímky a jak je vylepšit

31. března 2004, 00.00 | Každý fotograf se jistě potýká s problémem rozostřených snímků. Pokud se jim chcete účinně bránit, je potřeba znát příčiny obrazové neostrosti. Těch je celá řada. V dnešním článku si ty, které vznikají při vlastní expozici, popíšeme a naučíme se jednoduchá pravidla, jež nám pomohou k co nejostřejším fotografiím. Druhá část článku je pak věnována programovému doostřování snímků.

 

 

 

Fotografie oční duhovky

9. ledna 2004, 00.00 | Zajímavý praktický problém se řeší v diskuzním fóru. Jak vyfotografovat oko, aby byla dobře vidět duhovka?

 

 

 

"CS" novinky v nové verzi Photoshopu z pohledu grafika: malé, ale šikovné ...

18. prosince 2003, 00.00 | Zásadní změny v nové CS verzi byly na grafice.cz už popsány, dnes se zaměříme na ty druhé - ne tak viditelné či převratné. Některé drobné úpravy nové CS verze, o kterých bude řeč, jsou totiž docela šikovné - přesto, že na první pohled nemusí být hned vidět ...

 

 

 

Neoriginální akumulátory pro digitální fotoaparát?

26. listopadu 2003, 00.00 | Jak se digitální fotografie stává masovější a jak čím dál více výrobců používá speciální akumulátory, hledají uživatelé alternativy a zároveň chytráci se na tom snaží vydělat. Je dobrý nápad pořídit si neoriginální či nezvykle levný značkový akumulátor?

 

 

 

Fotografie zatmění měsíce

11. listopadu 2003, 00.00 | Někteří z vás možná zaregistrovali, že proběhlo zatmění měsíce a někteří z vás jej možná zaznamenali pomocí svých digitálních fotoaparátů. Porovnejte své výsledky s ostatními, případně se pokochejte nevšedními snímky.

 

 

 

3D fotografie pořídíte i běžným fotoaparátem

30. července 2003, 00.00 | Většina z nás je zřejmě smířena s tím, že za současného stavu techniky jsou obrazy na monitoru počítače, ale třeba i fotografie nebo video z dovolené ploché. Musí tomu tak ale skutečně být? Odpověď zní: Ne. Existuje totiž jednoduchá a levná metoda, jak tvořit i vidět obrazy prostorové - plastické - prostě 3D. A 3D fotografie můžete skutečně pořizovat i běžným fotoaparátem.

 

 

 

Jak pečovat o LCD displej digitálního fotoaparátu

11. prosince 2002, 00.00 | Na základě čtenářského dotazu jsme pro vás připravili praktický tip, jakým způsobem efektivně chránit LCD displej digitálního fotoaparátu před nečistotami a zejména před poškrábáním. Uvedený postup navíc zlepšuje antireflexní vlastnost displeje.

 

 

 

Dálkové ovládání digitálních fotoaparátů Olympus

17. září 2002, 00.00 | Rádi byste svůj digitální fotoaparát značky Olympus ovládali přímo přes počítač, ale v dodávce programového vybavení jste jaksi nenašli žádný vhodný program? Nabízíme Vám popis dvou specializovaných aplikací, které umožňují fotoaparát ovládat přes USB či sériový kabel.

 

 

 

Dalekohled jako náhrada zoomu u digitálních fotoaparátů

30. července 2002, 00.00 | Česká lidová tvořivost nezná mezí. Nechce se vám platit za digitální objektiv se silným teleobjektivem? Nabízíme vám návod našeho čtenáře vč. ukázek, jak používat kombinaci digitální fotoaparát + dalekohled. Není to tak težké a výsledky mohou být překvapivě dobré.

 

 

 

Strana výpisu

... 29

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: