Základní postupy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Základní postupy

Denní světlo - 11. Filtry a jejich užití

27. července 2007, 00.00 | I když potřeba filtrů v éře digitální fotografie je mnohem menší než v době filmové, jsou filtry, bez kterých se ani digitální fotograf neobejde. Řadu efektů je totiž možné docílit jen a pouze optickou cestou a i přes značné možnosti fotoeditorů je jejich pozdější simulace v PC zcela nemožná.

 

 

 

Denní světlo - 10. Denní světlo v místnostech

20. července 2007, 00.00 | V interiérech je obvyklé fotografovat s bleskem a při velmi slabém osvětlení není ani nic jiného možné. Přesto však stojí zato vyzkoušet fotografovat v přirozeném denním světle vnikajícím do místností obvykle oknem nebo dveřmi.

 

 

 

Denní světlo - 9. Na horách a na sněhu

13. července 2007, 00.00 | Fotografování na horách a na sněhu se nijak zvlášť neliší od jiných druhů snímků, vyjma charakteristického vzhledu krajiny, poněkud obtížnější expozice způsobené bílým sněhem a nutností chránit sebe i techniku před mrazem. Ve vyšších nadmořských výškách má světlo také některá specifika.

 

 

 

Denní světlo - 8. Déšť, po dešti, v mlze a v oparu

4. července 2007, 00.00 | Mlha a déšť nepatří mezi fotografy k vyhledávanému počasí. Je to ale škoda, protože z hlediska světla to může být počasí velmi atraktivní a snímků za mlhy a deště příliš není. Je však třeba dbát zvýšené pozornosti jak o své pohodlí, tak zejména o ochranu fotoaparátu.

 

 

 

Denní světlo - 7. Zamračená obloha (cloudy)

29. června 2007, 00.00 | Mračna na obloze jsou nejvýraznějším viditelným prvkem počasí. Jejich rozmanitost je tak bohatá, že vytvářejí nepřeberné množství efektů a světelných podmínek. Jsou tak často významným prvkem venkovních fotografií a často se stávají předmětem fotografie i sami o sobě.

 

 

 

Noiseware 4.1: Další, kdo bojuje se šumem

12. června 2007, 00.00 | Dalším efektivním likvidátorem šumu je šikovný prográmek Noiseware od společnosti Imagenomic. Program existuje jak coby "standalone" verze, tak i jako plugin pro Photoshop – a to v provedení pro Windows i Macintosh. A jak si vede v praxi?

 

 

 

Jak nainstalovat pluginy do Photoshopu?

4. června 2007, 00.00 | Poslední dobou jsme věnovali několik článků představení několika pluginů (neboli zásuvných modulů) pro Adobe Photoshop. Dnes máme připraven článek pro začátečníky, ve kterém podrobně ukážeme jak plugin nainstalovat a používat.

 

 

 

Denní světlo - 5. Úsvit, soumrak a v noci

31. května 2007, 00.00 | Je-li slunce na opačné straně zeměkoule, máme noc. Přesto není noc zcela tmavá a za jistých podmínek lze i fotografovat. Jak se slunce z opačné strany blíží k obzoru, nastává úsvit často doprovázený červánky. Podobné efekty nastávají i večer za soumraku, kdy je slunce již pod obzorem.

 

 

 

Denní světlo - 4. Východ a západ slunce

24. května 2007, 00.00 | Východ a západ slunce je pro lidstvo důležitý okamžik každého dne, kdy se významně mění mnoho činností. Pro fotografy je to chvíle, kdy se dramaticky a rychle mění světelné podmínky, ale kdy současně vznikají velmi zajímavé světelné efekty.

 

 

 

Denní světlo - 3. Jasné slunce, modrá obloha

16. května 2007, 00.00 | Pravděpodobně nejvíce fotografií vzniká za jasného slunného dne. Je to dáno jednak tím, že toto počasí je lidem příjemné, trvá po dlouhou dobu dne a také proto, že je světla dost, a tak se v něm z hlediska expozice dobře fotografuje.

 

 

 

Strana výpisu

... 14

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: