Základní postupy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Základní postupy

Blesk - 3. Další funkce a příslušenství blesků

5. května 2006, 00.00 | Dnešní moderní zejména systémové blesky nabízejí celou řadu doplňkových funkcí a příslušenství. Řada z nich má téměř každodenní použití, řadu z nich využijete jen výjimečně. Kdy se co hodí, jak to funguje, co dokoupit a jak to používat?

 

 

 

Blesk - 2. Měření expozice bleskem

27. dubna 2006, 00.00 | Při fotografování s bleskem každý intuitivně vytuší, že sílu blesku je nutné nějak regulovat. Většinou se spoléháme na automatiku, která regulaci provede za nás. Často ale bohužel selhává a výsledky jsou pak neuspokojivé. A právě porozumění tomu, jak fotoaparát blesk reguluje, nabízí cestu k nápravě!

 

 

 

Blesk - 1. Základní pojmy

18. dubna 2006, 00.00 | Fotografovat s bleskem musí čas od času každý fotograf. Bývá to jediné východisko v situacích, kdy je na běžnou fotografii málo světla a kdy není možné použít stabilní světla. Už pouhý fakt, aby fotka s bleskem byla alespoň použitelná, není mnohdy jednoduchý. Pravé mistrovství ale je fotografovat s bleskem tak, aby jeho použití nebylo vůbec vidět!

 

 

 

Tutorial: Upravujeme nepovedené snímky západů slunce

12. dubna 2006, 00.00 | Ne vždy přeje fotografům počasí, nebo zkrátka chybí čas na čekání na správný moment. Není nijak těžké pořídit snímek bez kontrastu a odpovídající nálady, i když na místě byla lidským okem pozorovatelná. Dnes vám ukážeme, jak upravit nepovedený snímek západu slunce, kterému chybí atmosféra i kontrast.

 

 

 

Panorama v Zoner Photo Studiu 8

11. dubna 2006, 00.00 | Většina fotoaparátů podporuje režim panorama, ale pokud ne anebo si chceme složit panorama z jednotlivých snímků, pak přijde na řadu vhodný software, který to udělá za nás. V našem případě to bude Zoner Photo Studio 8.

 

 

 

Expozice - 5. Praktická expozice

7. dubna 2006, 00.00 | V předchozích dílech o expozici jsme probrali metody i limity současného automatického měření expozice. Jak tedy postupovat v praxi a jaké volit strategie?

 

 

 

Upravujeme fotografie pomocí retušovacího štětce

3. dubna 2006, 00.00 | V dalším díle, kde si prakticky představujeme různé postupy úprav fotografií, si vyzkoušíme funkci retušovacího štětce (Healing Brush) v programu Adobe Photoshop. Jeho novou verzí, která je dostupná od verze CS2 je bodový retušovací štětec. Oba slouží pro odstranění nežádoucích vad ze snímku, jako jsou menší objekty, odlesky, vady pleti a podobné.

 

 

 

Expozice - 4. Dynamický rozsah a kontrast scény

30. března 2006, 00.00 | Podíváte-li se na jakoukoliv scénu prostým okem, snadno najdete nejjasnější a nejtmavší místo. Při troše cviku dokážete i zhruba odhadnout, jak velký rozdíl jasů mezi těmito místy je - je-li scéna mdlá nebo naopak hodně kontrastní. Tomu se říká dynamický rozsah scény případně kontrast scény či tonální rozsah scény. Proč je u fotografie tak důležitý?

 

 

 

Tutorial: Upravujeme snímek s barevným nádechem pomocí úrovní

27. března 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak upravit fotografii s nechtěným barevným nádechem. Budeme pracovat s úrovněmi, což umožňuje většina editorů. Jak tedy upravit snímky, které mají vlivem špatného vyvážení bílé, nevhodného osvětlení, nebo jiných příčin výrazný barevný nádech?

 

 

 

Expozice - 3. Expoziční režimy

23. března 2006, 00.00 | Většina současných digitálních fotoaparátů nabízí širokou škálu expozičních režimů. Od plné automatiky až k úplnému manuálnímu řízení. Kdy, jak a proč který použít?

 

 

 

Strana výpisu

... 19

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: