Základní postupy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Základní postupy

Makrofotografie u DSLR

30. června 2004, 00.00 | Makrofotografie zobrazuje živé i neživé předměty tak, jak je lidské oko jen stěží může vidět. Vlastníte-li digitální zrcadlovku tak vám nabízíme úvod do magiského světa skutečné makrofotografie. Co budete potřebovat?

 

 

 

RAW podruhé aneb nejen pro zapomnětlivé

29. června 2004, 00.00 | Nedávno publikovaný článek o formátu RAW vzbudil velký ohlas vás čtenářů, který jednoznačně ukázal, že tomuto formátu bychom měli věnovat více pozornosti. Podívejme se tedy v čem může být takový RAW formát digitálních fotografií užitečný?

 

 

 

Nebojme se velkých formátů digitálních fotografií

25. června 2004, 00.00 | Řada amatérských uživatelů digitálních fotoaparátů si marně láme hlavu nad tím, na jak velký formát lze jejich fotografie vytisknout tak, aby byly dostatečně kvalitní. Není tudíž divu, že většina českých amatérů ještě nikdy nevyzkoušela formát větší než 20 x 30 cm. A přitom to jde!

 

 

 

Správné použití interního blesku

19. května 2004, 00.00 | V dnešním článku jsme pro vás připravili souhrn základních poznatků o blescích digitálních fotoaparátů, které mohou být ku prospěchu řadě začínajících fotografů. Článek popisuje jejich režimy a vysvětluje základní principy.

 

 

 

Jak si nahrát do fotoaparátu nový firmware?

9. dubna 2004, 00.00 | Možná jste si všimli, že se v našich Aktualitách objevují poměrně často informace o tom, že se pro některý fotoaparát objevil nový firmware. Co to vlastně znamená a je vůbec tato informace podstatná? Jak takovou aktualizaci použít? O tom pojednává dnešní článek.

 

 

 

Vliv citlivosti snímače na digitální šum

3. března 2004, 00.00 | Fotografování za zhoršených světelných podmínek přinášelo již v klasické fotografii problém se zrnitostí výsledného obrazu při užití filmu s vyšší citlivostí. V digitální fotografii je situace podobná - při nastavení vyšší citlivosti ztrácíme prokreslenost detailů vlivem digitálního šumu. Pokud se s tímto problémem chceme co nejlépe vypořádat, musíme porozumět jeho příčině. Nejen o ní pojednává následující článek.

 

 

 

Režimy měření světla u automatické expozice

22. ledna 2004, 00.00 | Automatická expozice je v digitální fotografii většinou velmi spolehlivá. Při typických scénách je nejefektivnějším nástrojem. Nicméně mohou nastat situace, kdy automatika potřebuje pomoc fotografa k dosažení ideálního výsledku.

 

 

 

Co je to kompenzace expozice?

20. ledna 2004, 00.00 | I ty nejjednodušší digitální fotoaparáty nám nabízí možnost kompenzace expozice. Víte v jakých případech a jak přesně tuto volbu využít? Nabízíme vám několik konkrétních případů, kdy se bez ní neobejdete.

 

 

 

Fotopraxe: Na koně s digitálem

15. ledna 2004, 00.00 | Koně patřili po staletí k nepostradatelným partnerům člověka, moderní doba je ale nahradila motory aut
a strojů. Je proto jen dobře, když se někteří z nás vrací k chovu koní i v dnešní uspěchané době. Díky tomu se čím dál častěji setkáváme s koňmi při různých toulkách krajinou. Pokud si chcete z takových setkání odnést i pár vydařených snímků, přečtěte si tento článek.

 

 

 

První krůčky s digitálním fotoaparátem

29. prosince 2003, 00.00 | Pokud jste si koupili nebo jste dostali svůj první digitální fotoaparát, může se vám hodit několik základních rad. Jak by měli vypadat vaše první krůčky s digitálním fotoaparátem?

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: