Základní postupy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Základní postupy

Tiskněte si fotografie sami aneb jak vybrat tiskárnu?

14. prosince 2006, 00.00 | Vánoce již jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, čím potěšit své blízké nebo i sebe sama pod vánočním stromkem. Stále populárním darem může být digitální fotoaparát, ale co pro ty, kteří již tento technologický výstřelek moderní doby vlastní? Zajímavým řešením může být tiskárna!

 

 

 

Příslušenství DSLR - 2. Speciální příslušenství

20. září 2006, 00.00 | Při tvorbě řady fotografií se nelze obejít bez nejrůznějšího příslušenství. A právě zrcadlovky tvoří snad nejotevřenější systém a nabídka příslušenství k nim je opravdu široká. Slovem speciální zde označujeme příslušenství závislé na konkrétním typu DSLR, přičemž vedle originálních výrobců je i řada výrobců alternativních nabízejících často příslušenství i pro zcela zvláštní účely.

 

 

 

Příslušenství DSLR - 1. Filtry

13. září 2006, 00.00 | Zlatá éra optických filtrů již definitivně pominula. Zmizela s ústupem filmových fotoaparátů, u kterých byla manipulace s obrazem po jeho exponování problémem a např. u diapozitivního procesu byla vyloučena zcela. Přesto však existuje řada filtrů, které jsou zcela nezbytné či vrcholně užitečné i pro digitální přístroje.

 

 

 

Expedice USA 2006: Západ slunce nad Mojave

4. září 2006, 00.00 | Fotografická expedice USA 2006, kterou pořádal IDIF koncem srpna, přinesla řadu zajímavých fotografických příležitostí. Proto jsme se rozhodli vám vyprávět příběhy některých snímků a inspirovat vás tak při řešení různých fotografických situací.

 

 

 

Rozumíme DSLR - 3. DSLR a okolní svět

28. srpna 2006, 00.00 | Každé, byť sebelepší zařízení musí nějakým způsobem komunikovat s okolím. U moderní DSLR to zdaleka není jen přenos souborů s obrázky, ale řízení celé řady zařízení kolem. I když se jednotlivé modely mohou v detailech lišit, principy zůstávají stále stejné a jejich porozumění umožní dobře techniku vybrat, správně jí používat a případně se i vypořádat s problémy v terénu.

 

 

 

Rozumíme DSLR - 2. Elektronika

23. srpna 2006, 00.00 | Doby, kdy fotoaparát byl převážně precizní a jemné mechanické zařízení, jsou nenávratně pryč. I když pár mechanických dílů zůstalo (zrcátko, závěrka atp.) jsou současné DSLR spíše velmi výkonnými počítači, které udivují rychlostí, malým odběrem i spolehlivostí. Bez takových počítačů by totiž digitální fotoaparát nebyl vůbec realizovatelný.

 

 

 

Rozumíme DSLR - 1. Základní konstrukce, hledáček a senzor

16. srpna 2006, 00.00 | I když jakákoliv byť sebelepší fotografická technika sama o sobě není zárukou pěkných fotografií, je velmi užitečné principy práce jednotlivých dílů znát. Ať se nám to líbí nebo ne, i dnešní moderní digitální fotopřístroje jsou plné kompromisů a jejich znalost a respektování může značně usnadnit práci či výběr vhodné techniky.

 

 

 

Zpracování obrazu - 4. RAW a práce s ním

2. srpna 2006, 00.00 | RAW je často nazýván digitálním negativem. S obráceným (negativním) obrazem nemá sice nic společného ale podobně jako negativ musí být RAW nejprve v PC "vyvolán" jinak je k ničemu. A podobně jako u negativu, při procesu "vyvolávání" RAWu je možné velmi efektivně provést řadu úprav či záchran fotografie.

 

 

 

Workshop Produktová fotografie v ryze domácích podmínkách

1. srpna 2006, 00.00 | Chcete fotograficky dokumentovat různé předměty a na rozumné kvalitativní úrovni a nechcete kvůli tomu pořizovat či pronajímat ateliér? Nejste profesionálové, a přesto chcete umět udělat kvalitní fotografii menších předmětů i v domácích podmínkách? Máme pro vás řešení.

 

 

 

Zpracování obrazu - 3. Parametry obrazu

26. července 2006, 00.00 | Řada lidí se domnívá, že úkolem fotoaparátu je zachytit scénu přesně tak, jak vypadá. Jenže tak jednoduché to není! Vnímání scény je veskrze subjektivní záležitost, a tak fotoaparáty jsou pro pokročilé fotografy vybaveny celou řadou parametrů obrazu, které obraz scény subjektivně dolaďují. Část parametrů slouží také k technickým specifikacím výsledného obrazu a jeho zpracování.

 

 

 

Strana výpisu

... 17

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: