Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

IFA 2003: Umax připravuje levné stylové kovové kompakty

2. září 2003, 00.00 | Jednou z expozic, kde jsme měli možnost na veletrhu IFA 2003 nakouknout pod pokličku připravovaných novinek byl stánek společnosti UMAX. Jak bude vypadat dostupný fotoaparát konce roku 2003?

 

 

 

IFA 2003: Panasonic řada D-snap

1. září 2003, 00.00 | Panasonic na veletrhu IFA 2003 předvedl nejen poprvé v Evropě nové Lumixy, ale zejména představil novou řadu produktů D-snap. Co všechno mohou nabídnout miniaturní zařízení s SD slotem?

 

 

 

LDF: Proč se Praze říká stověžatá?

29. srpna 2003, 00.00 | Sice přívlastek stověžatosti dávno neplatí, neboť tato cifra byla již někalikanásobně překročena, ale dokonale vystihuje architektonické prvenství. Při jedné z procházek jsem se pokusila poctivě počítat věžičky, pod kterými jsem procházela, ale brzy jsem toho zanechala a jen se dívala. Jen na těchto uvedených fotografií je cca 78 věžiček, a to je pouze výběr!

 

 

 

Proč věřím Gabriele Čapkové

28. srpna 2003, 00.00 | Pustí-li se fotograf cestou sociálního dokumentu, nemá to nikdy jednoduché, ačkoli by se zdálo, že na tom, chodit po ulici a mačkat spoušť, není nic těžkého. Naopak: záběry musejí jít do hloubky, vypovídat. Jalovost a prvoplánovost se zapovídá. Na otázku, kam až smím zajít, co všechno je ještě v rámci etiky, si ale musí odpovědět každý sám. Gabriela Čapková je srpnovým hostem virtuální World Webphoto Gallery. Pomocí osmadvaceti černobílých fotografií nás zve do světa, který nevnímáme, dokud s ním sami nejsme konfrontováni.

 

 

 

LDF: Hodiny věžní, kostelní, okrasné…

27. srpna 2003, 00.00 | Patřím ke skupině lidiček, kteří nemají potřebu hlídat ubíhající čas častým sledováním kapesních hodinek. Vím, že stačí udělat pár kroků a plynoucí čas mi dostatečně připomene velký ciferník věžních budov. A jestli jsou správně “natažené“? Pokud ne, nevadí, další určitě budou…

 

 

 

Microdrive bude tlačit na cenu CompactFlash pamětí

27. srpna 2003, 00.00 | Společnosti Hitachi a IBM oznámily, že začnou společně ještě do konce roku dodávat nové verze miniaturních disků formátu CF II s kapacitou 2 a 4GB. Jaká je budoucnost a vyhlídky této technologie? Jaký budou mít vliv?

 

 

 

Canon PowerShot A80 - luxus pro chudé?

25. srpna 2003, 00.00 | Canon minulý týden představil kromě hojně diskutované EOS 300D i nový PowerShot A80. Přestože mu není věnována taková pozornost, může výrazně zahýbat s trhem levných značkových digitálních fotoaparátů. Co nového přinese?

 

 

 

LDF: Pražské sochy – umění na každém kroku

22. srpna 2003, 00.00 | Konečně zase doma v Praze. Hned druhý den po příletu jsem vyrazila do města, abych nasála tu krásu. Můj hledáček upoutaly sochy, kterých má Praha víc jak věžiček.

 

 

 

Canon EOS 300D, digitální SLR zrcadlovka konečně za hubičku?

22. srpna 2003, 00.00 | Canon tento týden představil zbrusu novou digitální SLR zrcadlovku, která má kromě rozlišení 6MPix, výměnných objektivů ještě jednu zajímavou vlastnost. Bude stát pod 40.000Kč vč. DPH! Kde se vzal tento malý zázrak?

 

 

 

Sony DSC-U50, drobeček jinak

20. srpna 2003, 00.00 | Sony představilo další variaci na téma miniaturního digitálního fotoaparátu. Model U50 se může pochlubit otočným objektivem a podporou nových karet MS DUO a to vše při zachování hmotnosti pod 100gramů. Přinášíme vám exkluzivní první zkušenosti s touto novinkou!

 

 

 

Strana výpisu

... 358 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: