FotoTechnika - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

JVC GC-PX10 – foto-videokamera

13. října 2011, 00.00 | Firma JVC letos už podruhé rozšířila nabídku multifunkčních multimediálních přístrojů. V únoru zaujala naši pozornost modelem hybridní videokamery, která je i fotoaparátem – GC-PX1, a na říjen připravila model GC-PX10 s 12megapixelovým snímačem CMOS, který umožňuje natáčet Full HD video 1080/50p, fotografovat v režimu rychlého souvislého snímání nebo pořizovat obrazové podklady umožňující analyzovat třeba pohyb sportovců nebo tanečnic.

 

 

 

EIZO představuje novinky pro poslední kvartál roku 2011

12. října 2011, 00.00 | EIZO uvedlo novinky pro podzim 2011 z oblasti zobrazovacích zařízení a softwarů pro správu barev. Konkrétně se jedná o dvojici LCD novinek z řady kancelářských modelů „EV“, dále „multifunkční“ model řady „FORIS“, Panel pro náročné řady CG. Mezi novinky patří též upgrade ColorNavigator (aktuálně ve verzi 6) a nový kalibrační software EasyPIX2...

 

 

 

Lowepro Photo Sport 200 AW a Sling 100 AW plus SlingShot 302 AW

11. října 2011, 07.00 | Nabídku prakticky řešených a velmi oblíbených fotobatohů typu SlingShot s jedním popruhem a s rychlým přístupem k fotoaparátu – rychlým přechodem z “cestovního” do “fotografického” režimu, rozšířil další model v dnes již tradiční řadě SlingShot AW, ale také menší model z nové řady více sportovního „střihu“ Photo Sport Sling 100 AW. Druhý model této řady, Photo Sport 200 AW, je větší a je koncipován jako klasický batoh, tedy s popruhy na obě ramena.

 

 

 

Fujifilm FinePix X-S1 a plány s bezzrcadlovým modulárním systémem

6. října 2011, 02.00 | Společnost Fujifilm na tokijské prezentační akci představila svůj nový high-endový kompaktní fotoaparát vybavený zoomobjektivem velkého rozsahu a potvrdila svůj záměr vybudovat vlastní kompaktní modulární systém s bezzrcadlovými fotoaparáty s výměnnými objektivy.

 

 

 

Sony Alfa NEX-7 – první zkušenosti

4. října 2011, 18.00 | Nejnovější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy poskytuje nejen zajímavé čistě technické parametry, ale také se dobře ovládá, nabízí celou řadu zajímavých praktických a kreativních funkcí a svou koncepcí vzbuzuje zasloužený zájem odborníků i potenciálních uživatelů. Po základním představení vám nabízíme první zkušenosti z krátkého otestování přístroje z předprodukční série plus několik zkušebních snímků.

 

 

 

Modulární mikrosystémy – srovnání nejmenších modelů

29. září 2011, 16.00 | Nabídka kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy se postupně zajímavě rozrůstá. Před časem představil svůj modulární mikrosystém Pentax a nejnověji nabídl své řešení také Nikon. Pohledy na kompaktní mikrosystémy jsou různé, po představení fotoaparátu Nikon 1 J1 se na přetřes dostala otázka rozměrů. Připravili jsme tedy praktické srovnání zaměřené především na tento aspekt.

 

 

 

Lowepro Optics – batohy a brašna

27. září 2011, 19.00 | Série Optics je primárně určena pro „digiscoping“ a „birdwatchers“, tedy pro milovníky přírody a života v ní, kteří se věnují především pozorování, evidování, natáčení a fotografování ptáků a dalších živočichů. Produkty nové série Lowepro Optics ale poslouží i všem, kdo rádi vyrážejí na procházky a toulky přírodou, na které s sebou berou dalekohled, fotoaparát nebo kameru, ale také při jiných činnostech, jako je sledování a fotografování letadel, lodí nebo různých závodů. Sérii Optics tvoří tři batohy a jedna brašna typu ledvina.

 

 

 

SONY VAIO S a Z – nové stylové i výkonné notebooky

26. září 2011, 23.00 | Společnost Sony představila dva nové, štíhlé a výkonné notebooky v řadách VAIO S a Z vhodné i na cesty. Větší, plně vybavený Full HD model v řadě S má VAIO Display Plus s úhlopříčkou 39,5 cm (15,5 palce) a váží 1,96 kg, mimořádně tenký a snadno přenosný notebook řady Z váží méně než 1,2 kg, má úhlopříčku 33,2 cm (13,1 palce) a inovativní Power Media Dock. Na tiskové konferenci také firma Kapsch představila servisní balíček Next Day k notebookům Sony VAIO.

 

 

 

Nikon 1 J1

22. září 2011, 13.00 | Druhý kompaktní fotoaparát nového systému Nikon 1 s výměnnými objektivy. Představuje jednodušší, „odlehčenou“ variantu vyššího modelu V1, která bude oslovovat jiný okruh potenciálních spotřebitelů, čemuž odpovídají nejen technické parametry a uživatelské možnosti, ale také atraktivní provedení v mnoha pestrých barvách. V první fázi bude nabízen v pěti barevných variantách: klasické matné černé, lesklé bílé, metalicky stříbřité, lesklé červené a jasně růžové. A ve stejných barvách jsou k dispozici i výměnné objektivy.

 

 

 

13. Mezinárodní fotografické bienále ŽENA WOMAN STRAKONICE

22. září 2011, 10.00 | Do 4. října 2011 můžete zaslat své fotografie na téma Žena a přihlásit se do mezinárodní fotografické soutěže Žena-Woman Strakonice. Pořadatelem soutěže je Městské kulturní středisko Strakonice a podporují ji Město Strakonice, FIAP – Mezinárodní federace fotografického umění a ČFFU – Česká federace fotografického umění. Fotografování.cz je jedním z mediálních partnerů.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: