FotoTechnika - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Adobe Photoshop CS5: aktualizace a možnosti pro tablety

28. listopadu 2011, 00.00 | Zúčastnili jsme se aktuální a dynamické prezentace, ve které produktový manažer Bryan O'Neil Hughes představil některé aktualizace programu Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended. Zaměřil se hlavně na dvě oblasti: na editační nástroje, které zjednodušují a urychlují úpravy snímků, řeší určitá náročná zadání nebo rozšiřují naše tvůrčí možnosti, a druhou oblastí byla práce s iPady a tablety.

 

 

 

Duální displej Fujitsu pro zobrazení 2D a 3D

24. listopadu 2011, 23.00 | Společnost Fujitsu představila první profesionální duální monitor pro zobrazování ve 2D i 3D. Má displej s úhlopříčkou 22 palců (55,88 cm) a pro přechod z 2D na 3D režim a naopak slouží jednoduchý přepínač. Pro sledování obrazu s prostorovým efektem RealD kompatibilním s 3D slouží velmi lehké polarizační brýle, které nevyžadují žádnou baterii.

 

 

 

HAMA: nabíječka NiMH akumulátorů „Delta Plus“

23. listopadu 2011, 00.00 | Nová víceúčelová nabíječka tužkových a mikrotužkových akumulátorů Delta Plus kromě své základní funkce nabíječky AA/AAA akumulátorů z elektrické sítě, nebo pomocí adaptéru i z autobaterie, poslouží i jako USB nabíječka a také jako „zásobárna energie“ – PowerBank. Součástí prodejního balení jsou čtyři kusy AA NiMH akumulátorů s nízkým samovybíjením „R4P – Ready for Power“ s kapacitou 2 100 mAh.

 

 

 

Jaké bylo 17. Digiforum?

22. listopadu 2011, 01.00 | Ve dnech 5. a 6. 11. 2011 proběhlo v pořadí již 17. Digiforum, svátek digitální fotografie a zároveň největší fotografický veletrh v ČR. Jednalo se o zatím největší Digiforum – jak v počtu vystavovatelů, tak i přednášek, výstav a též návštěvníků. Vedle české fotografické špičky se představilo i několik zahraničních hostů v čele s Bambi Cantrell, Jacquellyn Buck a Markem Woodem.

 

 

 

OBJEKTIVY 2011/2012 – přehled

22. listopadu 2011, 00.00 | IDIF pro vás připravil přehled všech skel pro kinofilmové, digitální SLR a SLT přístroje i mikrosystémy, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Kniha nazvaná jednoduše OBJEKTIVY vychází v průběhu listopadu 2011 a najdete v ní tématicky zaměřené kapitoly, tabulky, slovníky pojmů, ilustrační fotografie, a hlavně – téměř 400 objektivů všech značek.

 

 

 

Fotobrašny Dörr Mountain Pro, Smart Bag a Zoom Smart

21. listopadu 2011, 00.00 | Tyto tři řady brašen pro fotografické vybavení najdete v aktuální nabídce ExcelFoto. Jedná se o prakticky a nápaditě řešené brašny, v případě řady Mountain Pro s velmi širokými možnostmi použití nejen díky rozměrům, ale také variabilnímu uzpůsobení, které je umožňuje nosit na zádech jako fotobatohy, anebo u pasu jako brašny typu „ledvinka“.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-GX1

18. listopadu 2011, 23.00 | Panasonic rozšířil nabídku fotoaparátů Lumix o dva nové kompaktní modely, stereoskopický 3D1 s dvojicí objektivů a s 3,5“ dotykovým displejem a GX1, který si představíme jako první, neboť bude zcela jistě v prodeji i na našem trhu. Je to první model v nové řadě „GX“, která je alternativou k řadě „GF“, a také je to první fotoaparát kompatibilní s novým elektronickým hledáčkem LVF2 s vysokým rozlišením.

 

 

 

13. Mezinárodní bienále Žena Strakonice 2011

18. listopadu 2011, 01.00 | Ve Strakonicích probíhá mezinárodní fotografická soutěž Žena Strakonice, jejímž organizátorem je Městské kulturní středisko. Záštitu nad akcí převzalo Město Strakonice, ČFFU – Česká federace fotografického umění a FIAP – Mezinárodní federace fotografického umění, působící pod UNESCO. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 3. prosince 2011 ve 14 hodin v Maltézském sále Strakonického hradu.

 

 

 

Petr Šálek: 1984

18. listopadu 2011, 00.00 | Do konce letošního roku můžete v pražské galerii DOX navštívit výstavu fotografa Petra Šálka. Název této fotografické série byl inspirován knihou George Orwella 1984.

 

 

 

Western Digital Nomad – odolné pouzdro na disky My Passport

16. listopadu 2011, 11.00 | Toto robustní ochranné pouzdro Western Digital jsme vyzkoušeli i s přenosným pevným diskem My Passport Essential. Pro ochranu těchto externích disků ho mohou využít hlavně „outdooroví fotografové“, ale obecně všichni, kdo na cestách potřebují nebo chtějí ukládat nejrůznější digitální soubory a také s nimi pracovat, anebo je potřebují ke své práci v prašném, vlhkém, znečištěném prostředí, třeba pro foto-video-dokumentaci v jeskyních, štolách, tunelech nebo na stavbách.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: