FotoTechnika - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

HP Photosmart Premium: šikovná multifunkce v praxi

22. srpna 2011, 00.00 | HP Photosmart Premium je inkoutová multifunkce, určená pro všechny uživatele, co si potrpí na bohatou funkční výbavu, pěkný design a kompaktní rozměry. Zařízení dále nabízí například též podporu bezdrátové technologie, velký dotykový LCD a 5 oddělených inkoustů – včetně dvou černých pro lepší podání šedé škály. A jak dopadlo HP Premium v našem redakčním testu?

 

 

 

Digitální fotorámečky Sony S-Frame

19. srpna 2011, 14.00 | Společnost Sony představila devět nových digitálních fotorámečků. Jsou elegantní a módní, mají inteligentní funkce, snadno se používají a nabízejí brilantní obraz. Řada S-Frame je k dostání s displeji s úhlopříčkou od 18 cm (7 palců) do 26 cm (10,1 palce).

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Kompenzace expozice (díl 6.)

18. srpna 2011, 00.00 | V minulých dílech našeho seriálu jsme si udělali detailní rozbor expozičních parametrů. Vedle času, clony a citlivosti jsou zcela klíčové (z hlediska správné expozice) též funkce automatického expozičního měření, expoziční kompenzace a histogramu a představují další z nutných předpokladů pro získání technicky správné fotografie.

 

 

 

Panoramata Jaromíra Macury v SueRyder

17. srpna 2011, 09.00 | V hlavní síni i v dalších prostorách pražského Domova Sue Ryder, který poskytuje péči seniorům odkázaným na pomoc druhých, můžete do 30. srpna navštívit prodejní výstavu panoramatických fotografií Jaromíra Macury nazvanou Panoramata světa. Je určena především těm, kteří z nejrůznějších důvodů necestují a kteří ocení výběr panoramat z různých částí naší krásné planety.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Měření expozice (díl 5.)

16. srpna 2011, 00.00 | V následujících dílech našeho praktického seriálu se budeme zabývat dalšími důležitými aspekty. Týkají se přímo expozice a konkrétně se jedná o expoziční měření, kompenzace nastavené expozice a histogram. Vedle základních expozičních parametrů (čas, clona, citlivost) jsou i tyto funkce klíčové a jejich pochopení a ovládnutí je dalším z nutných předpokladů pro technicky správnou fotografii.

 

 

 

Fujifilm FinePix JX370 a JX420

15. srpna 2011, 00.00 | Dvojice cenově dostupných kapesních kompaktů nabízí snímače CCD s velmi vysokým rozlišením, 14 a 16 milionů pixelů, objektiv s pětinásobným optickým zoomem od 28 do 140 mm po přepočtu na kinofilmový přístroj a řadu praktických i zábavních funkcí včetně režimu automatického rozpoznání scény, funkce i-Flash, panoramatického snímání nebo rozpoznání obličeje, úsměvu a mrknutí, a umožňuje rovněž pořizovat videozáznam HD/720p.

 

 

 

Fujifilm FinePix F600 EXR

12. srpna 2011, 12.00 | Vylepšená verze modelu F550 používá stejný půlpalcový snímač EXR CMOS s rozlišením 16 milionů pixelů a ultrazoom s rozsahem 24–360 mm po přepočtu na 35mm formát. Inovace se týkají funkcí, jako je detekce pohybu pro snazší snímání objektů v pohybu, zabudovaný modul GPS nabízí lepší využití díky doplnění o režim Navigátor, který dokáže pracovat s orientačním bodem a informuje o blízkosti zajímavých míst, a funkce "inteligentního digitálního zoomu" optimalizuje obrazovou kvalitu.

 

 

 

Epson Stylus SX130 – cenově dostupné multifunkční zařízení

11. srpna 2011, 00.00 | Svůj nový model výrobce nabízí v první řadě domácím uživatelům, kteří vyžadují kompaktní multifunkční zařízení umožňující snadný tisk za přijatelnou cenu, kopírování a skenování. Jednoduché nastavení a snadné použití umožňuje také ovládací panel se čtyřmi tlačítky.

 

 

 

Samsung NX11 v testu

9. srpna 2011, 00.00 | Nástupce modelu NX10 jsem vyzkoušel s novým kitovým objektivem Samsung 18–55 mm 1:3,5–5,6 II OIS i-Function. NX11 se od NX10 liší přímou podporou „i-funkce“, kterou jsme si představili už v recenzi kompaktu NX100, a nepatrně přepracovaným úchopovým madlem.

 

 

 

Kingston USB 3.0 Media Reader

8. srpna 2011, 00.00 | Kingston nabízí novou čtečku paměťových karet s vysokorychlostním rozhraním USB 3.0. Čtečka podporuje mnoho formátů paměťových karet typu flash včetně vysokokapacitních karet SDXC a dosahuje přenosové rychlosti dat až 5 Gb/s. A samozřejmě je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0.

 

 

 

Strana výpisu

... 24 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: