PMA Live: Samsung Digimax L85 - 8MPix a 5x zoom pro celou rodinu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

PMA Live: Samsung Digimax L85 - 8MPix a 5x zoom pro celou rodinu

1. března 2006, 00.00 | Nový digitální kompakt od Samsungu, Digimax L85, nabídne rozlišení 8 MPix, 5x optický zoom, velký 2,5“ LCD displej, jednoduché ovládání a rozhraní s možností promítání snímků na HDTV televizích.

Nový digitální kompakt od Samsungu, Digimax L85, nabídne rozlišení 8 MPix, 5x optický zoom, velký 2,5“ LCD displej, jednoduché ovládání a rozhraní s možností promítání snímků na HDTV televizích.

Popis fotoaparátu
CCD snímač s efektivním rozlišení 8,1 MPix a úhlopříčkou 1/1,8" umožní ukládat snímky s rozlišením až 3 264 x 2 448 bodů ve formátu JPEG. Citlivost lze nastavit na ISO 50, 100, 200 a 400. Uložení snímky můžeme ořezávat, zmenšovat, otáčet a kolorovat. Ozvučené videosekvence s rozlišením až 640 x 480 s frekvencí až 30 sn./s se ukládají do formátu AVI. Natáčet můžeme až do zaplnění paměťové karty.
Objektiv Schneider-Kreuznach Varioplan s ohniskovou vzdáleností od 7,8 do 39 mm (ekvivalent kinofilmu je 38-190 mm) disponuje světelností F2,8-4,4. V normálním režimu zaostří až od 80 cm, v makro režimu lze zaostřit již od 10 cm. Super makro režim umožňuje přiblížit se objektivem na vzdálenost až 1 cm. Kromě automatického TTL zaostřování (s možností přisvícení pomocnou lampou) můžeme použít i režim manuálního ostření.

Čas expozice se nastavuje od 1/2 000 s do 15 s. Nastavení expozice můžeme nechat na automatickém měření, použít poloautomatické režimy s prioritou času a clony, nebo vše nastavit manuálně. Měření expozice pracuje celoplošně, celoplošně s důrazem na střed nebo bodově. Kompenzace automatické expozice pracuje v rozsahu +- 2 EV po 1/2,5 EV krocích.

Vyvážení bílé barvy nastavuje automatika, nebo uživatel pomocí přednastavených hodnot a manuálního měření. Vestavěný blesk má udávaný dosah od 0,2 m do 5 m na nejkratším ohnisku a od 0,5 m do 3 m na nejdelším ohnisku.
Velký LCD displej s úhlopříčkou 2,5" disponuje rozlišením 230 000 bodů. Data se ukládají na interní paměť s kapacitou 32 MB nebo na paměťovou kartu SD (MMC). Konektivitu s počítačem zajišťuje USB 2.0. A/V výstup podporuje formáty PAL a NTSC. Novinkou je nový typ propojení s televizí pomocí HDMI (High resolution digital multimedia interface), díky čemuž si můžeme snímky prohlížet na HDTV obrazovkách v lepší kvalitě než na klasických televizích. Napájení zajišťuje Li-Ion akumulátor. Rozměry fotoaparátu jsou: 110,5 x 60,4 x 20,6 mm. Hmotnost tisková zpráva neuvádí.

Shrunutí
Model L85 přináší náročnějším amatérům možnost využít plně manuální nastavení expozice, nebo manuální zaostřování. Příjemný je také větší rozsah zoomu objektivu, který nabízí až pětinásobné přiblížení. Rozlišení 8 MPix dává prostor pro tisk velkých formátů, i větších než A4, nebo dává větší prostor při úpravách snímku. Díky jednoduchému ovládání je vhodný i pro méně zkušené uživatele, a tak se hodí i jako univerzální přístroj pro celou rodinu.

Prakticé postřehy z PMA
Konstrukce gripu je poměrně zvláštní a bohužel velmi mělká. Konstrukci by se také dala vytknout poměrně mělká spoušť a vystouplý LCD displej (více hrozí jeho poškrábání). Abychom však jen nekritizovali, tak velká část povrchu je pogumována, což při doteku působí poměrně příjemně a design je celkově povedený. Praktickou drobností jsou také výstupky pod interním bleskem, které zabraňují uživateli překrýt blesk prsty. Při nastavování paramterů v menu může být nepříjemná skutečnost, že se menu prolíná s obrazem snímané scény. Při přezoomování fotoaparát průběžně nezaotřuje, což většina konkurence zvládá.

::Technické parametry Samsung Digimax L85


Konektor s HDMI vystupem

Bližší informace o novinkách představených na veletrhu PMA 2006 a prvních praktických zkušenostech s nimi najdete na http://pma.idif.cz.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: