Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Barevné filtry a parametry snímku ve fotoaparátu

19. října 2005, 00.00 | Dnešní článek se bude opět věnovat základnímu nastavení digitálního fotoaparátu. Dnes si ukážeme, jaké barevné efekty zpravidla fotoaparáty nabízejí a jaké parametry snímku můžeme nastavovat. Víte, k čemu je nastavení ostrosti, kontrastu nebo saturace? Jaký to má efekt?

 

 

 

Možnosti digitálního tisku aneb jakou fototiskárnu zvolit?

31. srpna 2005, 00.00 | Už jste nejednou koketovali s myšlenkou, pořídit si svou vlastní, osobní tiskárnu, abyste si tak mohli vytvořit své digitální fotografie pěkně v pohodlí domova? Ale stále si nejste jisti, zda-li se vám to vyplatí a jakou cestu si vlastně zvolit? Najít odpověď by vám mohl pomoci následující článek.

 

 

 

Fade Resistance aneb blednout či neblednout?

24. srpna 2005, 00.00 | O tom, že nic nevydrží věčně, se nemá cenu přít. Zub času neúprosně nahlodává všechny a všechno – pro domácí tisk fotografií to platí dvojnásobně. V následujícím článku si nastíníme, co všechno vlastně způsobuje blednutí našich snímků a jak se tomu co nejúčinněji bránit.

 

 

 

Co je to RAW a k čemu je dobrý?

10. srpna 2005, 00.00 | Profesionály, kteří již ví, o čem fotografování do RAWu je, tento článek nijak neobohatí. Uživatelů digitální fotografie je však čím dál tím více a mnoha lidem toto slovíčko dělá problémy. Na co je RAW dobrý? Proč do tohoto formátu fotit, když se pak na kartu vejde výrazně méně snímků? A není lepší TIFF? Na to si odpovíme.

 

 

 

Redukce digitálního šumu v Adobe Photoshopu CS2

13. června 2005, 00.00 | Přinášíme vám první praktické zkušenosti s filtrem redukce šumu v nové verzi Adobe Photoshop CS2 a několik praktických ukázek na snímcích z různých kategorií digitálních fotoaparátů.

 

 

 

Pro a proti - oddělené inkousty a tiskové hlavy

27. května 2005, 00.00 | Řada potenciálních uživatelů inkoustových tiskáren se rozhoduje při koupi podle prvotní investice, tiskové technologie či značky. Jak je to však s provozními náklady a případnými riziky spojenými s konstrukcí tiskového mechanismu?

 

 

 

Úprava fotografií ve Photoshopu: Starý holandský mlýn

16. května 2005, 00.00 | Přijměte pozvánku na malý výlet do Amsterdamu, ze kterého si přivezeme fotografii tradičního holandského větrného mlýnu. A to, co nedokážeme s fotoaparátem, si doděláme v Adobe Photoshopu.

 

 

 

EmbaxPrint 2005 – mezinárodní veletrh obalového a tiskařského průmyslu za dveřmi

9. května 2005, 00.00 | Ve dnech 17. až 20. května 2005 se uskuteční na brněnském výstavišti další ročník veletrhu EmbaxPrint, který letos bude zas o něco větší než v roce 2003. Na tomto veletrhu budou k vidění nejen novinky z oblasti obalového a průmyslového zboží, ale bude možné shlédnout i kompletní postup práce s digitálními daty.

 

 

 

Red Eye Pilot Plugin 1.0, pohodlné retuše červených očí

6. dubna 2005, 00.00 | Komfortních a snadno ovladatelných pluginů, navíc s přijatelnou cenou, není nikdy dost. Red Eye Pilot Plugin je nová verze původního standalone editoru na retuše červených očí a funguje v různých aplikacích kompatibilních s plugin architekturou Adobe Photoshop.

 

 

 

DxO Optics Pro 2.2, cílené optické korekce digitálních fotografií

7. března 2005, 00.00 | Optické a barvové korekce, odstranění vinětace, kompenzaci expozice, ostření a převod RAW snímků provádí profesionální software DxO Optics. Výhodou programu je mimo precizních výsledků také zaměření na přesně specifikovaný typ objektivu digitálního fotoaparátu a speciální RAW konvertor.

 

 

 

Strana výpisu

... 23

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: