Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Panorama v Zoner Photo Studiu 8

11. dubna 2006, 00.00 | Většina fotoaparátů podporuje režim panorama, ale pokud ne anebo si chceme složit panorama z jednotlivých snímků, pak přijde na řadu vhodný software, který to udělá za nás. V našem případě to bude Zoner Photo Studio 8.

 

 

 

Upravujeme fotografie pomocí retušovacího štětce

3. dubna 2006, 00.00 | V dalším díle, kde si prakticky představujeme různé postupy úprav fotografií, si vyzkoušíme funkci retušovacího štětce (Healing Brush) v programu Adobe Photoshop. Jeho novou verzí, která je dostupná od verze CS2 je bodový retušovací štětec. Oba slouží pro odstranění nežádoucích vad ze snímku, jako jsou menší objekty, odlesky, vady pleti a podobné.

 

 

 

Tutorial: Upravujeme snímek s barevným nádechem pomocí úrovní

27. března 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak upravit fotografii s nechtěným barevným nádechem. Budeme pracovat s úrovněmi, což umožňuje většina editorů. Jak tedy upravit snímky, které mají vlivem špatného vyvážení bílé, nevhodného osvětlení, nebo jiných příčin výrazný barevný nádech?

 

 

 

PMA live: KIS Photo-Me - novinky pro zpracovatele

3. března 2006, 00.00 | I když si zpracovatelský průmysl prochází významnou krizí, neznamená to, že by na trh nepřicházeli novinky z oblasti zpracovatelské techniky. Jednu z prvních na PMA představila skupina KIS Photo-Me.

 

 

 

Sesazujeme sekvenční snímky s VirtualDUB

6. února 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu se naučíme pracovat se sekvenčními snímky a procvičíme si sesazování fotografií. Dále si ukážeme jednoduchý způsob, jak ve slušné kvalitě extrahovat sadu sekvenčních snímků z videa.

 

 

 

Photoshop: Černobílá zvětšenina digitálně

2. ledna 2006, 00.00 | Zdá se vám sem tam některé vaše digitální foto příliš digitální a zasteskne se vám po krásně zrnitých zvětšeninách pořízených z převyvolaných panchromatických filmů? Pojďme to tak trochu kacířsky zkusit … no jak jinak než digitálně.

 

 

 

Photoshop: tip pro úpravu příliš světlých nebo tmavých snímků

25. listopadu 2005, 00.00 | Dnes si ukážeme několik triků, jak si rychle upravit snímky. První se týká příliš světlých snímků bez kontrastu a druhou vylepšíme fotografie, kde jsou části scény utopeny ve stínech. Pro úpravy jsme zvolili Photoshop, ale lze pro ně použít i freeware GIMP.

 

 

 

Automat Symphonia 2 : alternativa tisku fotografií

14. listopadu 2005, 00.00 | Nabídka služeb v oblasti tisku digitálních fotografií a jejich možnosti se neustále rozšiřují. Kromě tisku na domácích inkoustových tiskárnách nebo prostřednictvím fotolabů, můžete využít také samoobslužné kiosky. Jedním takovým je nový automat Symphonia 2.

 

 

 

Což takhle dát si fotolab? Část 2.

26. října 2005, 00.00 | Fotolabů, aneb míst, kde si zvěčnit na papír oblíbené momentky z dovolených, svateb, oslav a podobně, je na našem trhu mnoho. Ale jak se v nich orientovat? Určitě dobře znáte situaci, kdy potřebujete vyvolat vaši sbírku fotografií, ale najednou tápete kde, jak a za kolik? Následující článek by vám měl pomoci.

 

 

 

Což takhle dát si fotolab? Jak a za kolik!

20. října 2005, 00.00 | Patříte k lidem, kteří mají nejraději hotový snímek v papírové podobě? Pak si můžete pořídit domácí tiskárnu, nebo využít služeb některého z Fotolabů. Druhá možnost představuje stále jednoznačně levnější řešení. Nemáte s tím zkušenosti? Následující článek by vám měl pomoci, orientovat se v poskytovaných službách českých foto-sběren a zároveň ukázat jejich možnosti.

 

 

 

Strana výpisu

... 22

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: