Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Digiforum přichází: již ZÍTRA!

20. října 2008, 00.00 | Digiforum je tady! Již zítra se otevřou brány hotelu Clarion, kde v 9:00 odstartuje svátek fotografie - tentokrát s magickou třináctkou v názvu! Toto číslo pro nás nebude v žádném případě nešťastným, právě naopak. Těšit se můžete na spoustu novinek, např. na nové prostory, nová témata, nové workshopy nebo také digitální video!

 

 

 

Jak se dělá stativ: Reportáž z továrny Manfrotto a novinky z Photokiny

15. října 2008, 00.00 | Mezi laiky panuje stále rozšířenější mýtus, že stabilizace obrazu v kompaktních fotoaparátech a zrcadlovkách eliminuje nutnost používat stativ. Podíváte-li se však do brašny profesionála, vždy tam tuto pomůcku najdete. Pravda je jako obvykle někde uprostřed. Jsou situace kdy je stabilizátor pohotovější, ale v některých oblastech se bez stabilní opory prostě neobejdete. Proto se stojí za to podívat, jak takový stativ vzniká.

 

 

 

PhotoArt 10-2008: právě vychází!

2. října 2008, 00.00 | Nový PhotoArt přináší opět bohatý výběr fotografií a představí další zajímavé fotografy. Letos tomu bylo šestnáct let, co zemřel uznávaný litevský fotograf Virgilijus Šonta, a tak Vám nabízíme malý průřez jeho fotografickým světem.

 

 

 

Fotografujeme v botanické zahradě aneb Makrofotografie v praxi

21. srpna 2008, 00.00 | Botanická zahrada nabízí pestrou nabídku fotografických podmětů, ať už se jedna o flóru, nebo například exkluzivní sbírky z říše hmyzu. Pod vedením zkušeného a ochotného lektora Daniela Petřiny získáte spoustu odborných rad a praktických nápadů, jak docílit profesionálních fotografií.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 11. Kompozice prakticky II.

18. srpna 2008, 00.00 | V minulém díle jsme popsali jednoduchá základní a nenáročná pravidla aplikovatelná snadno i začátečníky. V závěrečném díle našeho seriálu se podíváme na složitější problémy kompozice, kde chybují často i pokročilí fotografové.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 10. Kompozice prakticky I.

11. srpna 2008, 00.00 | Máme za sebou kompoziční teorii, která pojednává o subjektivním vlivu jednotlivých kompozičních prvků na člověka. Je však obtížné, zejména pro začátečníky, myslet na všechna pravidla najednou přímo na scéně a přímo v akci. Připravili jsme proto pro vás velmi jednoduchá a základní pravidla, která mohou pomoci na začátku cesty ke správné kompozici.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 9. Kompoziční pravidla V.

4. srpna 2008, 00.00 | Posledními nástroji kompozice jsou positivní a negativní prostor, rytmus, chaos a jednoduchost. Podívejme se tedy jak tyto nástroje mohou přispět k atraktivitě snímku.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 8. Kompoziční pravidla IV.

28. července 2008, 00.00 | Náš seriál o kompozici nemůže minout tzv. "zlatý řez". Každý byť jen mírně pokročilý fotograf již o něm pravděpodobně slyšel a ví, že se jedná o přibližné dělení snímku na třetiny. Proč ale na třetiny a že to nejsou přesné třetiny, to již ví jen málokdo.

 

 

 

GIMP - 8. Složená scéna

23. července 2008, 00.00 | Vytvoření některých fotografií je velice obtížné, nebezpečné nebo zcela nemožné. V těchto případech si můžeme pomoci složením scény z několika předem připravených snímků. Budoucí výsledek naší ukázky může velice dobře posloužit pro výuku „Bezpečnosti silničního provozu“. Jde o noční můru všech rodičů - malá holčička vbíhá za míčem přímo pod projíždějící auto.

 

 

 

Perspektiva a kompozice - 7. Kompoziční pravidla III.

21. července 2008, 00.00 | V minulém díle seriálu jsme se zabývali dominancí neboli jak na hlavní objekt upoutat pozornost. Dnes se zaměříme na soudržnost prvků na snímku a zejména na veledůležitou ale těžkou celkovou vyváženost (Balance) snímku.

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: