Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Konzultace pro pokročilé fotografy

16. dubna 2008, 00.00 | Základní fotografické techniky zvládáte bez větších potíží, ale přesto máte pocit, že Vašim fotografiím něco schází? Přemýšlíte, co by Vaše snímky dotáhlo ke skutečné dokonalosti? Nechte si poradit od profesionálů! Přijďte zkonzultovat své fotografie k nám do IDIFu, čekají tu na Vás dva profesionální fotografové, připravení věnovat se právě Vám a Vašim snímkům. Vyberte si své téma, vezměte fotky a přijďte načerpat spoustu nových nápadů a profesionálních tipů!

 

 

 

Adobe Photoshop: kurz pro pokročilé (s 30% slevou)!

11. dubna 2008, 00.00 | Institut digitální fotografie pro vás připravil kurz Photoshopu - NYNÍ S VÝRAZNOU JEDNORÁZOVOU SLEVOU 30%, určený pokročilejším uživatelům. Kurz je zaměřen na úpravy a opravy fotografií, osvojíte si mj. pokročilejší retuše a barevné korekce na méně ideálních případech, než si užívají účastníci dvoudenních komplexních základů. Tento jednodenní procvičovací workshop se problematice APS a především postupům úprav fotografií věnuje podrobně a uceleně. Při objednání do poznámky uveďte akce -30%!

 

 

 

Mistrovství práce se světlem

10. dubna 2008, 00.00 | ...Aneb "Průvodce fotografa pro každou světelnou situaci". Po obrovském úspěchu knihy Romana Pihana Mistrovství práce s DSLR (která vyšla již ve třech reedicích) jsme se rozhodli na ni volně navázat a výsledkem je zbrusu nová kniha, která se věnuje tomu nejdůležitějšímu v životě fotografa - práci se světlem. Autorem je samozřejmě opět Roman Pihan!

 

 

 

PhotoArt 04-2008: již brzy na stáncích!

1. dubna 2008, 00.00 | V jarním čísle PhotoArtu Vás srdečně zveme na letos již pátý ročník Inter Photo Campu 2008, konaný v malebném okolí královského města Beroun. Jelikož máme toto věhlasné mezinárodní setkání fotografů takřka za dveřmi, nečekejte s přihláškou na poslední chvíli. Více se dočtete v časopisu.

 

 

 

Click! 4/2008 vychází

26. března 2008, 00.00 | Uvažujete-li o koupi navigace do auta? Nepřehlédněte náš obsáhlý Test GPS navigací. A co třeba ožehavé téma věnované stahování hudby a videa? Není to jen o nelegální distribuci, ale také o stále rostoucí popularitě legálního stahování. Právě vychází dubnové číslo magazínu Click!, s opět trochu vylepšenou grafikou, kde se dozvíte spoustu nových informací...

 

 

 

Click! 3/2008 - co najdete uvnitř

13. března 2008, 00.00 | Březnové číslo našeho magazínu je už více než týden na stáncích. Přináší především novou, přehlednější grafiku a hutnější články.

 

 

 

Jak na západ slunce?

12. března 2008, 00.00 | Na fotoexpedici v JAR jsme se nemohli vyhnout klasickému tématu: fotografování západu slunce. Jak toto téma pojmout tak, aby neskončilo kýčem, nebo naopak jak dosáhnout prvoplánovitě líbivého vzhledu? A jak nastavit techniku při západu slunce?

 

 

 

GIMP - 6. Simulace menší hloubky ostrosti

3. března 2008, 00.00 | Příliš velká hloubka ostrosti snímků značně znevýhodňuje současné digitální kompakty oproti zrcadlovkám. Některé náměty nesnesou „vše ostré“, na snímcích působí ploše a nepřirozeně. Nemyslím si, že by se výrobci fotoaparátů vzdali malých relativně levných a snadno vyrobitelných snímacích čipů, jimiž jsou kompakty až na vzácné výjimky vybaveny. Tam, kde nepomůže fotoaparát, může pomoci GIMP.

 

 

 

PictoColor iCorrect OneClick 1.5 & Portrait 1.5: korekce barev a pleťových odstínů za pár sekund

22. února 2008, 00.00 | Dva zajímavé pluginy pro Adobe Photoshop má ve svém portfoliu společnost PictoColor. Jedná se o nástroje pro automatizované úpravy pleťových odstínů u
portrétových fotografií a rovněž automatizovaný plugin na úpravy expozice, bílé barvy a saturace. Oba pluginy vám nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

GIMP - 5. Klonování a záplaty

11. února 2008, 00.00 | Najít scénu, která je dokonale zbavena všech rušivých prvků, bývá nesnadným úkolem. Často nepomůže nic než mírná pomoc počítače a vašeho oblíbeného programu – GIMPu.

 

 

 

Strana výpisu

... 30 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: