Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Imation Apollo Expert UX: kompaktní HDD v praxi

20. července 2009, 00.00 | Dostali jsme na otestování jednu z novinek od Imationu - externí disk řady Apollo. Jedná se o kompaktní HDD s 2,5" diskem, s napájením přes USB rozhraní a s možností jak vertikálního, tak i horizontálního umístění (pomocí stylového, flexibilního stojánku)! Disky Apollo Expert UX jsou k dostání prozatím ve třech různých kapacitních modifikacích: 250 GB, 320 GB a 500 GB.

 

 

 

DAM Useful RapidFixer: plugin na úpravy fotografií přímo v Adobe Bridge

17. července 2009, 00.00 | Otravuje vás neustálé otevírání fotografií pro jejich primární barvové úpravy, kalibraci bílého bodu, manipulace s expozicí a další běžné operace s barevností, kontrastem, saturací, vinětací či tónováním JPEG, TIFF a DNG RAW snímků? Vyzkoušejte plugin RapidFixer pro Adobe Bridge, který umí provádět zmíněné korekční operace přímo v prostředí Adobe Bridge CS2, CS3 a CS4. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Recenze fotoaparátu Canon Powershot SX200 IS aneb kapesní ultrazoom v praxi

15. července 2009, 00.00 | Přinášíme vám redakční test kompaktního fotoaparátu Canon Powershot SX200 IS, který mimo jiné nabízí 12,1 Mpix rozlišení, objektiv s atraktivním rozsahem ohniskových vzdáleností 28 – 336 mm (ekv. kinofilmu), optickou stabilizaci, HD záznam videa, automatické/manuální režimy a 3palcový displej LCD. Jaký je tento fotoaparát v praxi?

 

 

 

Hyundai A9325: alternativní a levný kompakt v praxi

13. července 2009, 00.00 | Vedle zaběhnutých výrobců digitálních fotoaparátů, se na trhu tu a tam objeví i pár alternativních značek. Jedním takovým přístrojem je Hyundai A9325 - kompakt s rozlišením 9MPix, standardním 3x optickým zoomem a 2,5” LCD displayem. A jak dopadl přístroj v našem redakčním testu? Vyplatí se vůbec investovat do “neznačkových” fotoaparátů?

 

 

 

Recenze fotobatohu Kata 3N1-20 aneb když chcete něco jiného než brašnu...

10. července 2009, 00.00 | Pokud vás už bolí záda z nošení klasické fotobrašny a přemýšlíte o nějakém jiném způsobu, jak přenášet svoji fotografickou výbavu, může se stát fotobatoh, vedle například bederního pásu, vhodným kandidátem. Dnes jsme se za vás podívali blíže na zajímavý fotobatoh 3N1-20, který vyrábí renomovaná firma KATA. Jedná se o středně velký batoh, který je velmi dobře ergonomicky řešený a jenž dokáže pojmout téměř veškeré vaše fotonádobíčko. Jaký je v praxi? Více viz. náš článek.

 

 

 

Recenze fotoaparátu Casio Exilim FC100: Kouzelník ultrarychlého videa v praxi

7. července 2009, 00.00 | Dnešní redakční test jsme zasvětili kompaktnímu fotoaparátu Casio Exilim FC100, jehož hlavním lákadlem je, mimo například objektivu s 5x zoomem a 9Mpix CMOS snímače, především schopnost vyvinout opravdu vysokou rychlost fotografování (až 30 sn./s.) a nahrávání videa (až 1000 sn./s.). Přečtěte si naši recenzi.

 

 

 

Green Screen Wizard 4.3: automatické klíčování pozadí fotografií

22. června 2009, 00.00 | Nástroj na automatické klíčování zeleného, nebo modrého, pozadí u portrétových, či figurálních, snímků existuje v podobě samostatného editoru a také jako plugin pro Adobe Photoshop. Vzhledem ke svému snadnému ovládání, i celkovým možnostem, je Green Screen Wizard určen například domácím fotografům, ale též pro komerční fotografická studia, která chtějí ušetřit čas při klíčování pozadí scény. Popis možností produktu vám nyní nabízíme.

 

 

 

První zkušenosti s fotoaparátem Olympus Pen EP-1

18. června 2009, 00.00 | Předevčírem jsme vás informovali o hlavních parametrech atraktivní novinky, fotoaparátu Pen EP-1 od Olympusu. Protože jsme měli tu čest být přímo v centru dění, a to sice v Berlíně, kde Olympus tuto novinku představoval, mohli jsme si Pen EP-1 vyzkoušet přímo v terénu. V našem článku tedy naleznete nejen naše první dojmy, ale také ukázky fotografií a videosekvencí, jenž byly pořízeny právě tímto fotoaparátem.

 

 

 

Recenze fotoaparátu Panasonic TZ7: Kapesní ultrazoom v praxi

11. června 2009, 08.00 | V dnešní recenzi vám přinášíme test fotoaparátu Panasonic Lumix TZ7. Jedná se o papírově velmi atraktivní kompakt, neboť při svých kapesních rozměrech poskytuje objektiv s širokým rozsahem ohnisek 25 - 300 mm (ekv. kinofilmu), který v praxi představuje 12x zoom. Dále mimo jiné fotoaparát nabízí možnost nahrávání HD videa 1280 x 720 bodů se stereo ozvučením ve formátu AVCHD nebo MOV, snímač s rozlišením 10,1 Mpix, 22 scénických režimů, vyspělou detekce tváří, nativní podporu formátu snímku 4:3,3:2 a 16:9. Jaký bude tento fotoaparát v praxi?

 

 

 

Multifunkční foto-rámeček AGFAPhoto AC8130D v praxi

4. června 2009, 00.00 | Dnes jsme se podívali na šikovný multifunkční foto-rámeček AGFAPhoto AC8130D. Kromě možností prezentace fotografií je možné toto kompaktní zařízení využít také jako hodiny s budíkem, teploměr, FM rádio, přehrávač audio (MP3) a video souborů (MJPEG). Více viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: