Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Multifunkční foto-rámeček AGFAPhoto AC8130D v praxi

4. června 2009, 00.00 | Dnes jsme se podívali na šikovný multifunkční foto-rámeček AGFAPhoto AC8130D. Kromě možností prezentace fotografií je možné toto kompaktní zařízení využít také jako hodiny s budíkem, teploměr, FM rádio, přehrávač audio (MP3) a video souborů (MJPEG). Více viz náš článek.

 

 

 

Autopano Giga 2.0.1: automatizovaná tvorba panoramat pro Windows, Mac OS X a Linux

1. června 2009, 00.00 | Profesionální editor panoramatických fotografií umí zdrojové snímky sám analyzovat a poskládat do nejvhodnějšího typu panoramatu, kterému pak lze v dalším programu z balíku Autopano Giga 2 nadefinovat různé navigační hotspoty a propojit panoramata do komplexní virtuální prohlídky. Představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Atraktivní fotorámeček Sagem AGFAPHOTO AF8070 v praxi

28. května 2009, 06.00 | Poslední dobou jsme se v naších článcích zabývali především fotoaparáty či objektivy, přičemž takový segment fotorámečků také rozhodně stojí za pozornost. Fotorámečky se poslední dobou stávají čím dál více populárnějším fotopříslušenstvím, jenž může být pro fotografova užitečné například na jednoduchou prezentaci pořízených snímků. Dnes vám přiblížíme zajímavý fotorámeček Sagem AGFAPHOTO AF8070. Více viz náš článek.

 

 

 

Test ultra-širokoúhlého objektivu TAMRON SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II.

27. května 2009, 06.00 | Do rukou se nám k redakčnímu otestování dostal ultra-širokoúhlý objektiv TAMRON SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II, který po přepočtu na měřítko kinofilmu nabízí velmi zajímavý rozsah ohnisek cca 15 - 36 mm. Jaké bude toto sklo v praxi? Více viz náš článek.

 

 

 

Malý prográmek na velké odšumění fotek: DenoiseMyImage 2.0

12. května 2009, 06.00 | Nedávno byla představena nová verze odšumovacího softwaru DenoiseMyImage 2.0. Na svědomí ji má schopný softwarový vývojář Filip Krolupper, z jehož „dílny“ pochází například další zajímavý program SignMyImage, o kterém jsme psali již dříve. Software DenoiseMyImage je nabízen celkem ve třech modifikacích, včetně funkční freewarové verze. V dnešním článku si tento odšumovací prográmek stručně představíme a také vyzkoušíme.

 

 

 

Recenze: Stylový kompakt Sony Cybershot DSC-W290 v praxi

5. května 2009, 00.00 | V dnešním redakčním testu jsme se rozhodli podívat se na „zoubek“ stylovému kompaktu od Sony, nesoucímu označení Cybershot DSC-W290. Jedná se o model, který je v produktové řadě „W“ momentálně posazen na nejvyšším místě a tak by mohlo jít o hodnotný přístroj. Fotoaparát kromě precizní povrchové úpravy těla také nabízí rozlišení 12,1 Mpix, stabilizovaný objektiv Carl Zeiss s 5x optickým zoomem, 3palcový displej či možnost pořizovat video v HD kvalitě 720p. Více viz náš článek.

 

 

 

Phase One Capture One/One PRO 4.7: editor na zpracování digitálních fotografií

21. dubna 2009, 00.00 | Aktualizovaná verze známého editoru RAW snímků přidává dlouho očekávanou nativní podporu TIFF a JPEG fotografií, se kterými lze v programu až na výjimky pracovat stejně jako s formáty RAW, a to včetně specializovaných korekcí barev, tónování snímků, úpravy jejich expozice apod. Popis nových funkcí editoru Capture One 4.7 respektive jeho profesionální verze Capture One PRO najdete v článku.

 

 

 

Duel dvou "tvrdáků" aneb outdoorové kompaky Olympus Mju TOUGH 6000 a Mju TOUGH 8000 v praxi

8. dubna 2009, 06.00 | Dnes vám přinášíme srovnávací test dvou outdoorových kompaktů z produkce firmy Olympus. Jedná se o modely Mju TOUGH 8000 a Mju TOUGH 6000, které jsou konstruované pro fotografování v extrémních podmínkách. Nabízejí v určité míře například vodotěsnost, mrazuvzdornost a také odolnost vůči nárazu. Nahlédněte do našeho srovnávacího testu.

 

 

 

Neat Image 6.0: opět lepší redukce šumu v digitálních fotografiích

6. dubna 2009, 00.00 | Neat Image patří mezi jeden z nejlepších nástrojů na potlačování a vyhlazování šumu v digitálních fotografiích a je k dispozici v několika standalone variantách pro Windows také jako plugin pro Adobe Photoshop pro Windows a Macintosh. Aktuální šestá stěžejní verze aplikace přináší několik vylepšených funkcí především v oblasti tvorby šumových profilů, popis novinek najdete v článku.

 

 

 

FotoSketcher 1.85: freeware na překreslení obrázků a fotografií

24. března 2009, 00.00 | Líbí se vám efekty ručně malovaných kreseb či přemalovaných fotografií, ale nechce se vám platit za komerční pluginy či programy, které jejich tvorbu nabízí? FotoSketcher může být zajímavou alternativou různých efektových doplňků, narozdíl od nich je však kompletně zdarma.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: