Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Xara Xtreme (Pro) 4: Grafika v kostce

20. srpna 2008, 00.00 | Když byl v roce 1995 uveden na trh program Xara Xtreme, znamenal revoluci v podobě možnosti kombinovat vektorovou a bitmapovou grafiku v reálném čase. Jaká je jeho nejnovější verze?

 

 

 

ImageConverterPro 1.0: manipulátor na obrázky a fotografie

14. srpna 2008, 00.00 | Hromadné konverze a manipulační úpravy obrázků, fotografií a celé řady formátů grafických souborů jsou doménou nové aplikace ImageConverterPro, která je zajímavá především možností tvorby konverzních a manipulačních profilů. Popis programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

ContrastMaster 1.0: fotografické efekty na bázi kontrastu a tónování digitálních fotografií

12. srpna 2008, 00.00 | Zbrusu nový plugin pro Adobe Photoshop na tvorbu fotografických efektů pomocí úprav kontrastu a spousty dalších funkcí pro nastavení a manipulaci s barvami, jasem, tónováním snímků nebo třeba s využitím polarizačního filtru přináší celou řadu možností, jak vyrobit umělecké digitální fotografie. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Test fotografických papírů EFI

7. srpna 2008, 00.00 | EFI jako jeden z největších dodavatelů řešení pro digitální tisk neponechává nic náhodě a už nějakou dobu se silně angažuje i v prodeji papírů určených pro inkoustový tisk. Představení těch nejkvalitnějších z nich, určených pro fotografickou produkci, vám tímto přinášíme.

 

 

 

Eizo FlexScan S2231W: Univerzální LCD monitor nejen pro fotografy a grafiky

6. srpna 2008, 00.00 | Nový širokoúhlý monitor s označením S2231W japonského Eiza zaujme především novou generací panelu S-PVA s rozšířeným barevným prostorem na 92% Adobe RGB. Právě to ho předurčuje k univerzálnímu použití od poloprofesionálního grafického nasazení až po domácí zábavu.

 

 

 

Belkin Network USB Hub: Sdílení USB v síti snadno a rychle

1. srpna 2008, 00.00 | Pomalu rostoucí počet širokopásmových internetových přípojek spolu s klesající cenou notebooků staví stále více domácností před dilema, jak propojit své dva a více počítačů. Základní směrovač, obvykle vybavený čtyřportovým přepínačem, pořídíte snadno a levně. Co však v případě, že chcete mít třeba fotografie a video na sdíleném disku nebo používat společnou tiskárnu? Omezíte-li se pouze na USB rozhraní, sáhněte po zařízení od Belkinu a nebudete zklamáni.

 

 

 

IrfanView 4.20: stále dokonalejší multifunkční prohlížeč obrázků pro Windows

25. července 2008, 00.00 | Univerzální prohlížeč a konvertor obrázků IrfanView je i nadále nabízen zcela zdarma. Program nabízí podporu mnoha desítek grafických a multimediálních formátů souborů, disponuje celou řadou zajímavých funkcí a novinky jeho čtvrté stěžejní verze si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

GIMP - 8. Složená scéna

23. července 2008, 00.00 | Vytvoření některých fotografií je velice obtížné, nebezpečné nebo zcela nemožné. V těchto případech si můžeme pomoci složením scény z několika předem připravených snímků. Budoucí výsledek naší ukázky může velice dobře posloužit pro výuku „Bezpečnosti silničního provozu“. Jde o noční můru všech rodičů - malá holčička vbíhá za míčem přímo pod projíždějící auto.

 

 

 

Fun Beat FB800: multimediální foto-rámeček v praxi

18. července 2008, 00.00 | Po nějaké době se nám do redakce dostal další fotorámeček – sloužící nejen k prohlížení fotografií, ale také například k poslouchání hudby nebo přehrávání video souborů. Jedná se o produkt Fun Beat FB800 s úhlopříčkou 26,5 cm (10,4 palců), nabízející dále bezdrátovou komunikaci nebo čtečku paměťových karet.

 

 

 

IDimager 4.1: výkonný katalogizér digitálních fotografií

17. července 2008, 00.00 | Katalogizér, správce a také klasický organizér obrázků a digitálních fotografií pro náročné uživatele nabízí celou řadu specializovaných funkcí pro kompletní management digitálních snímků, včetně interaktivního editoru slideshow, práce s nejrůznějšími metadaty a vestavěného editoru pro základní zpracování fotografií. Funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 30 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: