Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Imation Atom Flash Drive: mini USB disk v praxi

18. března 2009, 00.00 | Do redakce nám dorazil na otestování nový USB flash disk značky Imation, nesoucí označení Atom Flash drive. Jedná se vskutku o velmi malou "flešku", která nabídne kromě již zmíněných příjemných rozměrů též odolnou konstrukci nebo možnost ochrany dat. Tyto flash paměti budou momentálně dostupné ve verzích 2GB, 4GB a 8GB.

 

 

 

Poladroid v0.9.5: Tip na zajímavý freeware pro simulaci vzhledu Polaroid fotografií

17. března 2009, 06.00 | Programátor Paul Ladroid před časem vyvinul velmi zajímavý prográmek na simulaci charakteristického vzhledu fotografií, pořízených pomocí legendárních fotoaparátů Polaroid. I když je tento software určen především pro zábavné použití, jsou jeho výsledky značně věrohodné. A to nejlepší nakonec: tento program je k dispozici zcela zdarma.

 

 

 

Corel Photo Album 7 Deluxe: levný manažer fotografií

13. března 2009, 00.00 | Společnost Corel nově nabízí jednu ze svých původních akvizic v oblasti managementu digitálních fotografií pouze za 30 USD! Aktuální verze Photo Album 7 má celou řadu funkcí pro správu, prohlížení, úpravy a publikování digitálních fotografií, to vše v modulárním balíku se snadným ovládáním. V článku najdete nejen podrobnější informace o aktuální verzi aplikace, ale také spoustu screenshotů demonstrujících jednotlivé pracovní sekce Photo Alba.

 

 

 

GeoSetter 3.0.1: bezplatný geotagging fotografií v češtině

4. března 2009, 00.00 | S utěšeně vzrůstajícím počtem nejrůznějších variant GPS přijímačů včetně GPS modulů integrovaných v mobilních zařízeních se stále častěji dostávají do popředí zájmu fotografů také nástroje s funkcí geotagging, neboli označování snímků jejich zeměpisnou polohou. Rádi bychom vám proto dnes představili GeoSetter pro vizuální přidávání GPS údajů k fotografiím, jehož předností je nulová cena, snadné ovládání a mimo české lokalizace také například spolupráce se serverem locr.com.

 

 

 

Srovnávací recenze aneb dvě nezrcadlovky Panasonic Lumix G1 a GH1 v praxi

2. března 2009, 00.00 | Poslední dobou se začíná o platformě 4/3 Micro Four Thirds přístrojů stále více a více hovořit, protože přístrojů, které jsou na tomto principu založené, pomalu přibývá. Dnes vám přinášíme srovnávací recenzi dvou „nezrcadlovek“ Panasonic Lumix G1 a GH1, které do představení fotoaparátů Olympus Pen EP-1 a Panasonic GF1, byly jedinými zástupci platformy Micro Four Thirds přístrojů. Jak jsou tyto fotoaparáty v praxi? Více viz naše recenze.

 

 

 

PhotoME 0.79: EXIF/IPTC hezky česky a zadarmo

27. února 2009, 00.00 | PhotoME je aplikace na prohlížení a editaci EXIF + IPTC metadat a zkoumání ICC profilů barev v digitálních fotografiích. Na rozdíl od většiny svých konkurentů má PhotoME dvě zásadní přednosti – existuje i v české verzi a celý program je zcela zdarma!

 

 

 

První zkušenosti s fotoaparátem FinePix F200EXR a unikátním Super CCD EXR snímačem od FujiFilm

12. února 2009, 06.00 | Když jsme vás minulý týden informovali o horké kompaktové novince - fotoaparátu FujiFilm FinePix F200EXR, netušili jsme, že se nám vzápětí poštěstí dostat tento fotoaparát s revolučním Super CCD EXR snímačem k redakčnímu vyzkoušení. Přístroj nabízí, díky svému snímači, především bezprecedentní dynamický rozsah, který má potenciál významně ovlivnit budoucnost vývoje digitálních kompaktních fotoaparátů. V našem článku máte jedinečnou šanci si prohlédnout jedny z prvních fotografií pořízených s pomocí FinePix F200EXR.

 

 

 

Duel kompaktů: Samsung NV9 vs. NV100 HD

11. února 2009, 06.00 | V dnešním srovnávacím testu jsme si vzali na mušku dvojici fotoaparátů od korejského Samsungu, které spadají do stále rostoucí rodiny stylových a multifunkčních kompaktů. Konkrétně se jedná o modely NV9 a NV100HD. Jak si vedly v praxi?

 

 

 

Strata Foto 3D 1.6: generátor 3D modelů s pluginem pro Adobe Photoshop

27. ledna 2009, 00.00 | Nástroj na automatizovanou tvorbu a sestavování 3D modelů objektů z fotografií má v své nabídce společnost Strata. Mezi přednosti aplikace patří nejen vysoký stupeň automatizace tvorby schematického texturovaného modelu z jednotlivých 2D snímků, ale také spolupráce Foto 3D s Adobe Photoshopem včetně vytvoření eventuální samostatné vrstvy s texturami pro další grafické úpravy povrchu modelů.

 

 

 

Pixela PixeZoom 1.0: plugin pro Adobe Photoshop na zvětšování fotografií

16. ledna 2009, 00.00 | Novinka mezi komerčními pluginy na zvětšování obrázků a fotografií je určena pro Adobe Photoshop CS3 a umožňuje zvětšovat grafické předlohy o desítky až stovky procent s vyšší kvalitou než algoritmy obsažené v samotném Photoshopu. Možnosti a funkce pluginu PixeZoom si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: