Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

GIMP - 6. Simulace menší hloubky ostrosti

3. března 2008, 00.00 | Příliš velká hloubka ostrosti snímků značně znevýhodňuje současné digitální kompakty oproti zrcadlovkám. Některé náměty nesnesou „vše ostré“, na snímcích působí ploše a nepřirozeně. Nemyslím si, že by se výrobci fotoaparátů vzdali malých relativně levných a snadno vyrobitelných snímacích čipů, jimiž jsou kompakty až na vzácné výjimky vybaveny. Tam, kde nepomůže fotoaparát, může pomoci GIMP.

 

 

 

PictoColor iCorrect OneClick 1.5 & Portrait 1.5: korekce barev a pleťových odstínů za pár sekund

22. února 2008, 00.00 | Dva zajímavé pluginy pro Adobe Photoshop má ve svém portfoliu společnost PictoColor. Jedná se o nástroje pro automatizované úpravy pleťových odstínů u
portrétových fotografií a rovněž automatizovaný plugin na úpravy expozice, bílé barvy a saturace. Oba pluginy vám nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

HP Photosmart A826: kompaktní foto-kiosek v praxi

20. února 2008, 00.00 | HP Photosmart A826 představuje zařízení, umožňující tisknout a sdílet snímky pomocí "domácího fotografického centra" s 17,7cm dotykovou obrazovkou. Navíc můžete přidávat k fotografiím popisky, prohlížet snímky pomocí slideshow a mnoho dalšího.

 

 

 

Fujifilm FinePix S8000fd - širokoúhlý ultrazoom v praxi

19. února 2008, 00.00 | V létě přišel Fujifilm s kompaktem FinePix S8000fd jako odpovědí na konkurenční EVF kompakty s 18x zoomem. Navíc začíná na ekvivalentu ohniska 27 mm a nabízí také stabilizaci obrazu. Tato kombinace by měla uspokojit náročné amatéry, kteří nechtějí zrcadlovku, ale přesto požadují flexibilní přístroj do mnoha situací. Jak dopadl v testu?

 

 

 

Sony Cybershot DSC H3: Zajímavý hybrid v praxi

15. února 2008, 00.00 | V dnešní recenzi se podíváme na jednu z posledních novinek od společnosti Sony - model Cybershot DSC H3, který má být odpovědí na konkurenční kompaktní ultrazoomy. Sony H3 nabídne 10x optický stabilizovaný zoom, rozlišení 8 MPix a kompaktní rozměry. A jaká je kvalita výstupů a praktické zkušenosti?

 

 

 

GIMP - 5. Klonování a záplaty

11. února 2008, 00.00 | Najít scénu, která je dokonale zbavena všech rušivých prvků, bývá nesnadným úkolem. Často nepomůže nic než mírná pomoc počítače a vašeho oblíbeného programu – GIMPu.

 

 

 

Olympus E-3 - vlajková loď v praxi

22. ledna 2008, 00.00 | Po dlouhých letech se vlajková loď Olympusu dočkala nové generace. Na nástupce modelu E-1 se čekalo více než 4 roky, o to více, že E-1 byla první zrcadlovka standardu 4/3 a u nástupce se čekají náznaky dalšího směřování vývoje. E-3 nabízí to nejlepší, co může standard 4/3 nabídnout. Snímač s rozlišením 10 MPix se systémem čištění umí nabídnout i režim Live View, což je posíleno faktem, že na této zrcadlovce najdeme výklopný a otočný displej. Snímač je také vybaven mechanickou stabilizací obrazu. Jak dopadl v testu?

 

 

 

Corel/Ulead PhotoImpact X3: nová verze univerzálního editoru fotografií

21. ledna 2008, 00.00 | Již pod taktovkou Corelu uvedla společnost Ulead Systems na trh novou verzi svého multifunkčního grafického, manipulačního a efektového editoru s řadou
dalších zajímavých funkcí pro zpracování obrázků a digitálních fotografií. Na novinky obsažené v PhotoImpact X3 se nyní podíváme v bližším pohledu.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-FX55: šikovný a rychlý kompakt v praxi

17. ledna 2008, 00.00 | Do redakce se nám dostal na otestování jeden z posledních kompaktů od Panasonicu. Jedná se o model Lumix DMC-FX55, který nabízí rozlišení 8,1 MPix, 3,6x optický zoom, stabilizaci obrazu MEGA O.I.S. a vzhledem ke svému zaměření nechybí samozřejmě ani kompaktní provedení a příjemný, stylový design.

 

 

 

Nikon D3 - nejpovedenější DSLR od Nikonu v praxi

16. ledna 2008, 00.00 | Mnoha uživateli vymodlená digitální zrcadlovka Nikon D3 konečně vstoupila na trh a posouvá tak jméno společnosti Nikon zase o nějaký kus dále. Chvíli to totiž vypadalo, že Nikon vůbec nechce zrcadlovku se snímačem velikosti kinofilmu vyrábět. Naštěstí se stal opak pravdou a je tu vlajková loď nabízející velký CMOS snímač, extrémně rychlé sériové snímání, živý náhled scény na displeji (včetně zaostřování) a mnoho jiných delikates. Podívejme se, jak dopadla D3 v testu.

 

 

 

Strana výpisu

... 35 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: