Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

IDimager 4.1: výkonný katalogizér digitálních fotografií

17. července 2008, 00.00 | Katalogizér, správce a také klasický organizér obrázků a digitálních fotografií pro náročné uživatele nabízí celou řadu specializovaných funkcí pro kompletní management digitálních snímků, včetně interaktivního editoru slideshow, práce s nejrůznějšími metadaty a vestavěného editoru pro základní zpracování fotografií. Funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Casio Exilim Pro EX-F1 - nejrychlejší kompakt v praxi

16. července 2008, 00.00 | O tomto velmi zajímavém fotoaparátu jsme informovali již ve formě novinek. Nyní jsme ho získali pro recenzi. Není na něm zvláštní ani rozlišení 6 MPix, stabilizace obrazu nebo 12x optický zoom. Uživatele láká extrémně rychlým sériovým snímáním, které nenabízí žádný jiný podobný přístroj. V plném rozlišení pořídí fotografie rychlostí 60 snímků za sekundu a video zvládne s frekvencí až 1200 snímků za sekundu. To vypadá jako přístroj nejen pro zábavu, ale i pro seriózní práci.

 

 

 

Nik Silver Efex Pro 1.0: profesionální stylizace černobílých fotografií

15. července 2008, 00.00 | Novinka mezi pluginy pro Adobe Photoshop je určena k tvorbě černobílých fotografií s různými doplňkovými efekty. Silver Efex Pro umí nejen konvertovat barevné snímky do černobílých, ale zvládne také realistickou simulaci různých filmových materiálů, podporuje interaktivní technologii U Point a má paletu pro kreslení efektů libovolným štětcem Photoshopu. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

HP Photosmart D5360: domácí fototiskárna v praxi

11. července 2008, 00.00 | HP Photosmart D5360 je inkjetová tiskárna formátu A4, určené pro oblasti domácího tisku. Zařízení nabízí kompaktní rozměry, jednoduché ovládání, tlačítka rychlé volby. Dále tento model umožňuje potisknout CD/DVD (pomocí speciálního, standardně dodávaného jednoúčelového podavače) nebo také možnost oboustranného tisku.

 

 

 

Panasonic Lumix TZ5 - evoluce superkompaktu v praxi

10. července 2008, 00.00 | Panasonic TZ5 je spíše povinnou evolucí modelu TZ3 než nějaký převratný nový model. To ale nic nemění na faktu, že se jedná o extrémně zajímavý kompakt, který stvořil kategorii kapesních ultrazoomů. Vypnutý na první pohled vypadá jako klasický kompakt, nikde netrčí objektiv, rozměry jsou kapesní. I přesto ale nabízí 10x zoom s počátečním ohniskem 28 mm. Oproti svému předchůdci je o pár gramů lehčí, má větší rozlišení snímače i displeje na zadní straně a větší rozlišení mají také natočená videa.

 

 

 

Andromeda LensDoc 3.1: korekce optických vad objektivů digitálních fotoaparátů

8. července 2008, 00.00 | Plugin pro Adobe Photoshop a další grafické editory patří mezi univerzální nástroje na korekce obrazových vad objektivů digitálních fotoaparátů. Na možnosti tohoto profesionálně koncipovaného doplňku se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

GrowCut 2.0: levný plugin na maskování objektů a postav

4. července 2008, 00.00 | GrowCut je levný plugin pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory a jeho specializací je automatizované maskování objektů s pomocí několika samostatných nástrojů. Plugin může ušetřit dost času zejména při vyřezávání objektů či postav z fotografií a na jeho vlastnosti se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Nikon D60 - hodně muziky za málo peněz v praxi

3. července 2008, 00.00 | Nikon D60 je přímým nástupcem modelu D40x a nyní zastupuje druhou nejlevnější DSLR od Nikonu. Oproti nejdostupnější variantě tedy nabízí lepší parametry, které více uspokojí náročnější amatéry. Ve zkratce se jedná o rozlišení 10 MPix, citlivost až ISO 3200, systém čištění snímače, 2,5" LCD displej a cenu lehce převyšující 10 tisíc korun. Jak dopadl v redakčním testu?

 

 

 

Canon ZoomBrowser EX 6.1.1: správce a editor digitálních fotografií

24. června 2008, 00.00 | Před necelými třemi roky jsme vám představili firemní manažer digitálních fotografií ZoomBrowser EX, který společnost Canon dodává ke každému svému digitálnímu fotoaparátu a také k většině svých skenerů a dalších produktů. Během několika let se vývoj programu posunul nejen z hlediska ovládání, ale také do oblasti zpracování RAW snímků a nastal tedy čas podívat se znovu na aktuální verzi programu.

 

 

 

Fujifilm FinePix S100FS - vlajková loď kompaktů Fujifilm v praxi

20. června 2008, 00.00 | Vlajkovou lodí kompaktů Fujifilm se stal FinePix S100FS, který může v rukou náročnějších amatérů nahrazovat pravou zrcadlovku. Samozřejmě se jedná o kompakt s EVF hledáčkem, ale stejně jako u jiných "vyspělých" kompaktů zde najdeme manuální zoomování objektivu, velký grip pro dobré držení, mnoho funkčních tlačítek a samozřejmě i množství manuálních funkcí. Ve zkratce je to 11 MPix, 14,3x zoom s rozsahem 28-400 mm (ekv. kinofilmu), optická stabilizace obrazu a výklopný 2,5" displej. Jak se s ním fotografuje? Měli jsme ho v redakci na testování.

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: