Olympus E330: inovace pro DSLR, aneb fotografujeme přes displej - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Olympus E330: inovace pro DSLR, aneb fotografujeme přes displej

27. ledna 2006, 00.00 | Společnost Olympus uvádí novinku, spadající do oblasti amatérského, případně polo-profesionálního použití - DSLR model E-330. Jedná se o zajímavý kousek s rozlišením 7.50 MPix, 3.2x optickým zoomem (ve standardu) a výklopným LCD displejem s možností živého náhledu.

Horká novinka od Olympusu s typovým označením E-330 představuje další zajímavou vlaštovku mezi amatérskými DSLR zrcadlovkami. Jedná se o aparát standardu 4/3, s rozlišením 7.50 MPix, vybavený objektivem Zuiko Digital s 3.2x optickým zoomem a 2,5" výklopným displejem, který jako první v této kategorii fotoaparátů umožňuje živý náhled snímků - neboli Live Preview (přímo během fotografování). Po modelech Olympus E-300, respektive povedeném E-500 zde máme další zrcadlovku pro náročné amatérské či polo-profesionální fotografy. Jaká tedy novinka je a co nám může nabídnout?

Základní popis

Výrobce vybavil novinku polykrabonátovým tělem s rozměry 140 x 87 x 72 mm a hmotností 550 g. Většinovou část přední strany fotoaparátu zabírá úchopový grip a mohutný tubus objektivu. Použitá optika je typu ZUIKO DIGITAL 14 - 45 mm. Olympus E-330 je jinak kompatibilní s celou řadou digitálních objektivů a příslušenstvím Olympus E-System. Zadní straně vévodí rozměrný 2.5" LCD displej s rozlišením 21 .250 bodů, který zároveň představuje hlavní inovaci aparátu. Za prvé má výklopnou konstrukci (s pozorovacím úhlem 160°), což umožňuje jeho vlastníkovi pohodlné fotografování téměř z libovolné pozice - například od země nebo naopak vysoko nad hlavou. Za druhé: Olympus E-330 je prvním DSLR aparátem, umožňující tzv: Live Preview, neboli zobrazení snímků na displeji přímo v režimu fotografování. Nechybí zde ani antireflexní vrstva, umožňující pohodlné prohlížení fotografií i v přímém protisvětle. Stejně jako předchozí model (E-500), tak i novinka disponuje dvěmi sloty pro paměťová média - slotem pro karty typu Compact Flash I + II a dále také pro xD karty.

Co nabídne E-330?

Stejně jako u všech předchozích DSLR modelů řady E-System, nabídne též novinka výhody antiprachového filtru. Olympus E-330 je vybaven speciální TTL zrcadlovou soustavou, díky níž aparát může využívat dva senzory, umožňující dva režimy živého náhledu. Režim A, pro kontinuální živý náhled - pracuje na základě senzoru, umístěného v optické cestě hledáčku, zaznamenávající 92% plochy záběru, což je poté promítáno na LCD. Režim A umožňuje automatické ostření.

Režim B uzamkne zrcátko ve zvednuté poloze a využívá funkci obrazového snímače (Live MOS senzoru), který poskytuje 100% náhled. Tento režim využijete například pro makrofotografii, kde získáte úplnou kontrolu nad manuálním zaostřením. K tomu dopomůže ještě funkce 10x zvětšení zaostřovaných detailů.

K dispozici máte také dvě šablony pro průkazovou fotografii a pomocné mřížky. Olympus E-330 obsahuje antiprachový ultrazvukový filtr - Supersonic Wave Filter, který se stará o to, aby prach, který dopadne na snímač při výměně objektivů, byl při každém zapnutí fotoaparátu automaticky ze snímače "zklepán". Technologie antiprachového filtru generuje ultrazvukové vibrace, odstraňující všechny prachové částice, které jsou následně pohlceny speciální adhesivní páskou.

Technická specifikace

Výrobce vybavil svůj nový Olympus senzorem poslední generace snímačů Live MOS, který zde nabízí efektivní rozlišení 7.5 MP (fyzické rozlišení 7.94 bodů) a standard 4/3. Tento typ snímače dosahuje obrazových kvalit senzoru FFT CCD, při kladení minimálních nároků na energetickou náročnost. Výsledkem by měly být ostré snímky (s maximální velikostí 3 136 x 2 352 bodů), vyšší citlivost a vysoká redukce digitálního šumu. Velikost snímacího čipu je 17.3 x 13.0 mm. Citlivost lze nastavovat v rozmezí od ISO 100 až po ISO 1600. Použitý objektiv ZUIKO DIGITAL nabízí ohniskový rozsah14 - 45 mm (28 - 90 mm je ekvivalent 35 mm kinofilmu) se světelností F3.5 - 5.6. Expoziční časy se pohybují od 60 s až po 1/4 000 s. Ostření lze nastavit jak automatické, tak i manuální, AF pracuje v režimech: jednoduchý AF, kontinuální AF a manuální zaostřování, plus S-AF+MF a C-AF+MF. Fotoaparát umožňuje sekvenční snímaní o rychlosti 3 snímků za sekundu. Interní blesk pracuje v šesti režimech (Zapnuto, Vypnuto, Doplňkový blesk, S redukcí červených očí, Pomalá synchronizace, Závěsy a Pomalá synchronizace). Funkce vyvážení bílé barvy nabízí módy: auto, zářivka, žárovka, Kelvin a manuální nastavení. Z dalších funkcí jmenujme například: náhled hloubky ostrosti, bracketing, nebo barevné filtry. Olympus E-330 má obrazový procesor TruePic TURBO. Součástí funkčního vybavení je například také Panoramatické fotografování nebo možnost využití speciálních uměleckých a 3D efektů. Snímky mohou být uloženy ve formátech JPEG, TIFF a RAW.

Expoziční režimy

Vzhledem k zaměření přístroje můžete kromě automatiky využít také širokou škálu polo-manuálních a plně-manuálních režimů (priorita clony, času, priorita času a clony) a nebo nastavit některý z 20 předdefinovaných scénických a 7 kreativních režimů. Tyto módy zahrnují například Makro fotografie, Panorama, Podvodní režim či režim Stabilizace obrazu. Speciální funkce Live View Boost je vhodná zejména pro komponování za špatných světelných podmínek. Funkce výrazně zvyšuje jas a kontrast živého náhledu na LCD obrazovce. Expoziční AE senzor se 49 zónami poskytuje přesné expoziční hodnoty pro plošné ESP měření používající vyspělý algoritmus pro výpočet výsledné expozice. K dispozici je také integrální měření se zdůrazněným středem a bodové měření expozice. Kompenzaci expozice můžete korigovat v rozmezí +/- 5EV (po 1/3 krocích). Další užitečnou funkcí je možnost měření přeexponovaných / podexponovaných ploch záběru. Samozřejmostí je funkce histogramu nebo funkce uzamčení expozice - tlačítkem AEL.

Závěrem

K novince od Olympusu je k dostání také široká škála příslušenství řady Olympus E-System, pokrývající objektivy s ohniskovými rozsahy 7 - 300 mm (ekvivalent 35 mm kinofilmu je 14 - 600 mm), které zahrnují jak širokoúhlá skla, makro objektivy (35mm Macro f3,5 a světelný ED 50mm f2,0 Macro), tak i teleobjektivy. Dále je v nabídce několik standardních externích blesků – FL-36 nebo FL-50, specializovaný kruhový makro blesk a twin blesk. Od června 2006 bude pro E-330 v prodeji také podvodní pouzdro PT-E02, s vodotěsností až do 60 metrů.

Olympus E-330 nabízí zajímavý model, pro náročné uživatele, který je naplněný všemi dnes důležitými funkcemi. Poprvé zde došlo ke kombinaci kvality snímků DSLR aparátů s výhodami živého náhledu na LCD obrazovce. Olympus E-330 se bude prodávat s objektivem ZUIKO DIGITAL 14-45mm f3,5-5,6. Standardní balení bude dále obsahovat USB kabel, videokabel, Li-Ion nabíjecí baterie (BLM-1) a Li-Ion nabíječka (BCM-2) nebo CR123A bateriový držák (LHD-1) a 3xCR123A, popruh, Olympus Master CD-ROM, návod k použití, záruční list. V prodeji se objeví v průběhu března 2006. Jediným velkým otazníkem zůstává už jen koncová cena, kterou zatím výrobce nezveřejnil.

:: Technická specifikace

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: MoTo Muž

Založeno: 27.01.2006, 09:28
Odpovědí: 13

Mam pocit ze vsichni bezduse papouskuji Olympusi PR, vzdyt zivy nahled na displeji to uz umela E-20 a E-10 diky pouziti polopropustneho hranolu, taktez HP912. Navic i pro hvezdare upravena verze Canonu 20Da to uz davno umi. Prosim mene PR reklamy a vice rozumu v clancich. Diky.

Odpovědět na příspěvek

RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Fikáček Muž

Založeno: 27.01.2006, 11:51

To je sice fakt, ale Oly E-20 a E-10 jsou už stařičké a rozlišení čipu je někde jinde. A Canon D20a to asi umí, ale jeho cena je asi jiná než Canon D350 nebo těchhle Oly. Takže v této cenové a kvalitativní úrovni je to novinka a spolu s CMOS chipem o tom začínám trochu uvažovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Fikáček Muž

Založeno: 27.01.2006, 12:04

Koukněte sem: http://www.pcmag.com/arti
cle2/0,1895,1915583,00.as
p

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Fikáček Muž

Založeno: 27.01.2006, 12:10

V tom článku je i cena. Jo jinak si nejsem jist, že Oly E-10 a E-20 a Canon D20a to živé preview. Máte někdo osobní zkušenost, že i během snímání je obraz na screenu živý?!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 27.01.2006, 12:56

Hmm, při expozici nebude obraz živý ani u E-330. Odklopí se zrcátko a druhý čip je bez obrazu, vždyť je to zrcadlovka.Tohle chování se nezmění.

Odpovědět na příspěvek

RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 27.01.2006, 13:35

Jak spravne pisete, tak E-20 a E-10 mely polopropustny hranol. Ale take nemely vymenne objektivy a tak je ztezi lze oznacit za DSLR. Zapomnel jste take na Fuji S3Pro, ktera take umi, byt kratce, nahled sceny ukazat na displeji. O plnohodnotne reseni se vsak jedna az u tohoto Olympusu, kde muzete pouzit jak hledacek, tak i displej.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: MoTo Muž

Založeno: 27.01.2006, 14:06

Nemuzu souhlasit, zkuste si prelozit zkratku DSLR = Digital Single Lens Reflex
O zrcadlu se mluvi jen v cechach, SLR znamena ze k foceni i nahledu je pouzita JEDNA cocka na zrcadle ci hranolu za ni nezalezi v tomto ponimani nezavisi.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Danoboss Muž

Založeno: 27.01.2006, 14:29

Sakra predbehli ste ma Fikáček až teraz som sa sem dostal, písal som to už včera do vlákna olympus ale tu ešte nebyla recenze a na digineff nie je diskuse k článku. Inak ste vymenovali všetky. E10, E20p, fuji S2 a S3 sa asi nedajú rátať pretože náhlad je čiernobiely a nedá sa pritom fotiť. Jediný schopný je asi canon 20D. Pan Filipi neviete mi povedať či bude možnosť batery gripu? Asi nie čo?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 27.01.2006, 15:14

V ceskem Olympusu se tvari, ze spise nebude. Nevedi to ale zcela jiste.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: kaaja Muž

Založeno: 27.01.2006, 17:57

Vždyť je to stejné jako E-300 a na tu grip je.

Odpovědět na příspěvek

grip na E330

Autor: Danoboss Muž

Založeno: 27.01.2006, 18:13

Presne to som si myslel ale nie som si istý že je to to isté. Mám obavy že keď to nedali na E-500 tak asi na preto že na E-300 to nikdo nekupoval. Inak si myslím že je to dobrá vec.

Odpovědět na příspěvek

RE: grip na E330

Autor: Celebris Muž

Založeno: 28.01.2006, 14:34

Na to grip na 90% nebude

Odpovědět na příspěvek

RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 30.01.2006, 10:22

Mate pravdu, ze to neni poprve. Na druhou stranu E-10/E-20 jsou fotoaparaty trochu jine konstrukce, HP912 byla EVF nikoli DSLR a modely jako EOS 20a a S3PRO pouzivaji zivy nahled velmi specificky

Odpovědět na příspěvek

RE: Poprvé zde došlo ... živého náhledu na LCD

Autor: Honza Muž

Založeno: 01.03.2006, 12:08

az na to ze ta 20Da to nedokaze pouzit za beznych podminek, je to urceno jen pro nocni snimani ...

Odpovědět na příspěvek

Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Sodusi Muž

Založeno: 27.01.2006, 09:46
Odpovědí: 7

Je pěkný co ma Oly za vychytávky,ale co je to platný když má mrňavej čip a ještě k tomu CCD.Při dnšních technologiích by kvalitám fotek pomohl CMOS čip od Canonu,ale i tak ta velikost 17*13,6mm to je asi opravdu málo.Ty Olyho skla to je pořád dokola jsou výborný ale je mnohem snašší pokrýt 231,2 mm2 čipu anebo čip velikosti 368,95 mm2 a to nemluvim o full frame ale to je samozřejmě někde jinde.Ale pro amatéry přechod EVF na DSLR asi dobrý.

Odpovědět na příspěvek

RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 27.01.2006, 11:17

E-330 nemá CCD, pane kolego. Má MOS. Takže uvidíme. Za sebe mohu prohlásit, že mi šum u E-500 připadá dostatečně malý na to, aby byl E-500 Double Zoom Kit absolutně nejvýhodnější koupí v ranku levných amatérských DSLR - o rozdílu třídy v obrazové kvalitě setových objektivů Zuiko a toho šmejdu 18-55 u předraženého Canonu 350D nemluvě.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Sodusi Muž

Založeno: 27.01.2006, 13:32

Inu dobrá ten čip je FFT CCD poslední generace live MOS,ale stále to je technologie CCD jestli se nepletu.Uznávám že toje povedená mašinka,jenom mám stale pochyby o velikosti snímače.Věřim že za sedm deset let se na této ploše bode skrývat výborný čip s úchvatno obrazovou kvalitou ale dnes?Rád se nechám překvapit.A o tom základáku neni pochyb u Canonu je zoufalej.Jinak já jsem spíše mrtvej Minolták a tedˇ držim smutek,takže Oly mě potěšil,ale dnes bych ho nekoupil snad za pár let.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 27.01.2006, 13:51

No vida, tak to já ještě netuším, jestli je ta mašinka povedená...

CCD je tuším způsob tahání informací z čipu ven (po expozici). Ta druhá možnost je fullframe, ta je použitá právě v E-300 a E-500 (pro Canonisty: to, čemu vy říkáte fullframe, třeba 5D, je ve skutečnosti fullsize :-) - Canon je mistr v úmyslném matení pojmů). MOS je stejně jako CMOS technické provedení snímacích prvků (nebo jiných polovodičů). A zase Canon - proti CCD postavil CMOS a dopustil se tak dalšího úmyslného matení pojmů. Dorazil to český Olympus údajem na svém webu: "CCD s plnoformátovým přenosem " :-) Teď se v tom nevyznají tuším ani sami výrobci :-)

Uvidíme.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Sodusi Muž

Založeno: 27.01.2006, 14:05

Ok,to jsem rád že alspoň ňejaké vysvětlení.Já myslel že CMOS ale není Canon patent vždyt to dělají i jiní výrobci.No nevim asi se přestávám orientovat v technologiích.pro mě bude smerodatná spokojenost uživatelů.Já stále fotim na klasiku a už dva roky se pokoukávám po digitálu,ale stále mě něco odrazuje.mám představu ale toje jen představa:Tělo Minolty Dynax7D antiprachovej filtr od Olyho Anti shake od minolty a čip od Canonu.No už sám si řikám jsem naivní blázen.Tak nevim ještě chvílku počkám.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 27.01.2006, 14:24

MOS (Metal Oxide Semiconductor) je technologie výroby tranzistorů řízených elektrickým polem někdy ze začátku sedmdesátých let, jsou to zdokonalené FET, v nichž je k izolaci řídící elektrody a vodivého kanálu použit oxid kovu. CMOS (Capacity MOS) je k tomu přidaný kondenzátor a tím je vytvořený paměťový prvek. Paměti CMOS se běžně používaly v první verzi PC AT (určitě už dřív), ve vašem PC jsou v CMOS paměti uloženy ty údaje, které se nastavují v setupu BIOSu. Kvůli ní a kvůli hodinám reálného času je na každé základní desce PC i malý lithiový článek.

CCD znamená Charge Coupled Device, tedy něco jako nábojem spřažená jednotka. Popis funkce viz např. http://www.fotoaparat.cz/
article/5021/2 odstavec Plošná čidla - při "vyčítání" dat se náboj řádek po řádku postupně posunuje do sousedních řádků a na konci je připojen převodník. Fullframe čipy mají přímou adresaci řádků a k žádnému přesouvání nábojů z řádku do řádku nedochází - náboje jsou vyváděny přímo do převodníku.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: Sodusi Muž

Založeno: 27.01.2006, 15:08

Inu smekám,diskutuju asi s odborníkem na slovo vzatým.Tak teda počkám si na názory novejch uživatelů E-330.Jinak fandim každému výrobci DSLR atˇmá ten či onen čip.Děkuju za vysvětlení a rád se na vás obrátím s radou při koupi digi fotáku,ale ještě počkám na Panasonic Sony a solo produkt Samsung.Tak asi ještě rok

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Oly se snaží,ale ten čip!

Autor: džigit Muž

Založeno: 27.01.2006, 20:09

nelze,než s Vámi souhlasit. Jsem fotoamatér takže poměr ceny a výkonu těchto Oly je pro takové jako já ideální. Myslím, že i názor pana Neffa na E-500 hovoří za vše.

Odpovědět na příspěvek

sunka

Autor: Jan Muž

Založeno: 27.01.2006, 16:52
Odpovědí: 4

hnus, sunka a sumak.
achjo..
Olympus by mel zacit delat krasohledy
.

Odpovědět na příspěvek

RE: sunka

Autor: džigit Muž

Založeno: 27.01.2006, 20:23

A copak za kvalitní výrobek používáte "VY"

Odpovědět na příspěvek

RE: sunka

Autor: pepe11 Muž

Založeno: 27.01.2006, 22:44

Honzíčku, vyčurat,zoubky a spát. A tatínkovi na ten počítač nesahej:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: sunka

Autor: Celebris Muž

Založeno: 28.01.2006, 20:47

Prosim a na jake iso fotite bezne ? Vzdyt jste ani v ruce drive kinofilm 400 nedrzel.

Odpovědět na příspěvek

RE: sunka

Autor: chose Muž

Založeno: 03.02.2006, 20:28

Jestliže "standardní" citlivost deklarovaná výrobcem pro tento přístroj končí na ISO 400, je pravděpodobné, že použití vyššího zesílení bude značně zatížené šumem. A uvedených ISO 400 je na tak drahý foťák HODNĚ MÁLO. Pane Celebris, pokud fotíte i něco jiného, než rodinku na nedělním výletě, určitě využijete i vyšší citlivost, než je 400. Ale tento přístroj opravdu není zacílen na lidi, kteří chtějí fotit a ne dělat obrázky do alba. Pro ty bude až moc dobrý. Navíc si dosyta užijí kompozici na dispej - cha chááá, to mi teda u zrcadlovky sakra chybí !!!

Odpovědět na příspěvek

au au au

Autor: Wikan Muž

Založeno: 27.01.2006, 19:57
Odpovědí: 0

... byl při každém zapnutí fotoaparátu automaticky ze snímače "zklepán". ...

Au au au. To fakt boli. Zklepat by zaslouzil spis autor clanku.

Odpovědět na příspěvek

Ten čip

Autor: Rado Muž

Založeno: 29.01.2006, 22:01
Odpovědí: 0

Snímač CMOS je "complement MOS" .Táto technologia využíva komplementárne prvky PMOS s NMOS na jednom čipe a je typická nízkou spotrebou.
Označenie P resp. N súvisí s typom vodivosti
tranzistorov na čipe.

Odpovědět na příspěvek

Kvalita zpracování

Autor: Petruz Muž

Založeno: 30.01.2006, 10:57
Odpovědí: 3

Já jenom doufám ře tento foťák bude lépe zpracován než E500. Mám ho od prosince a můžu říct že grip trochu povrzává ,ale pod palcem levé ruky je snad tělo špatně sesazené. Prohýbá se a vrže na můj vkus trochu moc. Má někdo podobnou zkušenost? A zkoušeli jste to reklamovat?

Odpovědět na příspěvek

RE: Kvalita zpracování

Autor: Celebris Muž

Založeno: 01.02.2006, 06:29

Ja mam E-300 s nejn. firmware a max. spokojenost ! Ten ma jeste pevne hlinikove telo. A kdyz jsem to nedavno psal do diskuze o E-500 tak kazdy jen ze to neni pravda.. ze to je nevyhoda.. je to tezke a same bla bla.. No a vidite !

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kvalita zpracování

Autor: mk Muž

Založeno: 02.02.2006, 09:25

No jo, ale v zimě to hrozně studí :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kvalita zpracování

Autor: Celebris Muž

Založeno: 02.02.2006, 14:24

Jo ale leda nekde jinde :))

Odpovědět na příspěvek

Filtr “IR Hybrid Type Cut Filtr”

Autor: Amudarja Muž

Založeno: 01.02.2006, 21:45
Odpovědí: 0

Filtr “IR Hybrid Type Cut Filtr” pro sladění s lidském zrakem
Co to je ?

Odpovědět na příspěvek

Linky

Autor: Celebris Muž

Založeno: 13.02.2006, 09:16
Odpovědí: 0

http://dc.watch.impress.c
o.jp/cda/review/2006/02/0
8/3156.html

http://www
.popco.net/zboard/view.ph
p?id=dica_preview&no=78


http://www.steves-digic
ams.com/2006_reviews/e330
.html

http://www.dcres
ource.com/reviews/olympus
/e330-review/index.shtml

Odpovědět na příspěvek

výklopné LCD

Autor: mironic Muž

Založeno: 05.03.2007, 13:03
Odpovědí: 0

Na nějakého nástupce E-330 to asi nevypadá, že? Skvělý výklopný LCD už asi nebude.

Odpovědět na příspěvek

Life View

Autor: Ondra Muž

Založeno: 05.06.2007, 16:50
Odpovědí: 0

Živý náhled u zrcadlovek? Připadá mi to docela zbytečné ale bude to asi dost velké lákadlo pro běžného uživatele zvyklého na digiťáky.
Zatím jsem to sice v reálu ještě neviděl, ale pochybuju, že by se na tom LCD dalo zaostřit lépe než přes průhled.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: