Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

LightMachine 1.0 pro Adobe Photoshop

18. ledna 2005, 00.00 | Jednoduché i komplikované retuše barev, téměř libovolné korekce barevného vyvážení obrázků a fotografií, několik fotografických efektů, výborný náhledový systém a netradiční modul pro práci se světelnými zdroji, nabízí nový plugin LightMachine z kolekce PhotoWiz.

 

 

 

RawView 1.5.4 - jde to i zadarmo!

4. ledna 2005, 00.00 | RawView je freewarová alternativa komerčních prohlížečů a konvertorů digitálních fotografií. Jedná se o multiplatformní nástroj na konverze různých RAW formátů digitálních fotografií a i když je napsaný v jazyku Java, nabízí i některé z funkcí svých komerčních kolegů.

 

 

 

Aurelon PhotoPro LensTools & PhotoTools, užitečný doplněk pro Adobe Photoshop

22. prosince 2004, 00.00 | Dva nové Adobe Photoshop kompatibilní plug-iny série PhotoPro uvedla na trh společnost Aurelon. Plug-iny PhotoPro PhotoTools a PhotoPro LensTools jsou profesionální nástroje pro úpravy digitálních fotografií, které mohou výrazně vylepšit nejen v oblasti barev a různých fotografických efektů, ale především v oblasti různých filtrů korigujících zkreslení objektivu a chromatickou aberaci.

 

 

 

RAW PhotoDesk 1.12, levný konvertor digitálních fotografií

17. prosince 2004, 00.00 | Konvertor digitálních fotografií ve formátu RAW se může občas hodit. RAW PhotoDesk navíc neumí snímky pouze převádět, ale můžete je v programu rovnou i barevně upravit, změnit jejich rozlišení, zaostřit je a poté uložit v několika grafických formátech včetně formátů TIFF a PSD se 16-bitovými barvovými kanály.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně I. - Základní pojmy

9. prosince 2004, 00.00 | V našem třídílném seriálu vás seznámíme se základnímy pojmy, typy skenerů, jejich využití a popíšeme základní postupy skenování. Nebudeme se zabývat skenováním kancelářských dokumentů, ale zaměříme se zejména na použití ve fotografické praxi. V prvním dílu popíšeme základní pojmy jako např. snímač, A/D převodník, rozlišení, denzita, barevná hloubka apod.

 

 

 

Proč vzniká jev červených očí a jak mu zabránit?

7. prosince 2004, 00.00 | Každý fotograf se jistě nejméně jednou setkal s problémem takzvaného jevu červených očí. Pokud jejich výskytu na fotografiích chceme zabránit, musíme znát nejdříve příčiny tohoto jevu. V dnešním článku si rozebereme příčiny vzniku, jak mu předejít a co dělat v případě, že tento neblahý efekt chceme ze snímků dodatečně odstranit.

 

 

 

Novinka: kurz Maskování v Adobe Photoshopu

2. prosince 2004, 00.00 | Co je důležité pro přípravu masky, jaké nástroje jsou k dispozici a jak jejich možnosti pro maskování prakticky využít, to je náplní nového celodenního kurzu Maskování ve Photoshopu.

 

 

 

Jak jsem si vyrobil vlastní panorama s rozlišením 800 MPix

30. listopadu 2004, 00.00 | Nejste spokojeni s tvorbou panoramatických záběrů pomocí jednoduchých programů, které pouze spojí několik snímků v řadě za sebou? Máme pro vás malou inspiraci v podobě ojedinělého snímku Prahy, který je složen z 231 fotografií a dohromady má přibližně 800 megapixelů. To vše v podstatě amatérských podmínkách!

 

 

 

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 4.

23. listopadu 2004, 00.00 | V dnešním dílu se zaměříme na novinky v tiskové a publikační oblasti. Co je nového v html galeriích, nakoukneme do široké nabídky tiskových šablon a dostane se i na vylepšení CD Vieweru, resp. promítání.

 

 

 

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 3.

10. listopadu 2004, 00.00 | V předchozích dílech jsme si popsali digitální podpis, práci s klíčovými slovy, operace s informacemi a další novinky. Dnešní díl bude zaměřen výhradně na nové možnosti editoru obrázků. Bude to korekce perspektivy, nové selektovací nástroje nebo třeba funkce na projasnění stínů.

 

 

 

Strana výpisu

... 24

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: