Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

PhotoArt 02-2008: vychází právě dnes

1. února 2008, 00.00 | Právě vychází únorové číslo časopisu PhotoArt. Myslíme si, že každého z vás zajímá, kdo stojí za jeho tvorbou.

 

 

 

Tutorial: Funkce Apply Image a drobný tip pro každodenní práci

18. ledna 2008, 00.00 | Napadlo vás někdy, že funkci Apply Image (Použít obraz) můžete jednoduše využít jako univerzální kopírovací nástroj? Znáte základní mechanismus této funkce? Seznamte se.

 

 

 

Ateliér - 5. Strategie svícení v ateliéru

11. ledna 2008, 00.00 | Velkou výhodou ateliéru je, že fotograf má světlo zcela pod kontrolou a může tak zcela svobodně realizovat svůj záměr. Problém ale je v tom, že možností je opravdu obrovské množství, a tak dobrý výsledek lze jen výjimečně dosáhnout zkusmo a náhodou. Proto je nutné porozumět světlu a jeho vlastnostem, které se zejména v ateliéru projeví naplno.

 

 

 

PhotoArt: první číslo roku 2008 právě vychází

3. ledna 2008, 00.00 | Spolu s novým rokem vychází nové číslo PhotoArtu, které se pyšní nejen luxusní obálkou, ale samozřejmě též kvalitním obsahem. V rubrice události vás pozveme na výstavu členů Asociace profesionálních fotografů, dále na výstavu fotografií studentů Stavební fakulty ČVUT, fotograf Luis Castaneda v rozhovoru prozradí některá tajemství své tvorby… a mnoho dalšího.

 

 

 

Ateliér - 4. Strategie produktové fotografie

2. ledna 2008, 00.00 | Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. I když se jedná o poněkud průmyslové použití fotografie, není žádný důvod neudělat to dobře. A pro dobrou produktovou fotografii je dobré respektovat pár vcelku jednoduchých zásad.

 

 

 

Jak fotografovat ohňostroj?

28. prosince 2007, 00.00 | Pro fotografování ohňostrojů platí několik jednoduchých pouček, díky kterým jej může kvalitně vyfotografovat téměř každý, s kompaktem i se zrcadlovkou. V dnešním článku si shrneme základní postup pro fotografování se stativem i bez něj.

 

 

 

Knižní novinky: Photoshop s českými autory

27. prosince 2007, 00.00 | Publikace českých autorů Tomáše Barčíka a Michala Sironě mají společné to, že nabízí praktické postupy pro práci v Adobe Photoshopu, určené zejména začínajícím uživatelům daného programu. Barčíkova kniha přináší přehled nejdůležitějších základních postupů při retušování digitálních fotografií, Michal Siroň pak ukazuje, jak lze Photoshop nasadit k různým montážím, dovolujícím kreativní vyjádření prostřednictvím počítačového zpracování obrazu. Obě publikace bychom rádi blíže představili v této recenzi.

 

 

 

Ateliér - 3. Jak ovládat světlo v ateliéru

21. prosince 2007, 00.00 | Bez ohledu na druh primárního světelného zdroje (zábleskové zařízení, pilotní žárovka, zářivka, halogen) je třeba ovládat kvalitu světla. Toho lze docílit různým příslušenstvím nasazeným na primární zdroj s cílem měnit jeho velikost, barvu či šíři, do jaké světlo svítí. Největší nabídka příslušenství je k dispozici právě k zábleskovým zařízením, které patří v ateliérech k nejrozšířenějším.

 

 

 

Jak na Color Management: od A až do Z (kurzy)

21. prosince 2007, 00.00 | Mohutný rozvoj digitálních technologií a na ně navazujících počítačových úprav a tiskových procesů s sebou přinesl také otázku udržení barvové shody obrazového materiálu v různorodém digitálním workflow. Připravili jsme pro Vás hned tři kurzy, jež vám dají odpovědi na (téměř) všechny otázky v této problematice.

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl

18. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna! Minule jsme si představili problematiku inkoustových tiskáren, dnes se podíváme na další alternativy.

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: