Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Proběhla aktualizace firmwaru verze 1.10 pro DSLR Pentax Km

19. prosince 2008, 00.00 | Pentax uvolnil ke stažení novou verzi firmwaru 1.10 pro svoji digitální zrcadlovku Km. Informace o daném updatu a odkaz na jeho stažení naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Olympus studio bylo inovováno na verzi 2.22

18. prosince 2008, 00.00 | Olympus pustil do světa update svého software Olympus Studio 2.22, který je součástí balení ke každé DSLR od zmíněného výrobce. Na jaké vylepšení se mohou uživatelé přichystat? Dozvíte se v našem článku.

 

 

 

Adobe uvolnila update aplikace Photoshop Lightroom 2.2

17. prosince 2008, 00.00 | Od dnešního dne je dostupná nová verze programu Adobe Photoshop Lightrom 2.2. Byla přidána kompatibilita s RAW soubory u několika nově podporovaných fotoaparátů a došlo k navýšení výkonnosti aplikace. Více se dočtěte v našem článku.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 06.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Nikon aktualizoval své aplikace Capture NX, Camera Control Pro a ViewNX

12. prosince 2008, 06.00 | Nikon aktualizoval některé své aplikace pro zpracovávání fotografií. Updatu se dočkaly programy Capture NX (dostupná verze 2.1.1), Camera Control Pro (dostupná verze 2.4.0) a prohlížeč fotografií ViewNX (dostupná verze 2.1.1). Byla přidána podpora pro fotografie z nové DSLR Nikon D3x a došlo k vyřešení některých problémů, se kterými se mohli uživatelé uvedených programů potýkat. Více viz náš článek.

 

 

 

SignMyImage 2: Softwarový „bič“ na zloděje fotografií

11. prosince 2008, 06.00 | SignMyImage 2 je šikovný software na neviditelný podpis digitálních fotografií. Tento podpis, kterým může autor opatřit své fotografie pro zjištění jejich neoprávněného používání na Internetu, se zapisuje přímo do obrazových dat snímku a udržuje si poměrně vysokou stálost i při oříznutí, zmenšení či dalších úpravách. Podepsané snímky, které jsou umístěné na Internetu, pak dokáže detekovat speciální internetový vyhledávač Image Spider. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

Adobe uvolnilo novou verzi Adobe Camera RAW 5.2 pro CS4

27. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvolnila ke stažení novou verzi editoru a převodníku RAW a DNG souborů Adobe Camera RAW 5.2 pro aplikace CS4. Byla přidána podpora sedmi nových digitálních fotoaparátů a byly vylepšeny i přidány některé nástroje. Více se dozvíte v našem článku.

 

 

 

ACDSee Photo Manager 2009: výkonný a cenově dostupný správce digitálních fotografií

26. listopadu 2008, 00.00 | Nová verze známého správce digitálních fotografií a mnoha dalších grafických či multimediálních formátů s integrovanými editačními a publikačními funkcemi přináší podobné novinky jako aktuální profesionální verze ACDSee Pro 2.5, vzhledem ke svému zaměření se však program prodává za výrazně nižší cenu. Představení ACDSee Photo Manageru 2009 vám nyní nabízíme.

 

 

 

Na obzoru je nadějný formát XDepth JPEG s 48bitovou hloubkou

3. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Trellis Management Co. Ltd. ohlásila nový JPEG formát pro ukládání snímků, který nese označení „XDepth 48“. Jak číslo na konci názvu napovídá, jedná se o JPEG formát, který podporuje zachycení 48bitové hloubky, což představuje 16 bitů na jeden RGB kanál. Formátu Xdepth 48 JPEG se tak otvírají dveře do prostoru, který je až do teď skoro výhradně okupován např. rozšířeným TIFF formátem.

 

 

 

Nik Sharpener Pro 3.0: profesionální plugin na zaostřování fotografií

29. října 2008, 00.00 | Plugin společnosti Nik Software určený pro Adobe Photoshop a další grafické programy slouží ke specializovanému celoplošnému či selektivnímu ostření digitálních fotografií v prakticky libovolném rozlišení. Nik Sharpener Pro nabízí mimo technologie U Point ještě několik předvoleb pro cílené doostřování digitálních snímků například v závislosti na cílovém zařízení a tiskovém médiu, vzdálenosti vytištěné či prohlížené fotografie od pozorovatele a další zajímavé funkce. Podrobnější představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

12

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: