Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

DxO FilmPack 2.0: kvalitní digitální simulace filmových materiálů

14. ledna 2009, 09.00 | Společnost DxO Labs inovovala jeden ze svých dvou stěžejních produktů pro profesionální digitální fotografy, kterým FilmPack nabízí velmi realistickou simulaci vzhledu, barevnosti a struktury/zrnitosti celkem padesáti klasických filmů a filmových materiálů. FilmPack existuje v podobě samostatné aplikace i pluginu pro Adobe Photoshop a podrobnosti o jeho nové verzi najdete v článku.

 

 

 

Alien Skin Bokeh 1.0: simulace hloubky ostrosti v Adobe Photoshopu

12. ledna 2009, 00.00 | Nový plugin na simulaci hloubky ostrosti objektivů digitálních fotoaparátů a jiných speciálních efektů s rozostřením patří mezi profesionální doplňky pro Adobe Photoshop a jeho představení vám dnes nabízíme.

 

 

 

Phase One uvolnila novou verzi softwaru Capture One 4.6

7. ledna 2009, 06.00 | Byla uvolněna nová verze profesionálního RAW konvertoru Capture One 4.6 od společnosti Phase One. Vedle vylepšení výkonu a rychlosti aplikace byla také přidána podpora některých nejnovějších fotoaparátů značek Canon, Nikon a Olympus.

 

 

 

Nová verze balíku digitálních filtrů TIFFEN Dfx 2.1

5. ledna 2009, 06.00 | Společnost Tiffen uvolnila na trh novou verzi balíku digitálních filtrů TIFFEN Dfx 2.1, který může fungovat buď jako samostatná aplikace nebo coby plugin pro bitmapové editory jako je Photoshop či Aperture a videoeditory typu Premiere či Final Cut. Blíže se dané novince věnujeme v tomto článku.

 

 

 

Proběhla aktualizace firmwaru verze 1.10 pro DSLR Pentax Km

19. prosince 2008, 00.00 | Pentax uvolnil ke stažení novou verzi firmwaru 1.10 pro svoji digitální zrcadlovku Km. Informace o daném updatu a odkaz na jeho stažení naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Olympus studio bylo inovováno na verzi 2.22

18. prosince 2008, 00.00 | Olympus pustil do světa update svého software Olympus Studio 2.22, který je součástí balení ke každé DSLR od zmíněného výrobce. Na jaké vylepšení se mohou uživatelé přichystat? Dozvíte se v našem článku.

 

 

 

Adobe uvolnila update aplikace Photoshop Lightroom 2.2

17. prosince 2008, 00.00 | Od dnešního dne je dostupná nová verze programu Adobe Photoshop Lightrom 2.2. Byla přidána kompatibilita s RAW soubory u několika nově podporovaných fotoaparátů a došlo k navýšení výkonnosti aplikace. Více se dočtěte v našem článku.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 06.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Nikon aktualizoval své aplikace Capture NX, Camera Control Pro a ViewNX

12. prosince 2008, 06.00 | Nikon aktualizoval některé své aplikace pro zpracovávání fotografií. Updatu se dočkaly programy Capture NX (dostupná verze 2.1.1), Camera Control Pro (dostupná verze 2.4.0) a prohlížeč fotografií ViewNX (dostupná verze 2.1.1). Byla přidána podpora pro fotografie z nové DSLR Nikon D3x a došlo k vyřešení některých problémů, se kterými se mohli uživatelé uvedených programů potýkat. Více viz náš článek.

 

 

 

SignMyImage 2: Softwarový „bič“ na zloděje fotografií

11. prosince 2008, 06.00 | SignMyImage 2 je šikovný software na neviditelný podpis digitálních fotografií. Tento podpis, kterým může autor opatřit své fotografie pro zjištění jejich neoprávněného používání na Internetu, se zapisuje přímo do obrazových dat snímku a udržuje si poměrně vysokou stálost i při oříznutí, zmenšení či dalších úpravách. Podepsané snímky, které jsou umístěné na Internetu, pak dokáže detekovat speciální internetový vyhledávač Image Spider. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

12

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: