Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe uvedla Creative Suite 5: nové možnosti kreativity a elektronického publikování

13. dubna 2010, 00.00 | Společnost Adobe dne 12. 4. oficiálně uvedla novou generaci svých publikačních a kreativních nástrojů Creative Suite. Pátá verze přináší řadu novinek zvyšujících efektivitu práce v aplikacích jako je Photoshop a Illustrator, výrazně posiluje možnosti platformy Flash a urychluje zpracování videa v Premiere Pro a After Effects. Dále přibylo i několik nových online služeb napojených na Creative Suite. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Aperture 3.0.2 přináší opravy mnoha chyb a doplňuje podporu iPadu

31. března 2010, 00.00 | Apple přichází s bezplatným updatem svého nástroje pro profesionální zpracování digitálních fotografií Aperture. Nová aktualizace 3.0.2 opravuje řadu problémů verze 3.0, které nevyřešil únorový update 3.0.1, a navíc nabízí podporu pro iPad. Dále se objevila iMovie 8.0.6, vylepšující právě podporu Aperture.

 

 

 

onOne PhotoTools 2.5 a PhotoFrame 4.5 Free Edition: pluginy Photoshopu zdarma v nové verzi

19. března 2010, 00.00 | Známý výrobce pluginů Adobe Photoshopu, společnost onOne, uvedl nedávno nové verze svých bezplatných pluginů PhotoTools (efektové úpravy) a PhotoFrame (rámečky, pozadí a textury pro fotografie). Co dané novinky nabízí?

 

 

 

Apple vydal Aperture 3

10. února 2010, 00.00 | Nová verze profesionálního fotografického editoru Applu přináší přes 200 novinek, přebrala a rozšířila funkce z iPhota '09, přidala nové retušovací štětce, podporu 64bitového režimu a mnoho dalšího. Více informací naleznete v tomto našem článku.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: co přinese nového?

28. prosince 2009, 00.00 | Výrazné urychlení řady operací, převratné retušovací možnosti založené na technologii PatchMatch, rozšířený Warp tool, umožňující rozpohybování postav, nebo též výrazně rozšířené možnosti práce se štětci. Takové jsou předpovídané nové možnosti Adobe Photoshopu CS5, kterého se možná dočkáme již v dubnu. Pojďme se nyní na tyto i další předpokládané novinky alespoň ve stručnosti podívat.

 

 

 

Canon uvolnil nové verze firmwaru pro DSLR EOS 1D Mark III, 1Ds Mark III a 5D Mark II

22. prosince 2009, 00.00 | Canon pustil do světa nový firmware pro své profesionální zrcadlovky EOS EOS 1D Mark III, 1Ds Mark III a 5D Mark II. Daný software zavádí mimo jiné podporu pro jednotky zajištující bezdrátový přenos obrazových dat. Další informace a linky na stažení nového firmware naleznete uvnitř krátkého článku.

 

 

 

Adobe vydala ostré verze modulu Photoshop Camera Raw 5.6, převodníku DNG Converter 5.6 a programu Lightroom 2.6

21. prosince 2009, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu ostré verze svých řešení pro práci s RAW fotografiemi. Co dané aktualizace přinášejí a odkud si je lze stáhnout?

 

 

 

Adobe uvolnila předběžné verze modulu Camera Raw 5.6 a programu Lightroom 2.6

23. listopadu 2009, 00.00 | Zásuvný modul Camera Raw 5.6RC, převodník DNG Converter 5.6RC a program Photoshop Lightroom 2.6RC doplňují podporu 19 nových fotoaparátů.

 

 

 

BenVista PhotoZoom Pro 3: vektorizované zvětšování fotografií

17. listopadu 2009, 00.00 | Aplikace na zvětšování obrázků a především fotografií nabízí sofistikované algoritmy přepočtů obrazových dat, kterým vévodí vektorizační metoda S-Spline, jejímž výstupem výrazně detailnější a prokreslenější snímek než například u nativního resamplingu snímků v Adobe Photoshopu. V článku najdete popis PhotoZoom Pro fungujícího nově i jako plugin pro Adobe Photoshop, novinky ve třetí stěžejní verzi produktu a také několik ukázek zvětšených fotografií.

 

 

 

Topaz ReMask 1.0: trojnásobné maskování v Adobe Photoshopu

13. listopadu 2009, 00.00 | Samočinné nebo ruční maskování? Ani jedno z toho nemusí být úplně ideální z hlediska nároků na čas v souvislosti s precizností výsledku. Plugin společnosti Topaz Labs zvládne od obojí trochu – manuální nakreslení obrysových masek a následné automatické maskování objektu podle speciální tri-masky. Nabízíme vám představení tohoto zajímavého maskovacího prostředku.

 

 

 

Strana výpisu

8

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: