Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

OnOne Software uvedlo public preview Liquid Resize: vyzkoušejte si seam carving v praxi

9. dubna 2008, 00.00 | Známý výrobce inovativních pluginů Adobe Photoshopu, společnost onOne Software, zveřejnil na svých stránkách public preview produktu Liquid Resize, dovolujícího využít technologii seam carving (jinak též content-aware image resizing) při změnách velikosti a různých retuších digitálních fotografií i jiné počítačové grafiky. Jak řešení funguje, co vše může nabídnout a jaké jsou jeho současné alternativy?

 

 

 

Nik Software Viveza 1.0: nový plugin s technologií U Point na barvové úpravy fotografií

11. března 2008, 00.00 | Novinkou mezi profesionálními doplňky pro Adobe Photoshop je plugin Viveza, obsahující patentovanou interaktivní technologii kalibrace barev U Point a podporu tlakově citlivých tabletů pro maskování či tvorbu dodatečných efektů. Popis vlastností a funkcí pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Bibble Pro 4.9.9: nová verze editoru RAW snímků

31. ledna 2008, 00.00 | Společnost Bibble Labs pravidelně aktualizuje svůj stěžejní produkt na import, konverze a zpracování digitálních fotografií se zaměřením zejména na RAW
snímky. Na novou verzi editoru a jeho nové nebo vylepšené funkce se nyní společně podíváme.

 

 

 

Aktualizace softwaru u Adobe a Nikonu

28. listopadu 2007, 00.00 | Minulý týden přinesl novinky u softwaru dvojice velkých společností. Adobe opravila chybky v nejnovější verzi Photoshopu a Bridge. Aktualizaci se nevyhnul ani modul Camera RAW, který nyní umí zpracovat RAW soubory i z novinek, jako je Canon 1DS Mark III, Nikon D3, Nikon D300 a Olympus E-3. Překvapením tedy nebude oznámení Nikonu o nové verzi jejich editačního programu Capture NX, který umí zpracovat RAW z D3 a D300.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements 6 a Premiere Elements 4

1. října 2007, 00.00 | Společnost Adobe přišla v tomto týdnu s updatem svých aplikací určených pro konzumentský sektor. Správce a editor digitálních fotografií Photoshop Elements 6 přináší několik zajímavých nových funkcí usnadňujících správu, úpravy a sdílení snímků, v obdobném duchu se nesou vylepšení nástroje pro práci s digitálním videem Premiere Elements 4. Více si o daných novinkách povíme v tomto článku.

 

 

 

Nové ACDSee Pro 2 a aktualizace Adobe Lightroom a Camera Raw

19. září 2007, 00.00 | Po přívalu letních novinek z oblasti fotoaparátů jsme se dočkali novinek týkajících se fotoeditačních programů. ACDSee Pro se vyvinulo do své druhé verze, přičemž míří do stejných vod jako Adobe Lightroom, který se dočkal nového upgrade na verzi 1.2. Trochu stranou pak zůstává aktualizace Camera Raw, což je modul pro Photoshop, určený pro práci s RAW soubory.

 

 

 

Adobe nabídne aktualizaci pluginu Camera RAW pro Photoshop

30. května 2007, 00.00 | Tento týden Adobe nabídne aktualizaci již čtvrté verze pluginu Camera RAW, který slouží pro práci s RAW formátem v prostředí Photoshopu nebo Photoshop Elements. Verze 4.1 nabídne podporu pro nejnovější modely fotoaparátů, ale využít ji mohou pouze majitelé verzí CS3. Jak jsou na tom s podporou starší verze CS a CS2?

 

 

 

Corel Digital Media Day v Praze!

19. března 2007, 00.00 | Společnost Corel pořádá 27. března v Praze velkou prezentaci nové české verze svého editoru Paint Shop Pro Photo XI a kreslířského nástroje Painter ve verzi X. Prezentovat je budou přední čeští i zahraniční odborníci. Účast je bezplatná pro včas registrované zájemce.

 

 

 

Kodak představil čtyři filtry pro Photoshop, které usnadní fotografům práci

12. února 2007, 00.00 | Kodak díky svému vývojovému středisku Austin Development Center představil skupinu plug-inů pro Photoshop, které uživatelům pomohou s úpravou digitálních fotografií, ať již naskenovaných, nebo vyfocených přímo digitálním fotoaparátem. Plug-iny jsou nabízeny 4, z toho 3 ve verzích Pro a Standard. Jeden slouží pro vyhlazení pokožky pomocí tzv. airbrush efektu, druhý umí odstraňovat šum, třetí pomůže s vyvážením barev a čtvrtý zajistí optimalizaci expozice pomocí projasnění stínů a potlačení přepalů.

 

 

 

Microsoft Photo Info 1.0 & Exif Pilot 2.0

8. února 2007, 00.00 | Photo Info je novinkou Microsoftu na prohlížení a editaci EXIF informací ukládaných především u digitálních fotografií. Podobných aplikací na prohlížení a správu EXIF metadat je samozřejmě více a popis jedné z nich vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

14

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: