Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe poodhalila Photoshop CS4

11. září 2008, 00.00 | Implementace technologie seam carving pro nedestruktivní změnu velikosti vybraných obrazových informací, zvýšený výkon při práci s rozsáhlými snímky, rozšířená podpora 3D, včetně možnosti malby na 3D objekty a 3D animací, a tvorba 3D sférických panoramat, výhledově pak drastické urychlení při aplikaci grafických filtrů a možnost tvorby vlastních uživatelských panelů. Takové jsou připravované nové vlastnosti Photoshopu, které Adobe poodhalila v keynote na akci Photoshop World minulý týden. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe Camera Profiles & DNG Profile Editor 1.0b: používání a úpravy RAW profilů digitálních fotoaparátů

3. září 2008, 00.00 | Novinka společnosti Adobe v podobě Camera Profiles alias univerzální sady profilů pro detailní úpravy digitálních fotografií je vítaným pomocníkem při zpracování, renderingu a konverzích RAW snímků. Celý balík Camera Profiles je v současné době k dispozici jako plně funkční betaverze a společně s editorem DNG RAW profilů se jedná o velmi užitečné doplňky na precizní zpracování RAW snímků. Podrobnější popis obou produktů vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Lightroom 2 a další novinky pro RAW workflow

30. července 2008, 00.00 | Po několika měsících od uvedení betaverze se klíčový produkt společnosti Adobe pro práci s RAW snímky Photoshop Lightroom 2 dočkal verze ostré. Podpora 64bitového zpracování, úzká integrace s Photoshopem, optimalizace v rozhraní či nástroje nedestruktivní lokální editace: takové jsou jen některá z mnoha vylepšení, jenž tato novinka přináší. Spolu s Lightroom 2 byly uvedeny Camera Raw 4.5 a DNG Converter 4.5, úplnou novinkou je podpora editovatelných DNG profilů kontrolujících způsob interpretace RAW. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Nikon Capture NX2 - nová verze programu pro úpravu snímků a konverzi RAW

19. června 2008, 00.00 | Nikon přichází s novou verzí svého známého programu pro úpravu fotografií a konverzi RAW souborů z digitálních fotoaparátů Nikon. Předchozí verze NX byla často kritizována za pomalý provoz, což by kromě několika nových funkcí mělo být jednou ze změn. Program pro Nikon opět připravila společnost Nik. Podrobnější recenzi vám nabídneme v nejbližší době.

 

 

 

OnOne Software uvedlo public preview Liquid Resize: vyzkoušejte si seam carving v praxi

9. dubna 2008, 00.00 | Známý výrobce inovativních pluginů Adobe Photoshopu, společnost onOne Software, zveřejnil na svých stránkách public preview produktu Liquid Resize, dovolujícího využít technologii seam carving (jinak též content-aware image resizing) při změnách velikosti a různých retuších digitálních fotografií i jiné počítačové grafiky. Jak řešení funguje, co vše může nabídnout a jaké jsou jeho současné alternativy?

 

 

 

Nik Software Viveza 1.0: nový plugin s technologií U Point na barvové úpravy fotografií

11. března 2008, 00.00 | Novinkou mezi profesionálními doplňky pro Adobe Photoshop je plugin Viveza, obsahující patentovanou interaktivní technologii kalibrace barev U Point a podporu tlakově citlivých tabletů pro maskování či tvorbu dodatečných efektů. Popis vlastností a funkcí pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Bibble Pro 4.9.9: nová verze editoru RAW snímků

31. ledna 2008, 00.00 | Společnost Bibble Labs pravidelně aktualizuje svůj stěžejní produkt na import, konverze a zpracování digitálních fotografií se zaměřením zejména na RAW
snímky. Na novou verzi editoru a jeho nové nebo vylepšené funkce se nyní společně podíváme.

 

 

 

Aktualizace softwaru u Adobe a Nikonu

28. listopadu 2007, 00.00 | Minulý týden přinesl novinky u softwaru dvojice velkých společností. Adobe opravila chybky v nejnovější verzi Photoshopu a Bridge. Aktualizaci se nevyhnul ani modul Camera RAW, který nyní umí zpracovat RAW soubory i z novinek, jako je Canon 1DS Mark III, Nikon D3, Nikon D300 a Olympus E-3. Překvapením tedy nebude oznámení Nikonu o nové verzi jejich editačního programu Capture NX, který umí zpracovat RAW z D3 a D300.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements 6 a Premiere Elements 4

1. října 2007, 00.00 | Společnost Adobe přišla v tomto týdnu s updatem svých aplikací určených pro konzumentský sektor. Správce a editor digitálních fotografií Photoshop Elements 6 přináší několik zajímavých nových funkcí usnadňujících správu, úpravy a sdílení snímků, v obdobném duchu se nesou vylepšení nástroje pro práci s digitálním videem Premiere Elements 4. Více si o daných novinkách povíme v tomto článku.

 

 

 

Nové ACDSee Pro 2 a aktualizace Adobe Lightroom a Camera Raw

19. září 2007, 00.00 | Po přívalu letních novinek z oblasti fotoaparátů jsme se dočkali novinek týkajících se fotoeditačních programů. ACDSee Pro se vyvinulo do své druhé verze, přičemž míří do stejných vod jako Adobe Lightroom, který se dočkal nového upgrade na verzi 1.2. Trochu stranou pak zůstává aktualizace Camera Raw, což je modul pro Photoshop, určený pro práci s RAW soubory.

 

 

 

Strana výpisu

14

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: