Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Google Picasa 3.8: aktualizace bezplatného správce digitálních fotografií

3. září 2010, 01.00 | Nová verze známého freewarového organizéru a editoru digitálních fotografií z produkce neméně známé společnosti Google rozšiřuje editační schopnosti programu, přidává tvorbu video klipů z portrétových snímků, hromadné nahrávání fotek pro webová alba a má ještě několik jiných nových a poměrně užitečných funkcí.

 

 

 

Přichází nový plugin HDR Efex Pro od společnosti Nik Software

2. září 2010, 00.00 | Nový plugin HDR Efex Pro od Nik Software je určen pro aplikace Adobe Photoshop, Lightroom a Aperture. Díky tomuto speciálnímu programu budou moci uživatelé skládat a upravovat HDR fotografie. Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe vydala Photoshop Lightroom 3.2 a modul Camera Raw 6.2

1. září 2010, 03.00 | Ostré verze programu Lightroom 3.2 a zásuvného modulu Camera Raw 6.2 přinášejí podporu 16 nových fotoaparátů a profily dalších 120 objektivů, Lightroom navíc nyní umí publikovat fotografie přímo na Facebook.

 

 

 

Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad

17. srpna 2010, 01.00 | Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS telefonu iPhone a tabletu iPad nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS. A o tomto víkendu se tato aplikace dočkala významných změn, které přibližujeme v tomto článku.

 

 

 

Alien Skin Exposure 3.0: simulace filmových materiálů a speciální fotografické efekty

2. července 2010, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop, Lightroom a další grafické editory se zaměřuje na manipulaci s expozicí digitálních snímků, fotografické efekty a především na simulace vlastností klasických filmových materiálů. Exposure má v zásobě mnoho set předloh konkrétních filmových materiálů a různých speciálních fotografických efektů, které umí digitálně simulovat včetně živosti barev, úrovně šumu a eventuálně i umělého zestárnutí snímků s různými prachovými částicemi a škrábanci.

 

 

 

Panasonic aktualizoval firmware k fotoaparátům Lumix DMC-TZ10, TZ9, TZ8 a FT2

2. července 2010, 00.00 | Panasonic uvolnil update firmwarů, které jsou určené pro kompaktní fotoaparáty Lumix TZ10, TZ9, TZ8 a FT2. Linky ke stažení nejnovější verze firmwaru a další podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Lightroom 3

11. června 2010, 00.00 | Společnost Adobe uvedla v tomto týdnu na trh ostrou verzi svého produktu pro profesionální zpracování Raw snímků Lightroom 3. Co vše daná novinka přináší?

 

 

 

Zoner uvolnil freeware verzi programu Zoner Photo Studio 12

6. května 2010, 00.00 | Společnost Zoner spustila odlehčenou variantu programu na kategorizaci a úpravu fotografií Zoner Photo Studio 12, která bude veřejnosti dostupná zadarmo. Více informací viz náš článek.

 

 

 

Je k dispozici nový firmware pro fotoaparáty Olympus PEN E-P1, E-P2 a E-PL1

28. dubna 2010, 00.00 | Olympus uvolnil novou aktualizaci firmwaru pro své Micro Four Thirds fotoaparáty PEN E-P1, E-P2 a E-PL1. Co nového daný firmware přináší? Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe uvolnilo nové verze programů Photoshop Lightroom 2.7, Camera RAW 5.7 a DNG převodníku na zpracovávaní RAW snímků

27. dubna 2010, 00.00 | Společnost Adobe před několika dny vydala aktualizace programů Photoshop Lightroom
Camera RAW a DNG převodníku, jejichž nejnovější verze nese označení 2.7. Dané verze aplikací nově zavádí podporu pro RAW soubory z 9 digitálních fotoaparátů a digitálních stěn, mezi kterými nechybí například aparáty Canon EOS 550D, Olympus E-PL1, Panasonic G2, Sony A450 a další. Další informace a odkazy na stažení nových verzí uvedených programů naleznete uvnitř článku.

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: