Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe Photoshop Elements 9: vše pro vaše fotografie

1. října 2010, 00.00 | Známý softwarový balík na organizaci, úpravy, tisk, publikování a sdílení digitálních fotografií dospěl již do své deváté stěžejní verze. Ve výčtu představených novinek najdeme nové funkce modulů sady Photomerge na sofistikovanou tvorbu kompozic a slučování expozic snímků, snadnou stylizaci fotografií dopočítanou podle zvolené fotky, vylepšené nástroje pro retuše a opravy plochy snímků, průvodce některými nabízenými efekty, sdílení fotografií s Facebookem, masky u editačních vrstev a několik jiných užitečných novinek.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

23. září 2010, 00.00 | Nástroj pro správu a zpracování digitálních fotografií Photoshop Elements 9 obsahuje prvky z Photoshopu CS5 a přináší Elements Organizer také na Mac. A produkt pro amatérský střih a efektové úpravy videa Premiere Elements 9 se poprvé dodává též pro Mac, nabízí nový Organizer a funkce pro snazší úpravu filmů.

 

 

 

Alien Skin Bokeh 2.0: simulátor hloubky ostrosti a dalších fotografických efektů

16. září 2010, 01.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop simuluje hloubku ostrosti různých variant objektivů digitálních fotoaparátů, jejichž vlastnosti si navíc můžete libovolně nastavit stejně jako celkovou geometrii výsledného efektu. Bokeh navíc umí do fotografií přidat filmové zrno, motion efekt kolem masky objektivu a kvalitně zpracovaný efekt vinětace.

 

 

 

Corel PaintShop Photo Pro X3 Ultimate: zpracování + úpravy fotografií, speciální efekty a digitální malování

13. září 2010, 00.00 | Společnost Corel začala nově nabízet některé své produkty v rámci balíku pojmenovaného PaintShop Photo Pro X3 Ultimate, který je nabízen za 100 USD. Za uvedenou cenu získáte známý grafický editor zaměřený na úpravy digitálních fotografií v kombinaci s kreativním malovacím programem Corel Painter Essentials a sadou efektových pluginů Corel KPT Collection, jako bonus pak navíc dostanete WinZip.

 

 

 

Google Picasa 3.8: aktualizace bezplatného správce digitálních fotografií

3. září 2010, 01.00 | Nová verze známého freewarového organizéru a editoru digitálních fotografií z produkce neméně známé společnosti Google rozšiřuje editační schopnosti programu, přidává tvorbu video klipů z portrétových snímků, hromadné nahrávání fotek pro webová alba a má ještě několik jiných nových a poměrně užitečných funkcí.

 

 

 

Přichází nový plugin HDR Efex Pro od společnosti Nik Software

2. září 2010, 00.00 | Nový plugin HDR Efex Pro od Nik Software je určen pro aplikace Adobe Photoshop, Lightroom a Aperture. Díky tomuto speciálnímu programu budou moci uživatelé skládat a upravovat HDR fotografie. Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe vydala Photoshop Lightroom 3.2 a modul Camera Raw 6.2

1. září 2010, 03.00 | Ostré verze programu Lightroom 3.2 a zásuvného modulu Camera Raw 6.2 přinášejí podporu 16 nových fotoaparátů a profily dalších 120 objektivů, Lightroom navíc nyní umí publikovat fotografie přímo na Facebook.

 

 

 

Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad

17. srpna 2010, 01.00 | Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS telefonu iPhone a tabletu iPad nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS. A o tomto víkendu se tato aplikace dočkala významných změn, které přibližujeme v tomto článku.

 

 

 

Alien Skin Exposure 3.0: simulace filmových materiálů a speciální fotografické efekty

2. července 2010, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop, Lightroom a další grafické editory se zaměřuje na manipulaci s expozicí digitálních snímků, fotografické efekty a především na simulace vlastností klasických filmových materiálů. Exposure má v zásobě mnoho set předloh konkrétních filmových materiálů a různých speciálních fotografických efektů, které umí digitálně simulovat včetně živosti barev, úrovně šumu a eventuálně i umělého zestárnutí snímků s různými prachovými částicemi a škrábanci.

 

 

 

Panasonic aktualizoval firmware k fotoaparátům Lumix DMC-TZ10, TZ9, TZ8 a FT2

2. července 2010, 00.00 | Panasonic uvolnil update firmwarů, které jsou určené pro kompaktní fotoaparáty Lumix TZ10, TZ9, TZ8 a FT2. Linky ke stažení nejnovější verze firmwaru a další podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: