Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Windows podporují RAW

20. června 2005, 00.00 | Microsoft reagoval na vývoj a začal se věnovat podpoře formátu RAW. Možnost jeho prohlížení přímo ve Windows XP umožní nově uvolněné rozšíření. Do právě vyvíjené nové verze Windows Longhorn pak bude přímo zabudována podpora prohlížení a editace. O něco málo se tak zlepší situace fotografům, kteří fotografují pouze do RAWu.

 

 

 

ACD FotoSlate 4.0, nová verze domácího tiskového studia

16. června 2005, 00.00 | Komfortní a při svých možnostech navíc poměrně levný program na tvorbu tiskových sestav a tisk nejrůznějších pohlednic, fotoalb, kalendářů, plakátů apod. povýšil už do své čtvrté stěžejní verze. FotoSlate 4.0 přináší několik užitečných novinek, které si samozřejmě nenecháme pro sebe.

 

 

 

Photo-Light 2.0 pro Adobe Photoshop

24. května 2005, 00.00 | Novou verzi plug-inu na tvorbu světelných efektů pro Adobe Photoshop a další grafické editory uvedla již před časem na trh společnost Human Software. Popis vlastností tohoto zajímavého a cenově dostupného plug-inu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Novinky ve Photoshopu CS2 podruhé

13. dubna 2005, 00.00 | Adobe Photoshop CS2 bude umožňovat lepší práci se snímky a to díky novým nástrojům a filtrům jako např. Vanishing Point, Optical lens Correction či Spot Healing Brush.

 

 

 

Novinky ve Photoshopu CS2 poprvé

7. dubna 2005, 00.00 | Adobe Photoshop CS2 bude umět lépe pracovat se 16titovými daty a nově i 32bitovými předlohami. Navíc se radikálních změn dočkal plug-in pro zpracování digitálních fotografií ve formátu RAW. Na co se můžeme těšit?

 

 

 

PhotoReviewer - Třídíme fotografie na Applu

3. ledna 2005, 00.00 | Dnes poradíme všem fotografům, jak jednoduše roztřídit fotky, které si přinesou z výletu ve svém digitálním fotoaparátu. Není neobvyklé, že většina nafocených obrázků je nepoužitelná a pro další skladování nevhodná. Jak ale rychle a jednoduše fotky roztřídit? Na tuto otázku dnes dostanete odpověď.

 

 

 

Photokina 2004: Microsoft a bezdrátový přenos fotografií

13. října 2004, 00.00 | Společnost Microsoft se zúčastnila veletrhu Photokina 2004 v Kolíně nad Rýnem a prezentovala zde své nové technologie bezdrátového přenosu fotografií z fotoaparátu do počítače. Vše bylo názorně ukázáno na Nikonu D2X a zazněla i chlouba, že se nový protokol chystá podpořit i společnost Canon.

 

 

 

ACDSee 7 PowerPack, čekání na Godota?

8. října 2004, 00.00 | Stejně jako v případě ACDSee 6 se sedmá verze tohoto velmi známého multimediálního image browseru objevila takříkajíc bez varování. Novinky ACDSee 7 jsou tentokrát poměrně významné a můžete si je přečíst v naší recenzi balíku ACDSee 7 PowerPack.

 

 

 

Photokina 2004: Adobe představila Digital Negative

30. září 2004, 00.00 | Nový formát společnosti Adobe by měl vyřešit problémy s archivací digitálních fotografií
ve formátu RAW. Jak funguje Digital Negative? A s pomocí jakých nástrojů jej lze již
dnes využívat?

 

 

 

SharpRaw - vynikající pomocník pro práci s RAW fotografiemi

15. září 2004, 00.00 | Zpracování digitálních fotografií ve formátu RAW má mnoho úskalí. Pokud však použijete správný nástroj, můžete čekat výborné výsledky. SharpRaw je specializovaný konvertor RAW fotografií, ze kterých umí vyčistit šum, zaostřit je, upravit jejich barvy a zvětšit je nebo naopak zmenšit na požadované rozlišení.

 

 

 

Strana výpisu

17

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: