Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Dobrá zpráva pro videofotografy: Canon novým firmwarem pro DSLR EOS 5D MarkII umožní plně manuální ovládání nahrávání HD videa

2. června 2009, 00.00 | Canon od dnešního dne (2.června) na svých stránkách uvolnil ke stažení aktualizovanou verzi firmwaru pro digitální zrcadlovku Canon 5D Mark II, která konečně umožní plně manuální kontrolu nad nastavením expozice během pořizování Full HD videa. Podrobnosti a odkaz na stažení naleznete v našem článku.

 

 

 

Uvolněna beta verze ACDSee Pro pro Mac

27. května 2009, 03.00 | ACD Systems minulý týden vydala první veřejnou beta verzi svého správce fotografií ACDSee Pro pro Mac OS X, za předpokládanou cenu však asi program příliš zájemců nepřiláká.

 

 

 

Adobe uvolnila „Release Candidate“ verzi pluginu Camera RAW 5.4

26. května 2009, 00.00 | Společnost Adobe aktualizovala zásuvný modul na zpracovávání RAW souborů Camera RAW na verzi 5.4 „Release Candidate“. Daná verze přináší podporu pro RAW soubory z 26 nových fotoaparátů. Více vize viz náš článek.

 

 

 

Light Crafts Aurora 1.0: správa, vizuální úpravy a snadné publikování digitálních fotografi

25. května 2009, 08.00 | Za 20 USD se prodává editor digitálních fotografií Aurora, který je zjednodušenou podobou profesionálního korekčního nástroje LightZone společnosti Light Crafts. Aurora je program určený především domácím uživatelům a s LightZone ho spojuje například příbuzné pracovní prostředí, sofistikovaná funkce Relight na úpravu světelnosti snímků + další velmi snadné úpravy barevnosti či zaostření fotografií a také možnost sdílení a publikování fotografií na Internetu. Popis programu a jako obvykle mnoho jeho screenshotů najdete v článku.

 

 

 

Mac OS X software: Maperture Pro spojuje Aperture s Google Maps

18. května 2009, 00.00 | Zásuvný modul Maperture Pro umožňuje doplňovat k fotografiím zpracovávaným v Aperture geografické údaje z Google Maps. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

ShiftN 3.4.1 & Perspective Transformations 7.8: úpravy konvergence a perspektivy u digitálních fotografií

24. dubna 2009, 00.00 | Chybí vám v grafickém editoru či manažeru snímků nástroj na perspektivní korekce digitálních fotografií a navíc vás otravují neustále úpravy snímků s chybnou konvergencí a natočením? Máme pro vás dva tipy na freewarové aplikace, které vám mohou ušetřit dost času.

 

 

 

Canon uvolnil aktualizovaný firmware pro DSLR EOS 50D, 450D a 1000D

23. dubna 2009, 06.00 | Canon uvolnil novou verzi firmwaru pro své digitální zrcadlovky EOS 50D, 450D a 1000D.
Odkazy na stažení naleznete uvnitř článku.

 

 

 

Phase One Capture One/One PRO 4.7: editor na zpracování digitálních fotografií

21. dubna 2009, 00.00 | Aktualizovaná verze známého editoru RAW snímků přidává dlouho očekávanou nativní podporu TIFF a JPEG fotografií, se kterými lze v programu až na výjimky pracovat stejně jako s formáty RAW, a to včetně specializovaných korekcí barev, tónování snímků, úpravy jejich expozice apod. Popis nových funkcí editoru Capture One 4.7 respektive jeho profesionální verze Capture One PRO najdete v článku.

 

 

 

Pictomio 1.2: luxusní prohlížení a geotagging fotografií zdarma

20. dubna 2009, 00.00 | Kombinace prohlížeče digitálních fotografií zaujme nejen svým povedeným grafickým rozhraním a užitečnými prezentačními funkcemi, ale především podporou Google Maps a Microsoft Virtual Earth pro pohodlný geotagging snímků, funkcemi pro správu fotografií a mimo jiné také integrovaným EXIF editorem. Pictomio je k dispozici zcela zdarma, existuje k němu i česká lokalizace a jeho popis vám nyní nabízíme.

 

 

 

PhotoLine 15: od všeho trochu

14. dubna 2009, 00.00 | Multifunkční grafický editor pro Windows a Mac OS X je relativně levný a nabízí zpracování jak bitmapové, tak i vektorové grafiky včetně vícestránkových publikací, úprav fotografií a návrhů designu webových stránek. Podrobnosti o novinkách patnácté stěžejní verze programu najdete v článku.

 

 

 

Strana výpisu

10

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: