Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe uvolnilo novou verzi softwaru Lightroom 2.4 a Camera RAW 5.4

26. června 2009, 00.00 | Uživatelé známého softwaru na správu a úpravu fotografií Adobe Photoshop Lightroom si mohou nyní stáhnout jeho nejnovější verzi, která nese označení 2.4. Updatu neunikl ani Photoshop plugin, na zpracování RAW souborů, Camera RAW, jehož aktuální verze nese označení 5.4. Co nového zmíněný update u těchto aplikací přináší? Více informací o aktualizaci uvedených aplikací plus odkazy na jejich stažení naleznete uvnitř našeho článku

 

 

 

onOne Photo Tools 2.0 Lite: fotografické efekty v Photoshopu pro Windows a Mac OS X zdarma!

11. června 2009, 00.00 | Profesionální efektový plugin společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop se nečekaně objevil ve své freewarové verzi. Photo Tools 2 Lite má přehledné pracovní prostředí s OpenGL akcelerací náhledového systému a celkem čtrnáct libovolně kombinovatelných fotografických efektů pro manuální i dávkové zpracování digitálních snímků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

ACDSee Pro Photo Manager 3.0 beta: přepracovaný správce a editor digitálních fotografií

5. června 2009, 00.00 | Betaverze známého manažeru a editoru digitálních fotografií, a mnoha dalších grafických a multimediálních souborů, přináší celou řadu zásadních novinek nejen v grafickém prostředí aplikace, ale také v několika přepracovaných, vylepšených, či zcela nových editačních funkcích. Přehled novinek v aktuální první veřejné betaverzi ACDSee Pro 3.0 najdete v článku a jako obvykle nechybí ani spousta screenshotů z prostředí aplikace a editoru fotografií.

 

 

 

Firegraphic 10: multimediální prohlížeč obrázků, fotografií a videa

3. června 2009, 00.00 | Jubilejní desátá verze multimediálního prohlížeče obrázků Firegraphic v sobě sdružuje funkce na prohlížení či porovnávání obrázků a jejich jednoduché úpravy, tvorbu slideshow, možnosti archivace souborů na CD/DVD a také tiskové funkce na bázi šablon. Stručné představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Dobrá zpráva pro videofotografy: Canon novým firmwarem pro DSLR EOS 5D MarkII umožní plně manuální ovládání nahrávání HD videa

2. června 2009, 00.00 | Canon od dnešního dne (2.června) na svých stránkách uvolnil ke stažení aktualizovanou verzi firmwaru pro digitální zrcadlovku Canon 5D Mark II, která konečně umožní plně manuální kontrolu nad nastavením expozice během pořizování Full HD videa. Podrobnosti a odkaz na stažení naleznete v našem článku.

 

 

 

Uvolněna beta verze ACDSee Pro pro Mac

27. května 2009, 03.00 | ACD Systems minulý týden vydala první veřejnou beta verzi svého správce fotografií ACDSee Pro pro Mac OS X, za předpokládanou cenu však asi program příliš zájemců nepřiláká.

 

 

 

Adobe uvolnila „Release Candidate“ verzi pluginu Camera RAW 5.4

26. května 2009, 00.00 | Společnost Adobe aktualizovala zásuvný modul na zpracovávání RAW souborů Camera RAW na verzi 5.4 „Release Candidate“. Daná verze přináší podporu pro RAW soubory z 26 nových fotoaparátů. Více vize viz náš článek.

 

 

 

Light Crafts Aurora 1.0: správa, vizuální úpravy a snadné publikování digitálních fotografi

25. května 2009, 08.00 | Za 20 USD se prodává editor digitálních fotografií Aurora, který je zjednodušenou podobou profesionálního korekčního nástroje LightZone společnosti Light Crafts. Aurora je program určený především domácím uživatelům a s LightZone ho spojuje například příbuzné pracovní prostředí, sofistikovaná funkce Relight na úpravu světelnosti snímků + další velmi snadné úpravy barevnosti či zaostření fotografií a také možnost sdílení a publikování fotografií na Internetu. Popis programu a jako obvykle mnoho jeho screenshotů najdete v článku.

 

 

 

Mac OS X software: Maperture Pro spojuje Aperture s Google Maps

18. května 2009, 00.00 | Zásuvný modul Maperture Pro umožňuje doplňovat k fotografiím zpracovávaným v Aperture geografické údaje z Google Maps. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

ShiftN 3.4.1 & Perspective Transformations 7.8: úpravy konvergence a perspektivy u digitálních fotografií

24. dubna 2009, 00.00 | Chybí vám v grafickém editoru či manažeru snímků nástroj na perspektivní korekce digitálních fotografií a navíc vás otravují neustále úpravy snímků s chybnou konvergencí a natočením? Máme pro vás dva tipy na freewarové aplikace, které vám mohou ušetřit dost času.

 

 

 

Strana výpisu

10

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: