Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe vydala ostré verze modulu Photoshop Camera Raw 5.6, převodníku DNG Converter 5.6 a programu Lightroom 2.6

21. prosince 2009, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu ostré verze svých řešení pro práci s RAW fotografiemi. Co dané aktualizace přinášejí a odkud si je lze stáhnout?

 

 

 

Adobe uvolnila předběžné verze modulu Camera Raw 5.6 a programu Lightroom 2.6

23. listopadu 2009, 00.00 | Zásuvný modul Camera Raw 5.6RC, převodník DNG Converter 5.6RC a program Photoshop Lightroom 2.6RC doplňují podporu 19 nových fotoaparátů.

 

 

 

BenVista PhotoZoom Pro 3: vektorizované zvětšování fotografií

17. listopadu 2009, 00.00 | Aplikace na zvětšování obrázků a především fotografií nabízí sofistikované algoritmy přepočtů obrazových dat, kterým vévodí vektorizační metoda S-Spline, jejímž výstupem výrazně detailnější a prokreslenější snímek než například u nativního resamplingu snímků v Adobe Photoshopu. V článku najdete popis PhotoZoom Pro fungujícího nově i jako plugin pro Adobe Photoshop, novinky ve třetí stěžejní verzi produktu a také několik ukázek zvětšených fotografií.

 

 

 

Topaz ReMask 1.0: trojnásobné maskování v Adobe Photoshopu

13. listopadu 2009, 00.00 | Samočinné nebo ruční maskování? Ani jedno z toho nemusí být úplně ideální z hlediska nároků na čas v souvislosti s precizností výsledku. Plugin společnosti Topaz Labs zvládne od obojí trochu – manuální nakreslení obrysových masek a následné automatické maskování objektu podle speciální tri-masky. Nabízíme vám představení tohoto zajímavého maskovacího prostředku.

 

 

 

Adobe Photoshop Lightroom 3.0 beta: do třetice všeho dobrého?

29. října 2009, 00.00 | Zajímá vás, jaké novinky a vylepšené nabídne třetí stěžejní verze známého editoru digitálních fotografií Adobe Photoshop Lightroom? Mimo jiné architektury knihoven fotografií a zcela nového importního dialogu jsou to především upravené algoritmy pro redukci šumu ve snímcích a simulaci filmového zrna, modul na vizuální přidávání vodoznaků, zdokonalený generátor slideshow, tvorba uživatelských tiskových sestav a několik jiných zajímavých vylepšení.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements a Premiere Elements ve verzi 8

25. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe přichází v těchto dnech na trh s novými podobami svých aplikací pro amatérské zpracování digitální fotografie a videa. Photoshop Elements 8 takto přináší zejména snazší správu fotografií na základě jejich automatické analýzy a dále též vlastní implementaci funkce content-aware scaling pro inteligentní změnu rozměrů obrázku, u Premiere Elements 8 pak zaujme především sada funkcí pro automatické korekce vizuální i zvukové podoby videa. Více se o daných novinkách dočtete v tomto článku.

 

 

 

Byla představena nová verze softwaru Zoner Photo Studio 12

18. září 2009, 00.00 | Zoner představil už v pořadí 12. verzi populárního programu Photo Studio, který je zaměřený na prohlížení, editaci a správu fotografií. Jaká vylepšení nová verze softwaru přináší? Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe vydala Camera Raw 5.5 a Photoshop Lightroom 2.5

17. září 2009, 00.00 | Nové verze 5.5 zásuvného modulu Camera Raw a převodníku DNG Converter a program Photoshop Lightroom 2.5 přidávají podporu pěti dalších fotoaparátů. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Panasonic začíná brojit proti neoriginálním bateriím

16. července 2009, 00.00 | Pokud používáte v Panasonic digitálních fotoaparátech neoriginální akumulátory zbystřete! Daný výrobce totiž do nové verze firmwaru pro vybrané fotoaparáty mimo jiné vložil autorizační schéma, které rozezná neoriginální baterii a zablokuje její další používání. Kterých fotoaparátu se konkrétně tato, pro mnohé nemilá novinka, týká? Více viz. náš článek.

 

 

 

Catapult dovolí použít v Aperture modul Adobe Camera Raw

29. června 2009, 00.00 | Chystaný zásuvný modul Catapult umožní v programu Apple Aperture 2 využít modul Camera Raw pro Photoshop a utilitu Nikon Capture, čímž se výrazně rozšíří počet podporovaných RAW formátů.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: