Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe Photoshop Lightroom 3.0 beta: do třetice všeho dobrého?

29. října 2009, 00.00 | Zajímá vás, jaké novinky a vylepšené nabídne třetí stěžejní verze známého editoru digitálních fotografií Adobe Photoshop Lightroom? Mimo jiné architektury knihoven fotografií a zcela nového importního dialogu jsou to především upravené algoritmy pro redukci šumu ve snímcích a simulaci filmového zrna, modul na vizuální přidávání vodoznaků, zdokonalený generátor slideshow, tvorba uživatelských tiskových sestav a několik jiných zajímavých vylepšení.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements a Premiere Elements ve verzi 8

25. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe přichází v těchto dnech na trh s novými podobami svých aplikací pro amatérské zpracování digitální fotografie a videa. Photoshop Elements 8 takto přináší zejména snazší správu fotografií na základě jejich automatické analýzy a dále též vlastní implementaci funkce content-aware scaling pro inteligentní změnu rozměrů obrázku, u Premiere Elements 8 pak zaujme především sada funkcí pro automatické korekce vizuální i zvukové podoby videa. Více se o daných novinkách dočtete v tomto článku.

 

 

 

Byla představena nová verze softwaru Zoner Photo Studio 12

18. září 2009, 00.00 | Zoner představil už v pořadí 12. verzi populárního programu Photo Studio, který je zaměřený na prohlížení, editaci a správu fotografií. Jaká vylepšení nová verze softwaru přináší? Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe vydala Camera Raw 5.5 a Photoshop Lightroom 2.5

17. září 2009, 00.00 | Nové verze 5.5 zásuvného modulu Camera Raw a převodníku DNG Converter a program Photoshop Lightroom 2.5 přidávají podporu pěti dalších fotoaparátů. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Panasonic začíná brojit proti neoriginálním bateriím

16. července 2009, 00.00 | Pokud používáte v Panasonic digitálních fotoaparátech neoriginální akumulátory zbystřete! Daný výrobce totiž do nové verze firmwaru pro vybrané fotoaparáty mimo jiné vložil autorizační schéma, které rozezná neoriginální baterii a zablokuje její další používání. Kterých fotoaparátu se konkrétně tato, pro mnohé nemilá novinka, týká? Více viz. náš článek.

 

 

 

Catapult dovolí použít v Aperture modul Adobe Camera Raw

29. června 2009, 00.00 | Chystaný zásuvný modul Catapult umožní v programu Apple Aperture 2 využít modul Camera Raw pro Photoshop a utilitu Nikon Capture, čímž se výrazně rozšíří počet podporovaných RAW formátů.

 

 

 

Adobe uvolnilo novou verzi softwaru Lightroom 2.4 a Camera RAW 5.4

26. června 2009, 00.00 | Uživatelé známého softwaru na správu a úpravu fotografií Adobe Photoshop Lightroom si mohou nyní stáhnout jeho nejnovější verzi, která nese označení 2.4. Updatu neunikl ani Photoshop plugin, na zpracování RAW souborů, Camera RAW, jehož aktuální verze nese označení 5.4. Co nového zmíněný update u těchto aplikací přináší? Více informací o aktualizaci uvedených aplikací plus odkazy na jejich stažení naleznete uvnitř našeho článku

 

 

 

onOne Photo Tools 2.0 Lite: fotografické efekty v Photoshopu pro Windows a Mac OS X zdarma!

11. června 2009, 00.00 | Profesionální efektový plugin společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop se nečekaně objevil ve své freewarové verzi. Photo Tools 2 Lite má přehledné pracovní prostředí s OpenGL akcelerací náhledového systému a celkem čtrnáct libovolně kombinovatelných fotografických efektů pro manuální i dávkové zpracování digitálních snímků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

ACDSee Pro Photo Manager 3.0 beta: přepracovaný správce a editor digitálních fotografií

5. června 2009, 00.00 | Betaverze známého manažeru a editoru digitálních fotografií, a mnoha dalších grafických a multimediálních souborů, přináší celou řadu zásadních novinek nejen v grafickém prostředí aplikace, ale také v několika přepracovaných, vylepšených, či zcela nových editačních funkcích. Přehled novinek v aktuální první veřejné betaverzi ACDSee Pro 3.0 najdete v článku a jako obvykle nechybí ani spousta screenshotů z prostředí aplikace a editoru fotografií.

 

 

 

Firegraphic 10: multimediální prohlížeč obrázků, fotografií a videa

3. června 2009, 00.00 | Jubilejní desátá verze multimediálního prohlížeče obrázků Firegraphic v sobě sdružuje funkce na prohlížení či porovnávání obrázků a jejich jednoduché úpravy, tvorbu slideshow, možnosti archivace souborů na CD/DVD a také tiskové funkce na bázi šablon. Stručné představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: