Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe nabídne aktualizaci pluginu Camera RAW pro Photoshop

30. května 2007, 00.00 | Tento týden Adobe nabídne aktualizaci již čtvrté verze pluginu Camera RAW, který slouží pro práci s RAW formátem v prostředí Photoshopu nebo Photoshop Elements. Verze 4.1 nabídne podporu pro nejnovější modely fotoaparátů, ale využít ji mohou pouze majitelé verzí CS3. Jak jsou na tom s podporou starší verze CS a CS2?

 

 

 

Corel Digital Media Day v Praze!

19. března 2007, 00.00 | Společnost Corel pořádá 27. března v Praze velkou prezentaci nové české verze svého editoru Paint Shop Pro Photo XI a kreslířského nástroje Painter ve verzi X. Prezentovat je budou přední čeští i zahraniční odborníci. Účast je bezplatná pro včas registrované zájemce.

 

 

 

Kodak představil čtyři filtry pro Photoshop, které usnadní fotografům práci

12. února 2007, 00.00 | Kodak díky svému vývojovému středisku Austin Development Center představil skupinu plug-inů pro Photoshop, které uživatelům pomohou s úpravou digitálních fotografií, ať již naskenovaných, nebo vyfocených přímo digitálním fotoaparátem. Plug-iny jsou nabízeny 4, z toho 3 ve verzích Pro a Standard. Jeden slouží pro vyhlazení pokožky pomocí tzv. airbrush efektu, druhý umí odstraňovat šum, třetí pomůže s vyvážením barev a čtvrtý zajistí optimalizaci expozice pomocí projasnění stínů a potlačení přepalů.

 

 

 

Microsoft Photo Info 1.0 & Exif Pilot 2.0

8. února 2007, 00.00 | Photo Info je novinkou Microsoftu na prohlížení a editaci EXIF informací ukládaných především u digitálních fotografií. Podobných aplikací na prohlížení a správu EXIF metadat je samozřejmě více a popis jedné z nich vám nyní nabízíme.

 

 

 

SilverFast 6.5 v novém kabátě

24. ledna 2007, 00.00 | Populární produkt společnosti LaserSoft netřeba nijak dlouze představovat. Jedná se o komplexní skenovací balík, který je nyní nově k dispozici ve verzi SF 6.5 a oproti starším typům nabídne hned několik zajímavých změn v podobě nových, užitečných funkcí.

 

 

 

Novinky u Adobe - zpracování RAW souborů a možné novinky pro příští verze Photoshopu

9. listopadu 2006, 00.00 | Dnes pro vás máme připravený článek o novinkách v digitální fotografii, které pro nás připravilo Adobe. Čeká nás nejnovější aktualizace pluginu pro zpracování RAWů, který umí již pracovat s RAWy z Canonu 400D a Nikonu D80. Dozvěděli jsme se také něco o utajovaných novinkách, které jsou zatím ve vývoji a zdarma si můžeme vyzkoušet program Lightroom, který slouží jako efektivní nástroj pro správu a editaci digitálních fotografií.

 

 

 

photokina 2006: Apple představil zbrusu nový Aperture 1.5

26. září 2006, 00.00 | Společnost Apple včera odpoledne představila v rámci veletrhu photokina 2006 novou verzi svého softwaru určeného pro profesionální organizaci a zpracování RAW formátů. Aperture 1.5 nabízí komfort, který u jiného softwaru dnes budete hledat jen stěží.

 

 

 

Zoner Photo Studio 9 - nová verze, nové funkce

19. září 2006, 00.00 | Společnost Zoner je se svým programem Photo Studio poměrně úspěšná a z jednoduchého nástroje se postupem času stal plnohodnotný pomocník pro prohlížení, editaci a publikaci digitálních fotografií. Každoroční představení nové verze se konalo i letos, měsíc před veletrhem Invex-Digitex 2006.

 

 

 

Novinky u Nikonu - D2Xs a nový software pro fotografování z počítače

2. června 2006, 00.00 | Poměrně nečekaně dnes Nikon oznámil novou verzi své nejlepší digitální DSLR zrcadlovky D2X. Změn není příliš mnoho a tak nemůžeme hovořit o plnohodnotném nástupci, což potvrzuje i nový název D2Xs. Jakých změn se dočkala 12,4 MPix zrcadlovka zastupující to nejlepší, co Nikon nabízí? Novinkou je také nová verze softwaru pro ovládání zrcadlovek z počítače a programu pro ověřování pravosti snímků.

 

 

 

Nikon Capture NX - podrobný test betaverze

26. května 2006, 00.00 | Nabízíme vám exkluzivní detailní informace o připravované nové verzi softwaru Nikon Capture NX spolu s prvními praktickými zkušenostmi z testování poslední beta verze. Jak obstojí nový nástroj pro práci s RAW soubory v dnešní ostré konkurenci?

 

 

 

Strana výpisu

15

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: