Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Dropbox 1.0: populární služba pro online úložiště přichází s novými a vylepšenými funkcemi

27. prosince 2010, 00.00 | Výrazné zvýšení výkonu, opravy mnoha chyb a problémových situací a zejména funkce selektivní synchronizace, umožňující zvolit, jaké složky se mají kopírovat na daný počítač. Takové jsou novinky známé online služby Dropbox pro synchronizaci, zálohování a sdílení souborů napříč platformami. Více podrobností o novinkách Dropboxu 1.0 přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop 12.0.3 pro Windows

22. prosince 2010, 00.00 | Krátce po uvedení udržovacího updatu Photoshopu na verzi 12.0.2 přišla společnost Adobe s novým updatem 12.0.3, tentokrát výhradně pro platformu Windows. Jeho posláním je řešit problém se zobrazováním kontextové nápovědy k nástrojů Photoshopu vzniklý po instalaci verze 12.0.2 v prostředí Windows XP, a rovněž eliminovat bezpečnostní ohrožení, dovolující útočníkovi kontrolovat počítač s Photoshopem CS5 prostřednictvím škodlivého souboru na serveru. Podrobnosti spolu s odkazem na update přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 12.0.2: Udržovací update

10. prosince 2010, 00.00 | Společnost Adobe přišla s udržovacím setinkovým updatem svého editoru bitmap a digitálních fotografií Photoshop CS5. Podoba 12.0.2 zvyšuje výkon při malbě a opravuje řadu problémů, dále byl rovněž updatován TWAIN plugin pro skenování z prostředí Photoshopu. Podrobnější přehled změn a odkazy na stažení updateru naleznete v tomto krátkém článku.

 

 

 

ACDSee Pro 4 Photo Manager: betaverze organizéru digitálních fotografií

5. listopadu 2010, 00.00 | Čtvrtá stěžejní verze správce, prohlížeče a editoru digitálních fotografií ACDSee Pro Photo Manager se zaměřením na RAW snímky se pomalu blíží. Organizér si můžete vyzkoušet už nyní v jeho veřejné betaverzi, která obsahuje některé z proklamovaných novinek ACDSee Pro 4 například v podobě vylepšeného editoru EXIF/IPTC metadat, vizuálního geotagging snímků v mapě a několika rozšířených funkcí pro úpravy a vylepšování vzhledu RAW snímků i klasických JPEG fotografií.

 

 

 

Adobe uvolnilo nové verze aplikací Lightroom 3.3 a Camera Raw (ACR) 6.3

1. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe dala veřejnosti k dispozici nové verze programů Lightroom 3.3 a Camera Raw (ACR) 6.3. Jedná se o testovací verze aplikací, čemuž nasvědčuje jejich označení „Release Candidate“.

 

 

 

Aktualizujte si firmware v zrcadlovce Canon EOS 5D Mark II.

21. října 2010, 00.00 | Společnost Canon uvolnila novou verzi 2.0.8 firmwaru, která je určena pro profesionální zrcadlovku EOS 5D Mark II. Více viz náš článek.

 

 

 

Aktualizujte si firmware v zrcadlovce Canon EOS 1000D

21. října 2010, 00.00 | Canon nedávno uvolnil novou verzi 1.0.7 firmwaru pro amatérskou DSLR EOS 1000D. Přímý odkaz na stažení daného firmwaru a další podrobnosti naleznete uvnitř článku.

 

 

 

JetPhoto Studio 4.9.2: organizér fotografií s komfortním geotaggingem

21. října 2010, 00.00 | Komfortní vizuální geotagging digitálních snímků včetně správce uložených GPS tras obsahuje freewarový organizér fotografií, který nabízí i celou řadu užitečných publikačních funkcí například pro generování, nahrávání a synchronizaci webových galérií se serverem, tvorbu Flash slideshow či hromadný zápis EXIF/IPTC metadat.

 

 

 

Adobe Photoshop Lightroom 3.2 CZ: česká lokalizace správce a editoru RAW snímků

18. října 2010, 00.00 | České prostředí editoru RAW fotografií Adobe Photoshop Lightroom je konečně na světě. Přinášíme vám obrazový přehled české lokalizace programu v jeho aktuální verzi 3.2, dokumentující různé importní, katalogizační, editační, publikační a tiskové funkce Photoshop Lightroom.

 

 

 

Zoner Photo Studio 13: šťastná fotografická třináctka?

6. října 2010, 00.00 | Populární správce, prohlížeč, editor pro komplexní zpracování digitálních fotografií je nově k dispozici ve své již třinácté stěžejní edici. Photo Studio 13 je vůbec poprvé k dispozici i v 64 bitové verzi, která stejně jako 32 bitová verze dále rozšiřuje stávající funkce pro organizaci, publikování a sdílení fotografií, přidává nové typy výběru a retuše fotografií, má dokonalejší vyhledávání snímků v katalogu, podporuje zobrazení v 10bitové barevné hloubce a mimo jiné nabízí několik specializovaných variant skládání HDR multiexpozic.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: