Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe uvolnilo novou verzi Adobe Camera RAW 5.2 pro CS4

27. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvolnila ke stažení novou verzi editoru a převodníku RAW a DNG souborů Adobe Camera RAW 5.2 pro aplikace CS4. Byla přidána podpora sedmi nových digitálních fotoaparátů a byly vylepšeny i přidány některé nástroje. Více se dozvíte v našem článku.

 

 

 

ACDSee Photo Manager 2009: výkonný a cenově dostupný správce digitálních fotografií

26. listopadu 2008, 00.00 | Nová verze známého správce digitálních fotografií a mnoha dalších grafických či multimediálních formátů s integrovanými editačními a publikačními funkcemi přináší podobné novinky jako aktuální profesionální verze ACDSee Pro 2.5, vzhledem ke svému zaměření se však program prodává za výrazně nižší cenu. Představení ACDSee Photo Manageru 2009 vám nyní nabízíme.

 

 

 

Na obzoru je nadějný formát XDepth JPEG s 48bitovou hloubkou

3. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Trellis Management Co. Ltd. ohlásila nový JPEG formát pro ukládání snímků, který nese označení „XDepth 48“. Jak číslo na konci názvu napovídá, jedná se o JPEG formát, který podporuje zachycení 48bitové hloubky, což představuje 16 bitů na jeden RGB kanál. Formátu Xdepth 48 JPEG se tak otvírají dveře do prostoru, který je až do teď skoro výhradně okupován např. rozšířeným TIFF formátem.

 

 

 

Nik Sharpener Pro 3.0: profesionální plugin na zaostřování fotografií

29. října 2008, 00.00 | Plugin společnosti Nik Software určený pro Adobe Photoshop a další grafické programy slouží ke specializovanému celoplošnému či selektivnímu ostření digitálních fotografií v prakticky libovolném rozlišení. Nik Sharpener Pro nabízí mimo technologie U Point ještě několik předvoleb pro cílené doostřování digitálních snímků například v závislosti na cílovém zařízení a tiskovém médiu, vzdálenosti vytištěné či prohlížené fotografie od pozorovatele a další zajímavé funkce. Podrobnější představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Nový update aplikací Adobe Camera RAW 5.1 a Adobe Lightroom 2.1

29. října 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvolnila nové verze Adobe Camera Raw 5.1 a Adobe Photoshop Lightroom 2.1. U Adobe Raw 5,1 došlo k rozšíření seznamu podporovaných fotoaparátů a u Lightroom 2.1 byl navýšen výkon a efektivita propojení s Photoshopem.

 

 

 

Nová verze známého Raw editoru Capture One 4.5 Pro

22. října 2008, 00.00 | Společnost Phase One představila novou verzi známého raw editoru fotografií Capture One 4.5 Pro. Tento program je určený pro náročné profesionály či amatéry pro velmi kvalitní práci s raw soubory a jejich následný převod do finální fotografie. Výrobce inovoval nabídku přednastavených stylů úpravy fotografií, modul korekce barev, editor pleťových barev, korektor vad objektivů. Rovněž byl aktualizován seznam podporovaných formátů fotoaparátů různých značek.

 

 

 

Společnost onOne Software představila novou verzi pluginu PhotoFrame 4

21. října 2008, 00.00 | Společnost onOne Software představila novou verzi Photoshop pluginu PhotoFrame 4, který se používá na efektní orámování fotografií. Nově je PhotoFrame 4 ve verzi Pro použitelný i s Adobe Lightroom 2 a Apple Aperture 2.1. Inovován byl jak obsah a management knihovny rámečků, tak prohlížeč. Zvýšila se intuitivnost ovládání programu a míra uživatelské kontroly nad finálními úpravami. Rovněž byly přidány některé nové efekty orámování. Pojďme si nové vlastnosti PhotoFrame 4 představit blíže.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 4

24. září 2008, 00.00 | Výrazně vyšší integrace, posílení možností platformy Flash, nové cesty cross-media publikování a hlavně stovky vylepšení a nových funkcí v jednotlivých produktech. Takto lze charakterizovat novou generaci nástrojů pro pre-press, webdesign, video a zvuk Adobe Creative Suite 4, která byla oficiálně představena 23. 9. Jaké novinky přináší nové podoby tak zásadních aplikací jako je Photoshop Extended, InDesign, Illustrator, Flash, Dreamweaver či Premiere?

 

 

 

Adobe zveřejnila předběžné podoby Lightroom 2.1 a Photoshop Camera Raw/DNG Converteru 4.6

23. září 2008, 00.00 | Na stránkách serveru Adobe se minulý týden objevily předběžné podoby (release candidate) aplikací Ligtroom 2.1 a Camera Raw/DNG Converter 4.6. Připravovaná podoba Lightroom přináší opravy řady chyb a podobně jako nová podoba Camera Raw či DNG Converteru podporu nových fotoaparátů. Podrobnosti, včetně informací o českém prostředí pro Lightroom 2.1, naleznete v tomto článku.

 

 

 

Zoner Photo Studio 11: komfortní správce a editor digitálních fotografií

15. září 2008, 00.00 | Jedenáctá stěžejní verze známého manažeru a editoru digitálních fotografií Zoner Photo Studio přináší mimo zrychlení aplikace také celou řadu nových či vylepšených katalogizačních, editačních a publikačních funkcí. Betaverzi produktu jsme otestovali a přinášíme vám přehled všech podstatných novinek včetně spousty ukázek z prostředí aplikace.

 

 

 

Strana výpisu

13

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: