Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Nový update aplikací Adobe Camera RAW 5.1 a Adobe Lightroom 2.1

29. října 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvolnila nové verze Adobe Camera Raw 5.1 a Adobe Photoshop Lightroom 2.1. U Adobe Raw 5,1 došlo k rozšíření seznamu podporovaných fotoaparátů a u Lightroom 2.1 byl navýšen výkon a efektivita propojení s Photoshopem.

 

 

 

Nová verze známého Raw editoru Capture One 4.5 Pro

22. října 2008, 00.00 | Společnost Phase One představila novou verzi známého raw editoru fotografií Capture One 4.5 Pro. Tento program je určený pro náročné profesionály či amatéry pro velmi kvalitní práci s raw soubory a jejich následný převod do finální fotografie. Výrobce inovoval nabídku přednastavených stylů úpravy fotografií, modul korekce barev, editor pleťových barev, korektor vad objektivů. Rovněž byl aktualizován seznam podporovaných formátů fotoaparátů různých značek.

 

 

 

Společnost onOne Software představila novou verzi pluginu PhotoFrame 4

21. října 2008, 00.00 | Společnost onOne Software představila novou verzi Photoshop pluginu PhotoFrame 4, který se používá na efektní orámování fotografií. Nově je PhotoFrame 4 ve verzi Pro použitelný i s Adobe Lightroom 2 a Apple Aperture 2.1. Inovován byl jak obsah a management knihovny rámečků, tak prohlížeč. Zvýšila se intuitivnost ovládání programu a míra uživatelské kontroly nad finálními úpravami. Rovněž byly přidány některé nové efekty orámování. Pojďme si nové vlastnosti PhotoFrame 4 představit blíže.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 4

24. září 2008, 00.00 | Výrazně vyšší integrace, posílení možností platformy Flash, nové cesty cross-media publikování a hlavně stovky vylepšení a nových funkcí v jednotlivých produktech. Takto lze charakterizovat novou generaci nástrojů pro pre-press, webdesign, video a zvuk Adobe Creative Suite 4, která byla oficiálně představena 23. 9. Jaké novinky přináší nové podoby tak zásadních aplikací jako je Photoshop Extended, InDesign, Illustrator, Flash, Dreamweaver či Premiere?

 

 

 

Adobe zveřejnila předběžné podoby Lightroom 2.1 a Photoshop Camera Raw/DNG Converteru 4.6

23. září 2008, 00.00 | Na stránkách serveru Adobe se minulý týden objevily předběžné podoby (release candidate) aplikací Ligtroom 2.1 a Camera Raw/DNG Converter 4.6. Připravovaná podoba Lightroom přináší opravy řady chyb a podobně jako nová podoba Camera Raw či DNG Converteru podporu nových fotoaparátů. Podrobnosti, včetně informací o českém prostředí pro Lightroom 2.1, naleznete v tomto článku.

 

 

 

Zoner Photo Studio 11: komfortní správce a editor digitálních fotografií

15. září 2008, 00.00 | Jedenáctá stěžejní verze známého manažeru a editoru digitálních fotografií Zoner Photo Studio přináší mimo zrychlení aplikace také celou řadu nových či vylepšených katalogizačních, editačních a publikačních funkcí. Betaverzi produktu jsme otestovali a přinášíme vám přehled všech podstatných novinek včetně spousty ukázek z prostředí aplikace.

 

 

 

Adobe poodhalila Photoshop CS4

11. září 2008, 00.00 | Implementace technologie seam carving pro nedestruktivní změnu velikosti vybraných obrazových informací, zvýšený výkon při práci s rozsáhlými snímky, rozšířená podpora 3D, včetně možnosti malby na 3D objekty a 3D animací, a tvorba 3D sférických panoramat, výhledově pak drastické urychlení při aplikaci grafických filtrů a možnost tvorby vlastních uživatelských panelů. Takové jsou připravované nové vlastnosti Photoshopu, které Adobe poodhalila v keynote na akci Photoshop World minulý týden. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe Camera Profiles & DNG Profile Editor 1.0b: používání a úpravy RAW profilů digitálních fotoaparátů

3. září 2008, 00.00 | Novinka společnosti Adobe v podobě Camera Profiles alias univerzální sady profilů pro detailní úpravy digitálních fotografií je vítaným pomocníkem při zpracování, renderingu a konverzích RAW snímků. Celý balík Camera Profiles je v současné době k dispozici jako plně funkční betaverze a společně s editorem DNG RAW profilů se jedná o velmi užitečné doplňky na precizní zpracování RAW snímků. Podrobnější popis obou produktů vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Lightroom 2 a další novinky pro RAW workflow

30. července 2008, 00.00 | Po několika měsících od uvedení betaverze se klíčový produkt společnosti Adobe pro práci s RAW snímky Photoshop Lightroom 2 dočkal verze ostré. Podpora 64bitového zpracování, úzká integrace s Photoshopem, optimalizace v rozhraní či nástroje nedestruktivní lokální editace: takové jsou jen některá z mnoha vylepšení, jenž tato novinka přináší. Spolu s Lightroom 2 byly uvedeny Camera Raw 4.5 a DNG Converter 4.5, úplnou novinkou je podpora editovatelných DNG profilů kontrolujících způsob interpretace RAW. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Nikon Capture NX2 - nová verze programu pro úpravu snímků a konverzi RAW

19. června 2008, 00.00 | Nikon přichází s novou verzí svého známého programu pro úpravu fotografií a konverzi RAW souborů z digitálních fotoaparátů Nikon. Předchozí verze NX byla často kritizována za pomalý provoz, což by kromě několika nových funkcí mělo být jednou ze změn. Program pro Nikon opět připravila společnost Nik. Podrobnější recenzi vám nabídneme v nejbližší době.

 

 

 

Strana výpisu

13

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: