Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Ateliér - 4. Strategie produktové fotografie

2. ledna 2008, 00.00 | Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. I když se jedná o poněkud průmyslové použití fotografie, není žádný důvod neudělat to dobře. A pro dobrou produktovou fotografii je dobré respektovat pár vcelku jednoduchých zásad.

 

 

 

Ateliér - 3. Jak ovládat světlo v ateliéru

21. prosince 2007, 00.00 | Bez ohledu na druh primárního světelného zdroje (zábleskové zařízení, pilotní žárovka, zářivka, halogen) je třeba ovládat kvalitu světla. Toho lze docílit různým příslušenstvím nasazeným na primární zdroj s cílem měnit jeho velikost, barvu či šíři, do jaké světlo svítí. Největší nabídka příslušenství je k dispozici právě k zábleskovým zařízením, které patří v ateliérech k nejrozšířenějším.

 

 

 

Jak na Color Management: od A až do Z (kurzy)

21. prosince 2007, 00.00 | Mohutný rozvoj digitálních technologií a na ně navazujících počítačových úprav a tiskových procesů s sebou přinesl také otázku udržení barvové shody obrazového materiálu v různorodém digitálním workflow. Připravili jsme pro Vás hned tři kurzy, jež vám dají odpovědi na (téměř) všechny otázky v této problematice.

 

 

 

Ateliér - 2. Záblesková zařízení

14. prosince 2007, 00.00 | Záblesková zařízení spolu s celou řadou příslušenství se stala de facto standardem světel pro použití v ateliéru. Mají řadu výhod, a tak jsou profesionály mnohdy preferována.

 

 

 

Ateliér - 1. Základní charakteristika

7. prosince 2007, 00.00 | Exteriéry i interiéry nabízejí obrovské množství atraktivních prostředí i obrovské množství zajímavých světelných podmínek. Pracovat v exteriéru či pěkném interiéru je navíc jednoduché - dají se snadno najít, jsou vždy připraveny a přímo hýří možnostmi i různorodostí. Mají však zásadní nevýhodu - jsou nestabilní, mají předem určené světlo a často jsou i nepohodlné. Proto se fotografové uchylují do ateliéru (studia).

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 4. díl - DSLR zrcadlovky

5. prosince 2007, 00.00 | V předchozích dílech jsme se věnovali výběru kompaktů a EVF elektronických zrcadlovek. Dnes si nastíníme základní kritéria pro výběr digitální DSLR zrcadlovky. Zde je problém o to složitější, že si nevybíráme pouze jeden model fotoaparátu, ale také budoucí dokoupitelné příslušenství, jako jsou objektivy nebo externí blesky.

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 3. díl - EVF fotoaparáty

3. prosince 2007, 00.00 | Předchozí díl se věnoval kompaktům, dnes si nastíníme, jaké důležité parametry bychom měli sledovat u EVF elektronický zrcadlovek. Je nutně důležitý stabilizátor, nebo se obejdeme i bez něj? Proč hledat přístroj s manuálním zoomováním? To se dozvíte v dnešním článku.

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 2. díl - Kompakty

30. listopadu 2007, 00.00 | Úvodní díl našeho seriálu o výběru digitálního fotoaparátu jsme věnovali základnímu rozřazení fotoaparátů do jednotlivých kategorií. Nyní se budeme věnovat podrobněji kategorii kompaktů. Pokusíme se sestavit žebříček vlastností, podle kterých se při nákupu rozhodovat. Je opravdu nejdůležitější rozlišení, jak by to mohlo vypadat podle marketingu prodejců, nebo hrají významnější roli i jiné parametry? Toto jsou otázky, na které budeme hledat odpovědi.

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 1. díl

29. listopadu 2007, 00.00 | Blíží se Štědrý den a touto dobou si mnoho lidí klade otázku, čím potěšit své milé pod stromečkem. Stále častěji se lidé rozhodují zakoupit digitální fotoaparát, ovšem zcela tápají v definicích, technických specifikacích apod. Tímto seriálem se pokusíme problematiku vysvětlit. V úvodním článku si rozdělíme digitální fotoaparáty do jednotlivých skupin a v dalších článcích se budeme věnovat problematice, jak vybrat správný fotoaparát v dané kategorii.

 

 

 

Blesk - 8. Dálkové řízení

25. října 2007, 00.00 | Čelní světlo blesku a vzhled fotografií, které toto čelní světlo vytváří, je limitem práce s bleskem připevněným na fotoaparátu. Odraz situaci výrazně zlepší, lepší plasticitu snímku však také nezajistí. Řešení je oddělit blesk od fotoaparátu, a získat tak svobodu ve směru svícení.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: