Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Lexar naservíroval nové modely vysokorychlostních CF karet 300x a 600x o kapacitě 32GB

10. května 2010, 00.00 | Společnost Lexax nedávno představila nové modely paměťových karet typu Compact Flash o kapacitě 32MB, které disponují vysokou rychlostí zápisu 300x, respektive 600x. Další informace naleznete v našem článku.

 

 

 

EIZO představilo nové LCD pro jaro 2010

21. dubna 2010, 00.00 | V polovině dubna uspořádala společnost EIZO tiskovou konferenci, na níž představila své nejnovější produkty z oblastí foto/video a pre-pressu. Konkrétně se jedná o monitory populárních řad SX a CG a kromě bohaté funkční výbavy a úhlopříček 22“ a 24“, nabídnou také například podporu 10-bit/RGB zobrazení nebo inovativní funkci automatické kalibrace!

 

 

 

Tip na zajímavé fotopříslušenství: Spider Camera Holster aneb zavěste si svůj fotoaparát proklatě nízko!

12. dubna 2010, 00.00 | V dnešním článku se zmíníme o jednom šikovném fotopříslušenství, které nabízí slibnou alternativu v oblasti pohotového nošení fotoaparátu. Jedná se o produkt Spider Camera Holster, který dovoluje fotografovi přenášet fotoaparát zavěšený u svého boku tak, jako pistolníci dříve nosili zbraň na divokém západě. Další informace naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

SD karty slaví 10 let a vývoj pokračuje

11. ledna 2010, 00.00 | Na veletrhu CES 2010 v Las Vegas jsme měli možnost se setkat se zástupci SD Asociace, která stojí za vývojem SD karet již 10 let. Co SD dnes nabízí a kam míří?

 

 

 

Sketch2Photo: smontujte fotografie z Internetu pomocí náčrtku

30. listopadu 2009, 00.00 | Nakreslíte neumělý náčrtek scény a připíšete k jednotlivým obrysům co znamenají. Odpovídající aplikace vám pak v reálném čase nabídne sadu fotografických kompozicí založených na snímcích nalezených na Internetu z kterých vyberete tu nejvhodnější. Tak nějak funguje nová technologie Sketch2Photo. Stane se výroba plakátu, reklamního letáku, webového banneru či jakékoli dalšího motivu založeného na kompozici snímků dětskou hračkou? Anebo se kreativci nemusí obávat ztráty svého postavení? Více v našem článku.

 

 

 

Přichází doba FOTOrobotů?

25. srpna 2009, 00.00 | Poslední dobou se začíná pomalu vynořovat nový druh fotografické techniky, kterými jsou různé fotografické roboty určené pro (polo)automatickou tvorbu snímků. Po robotickém zařízení GIGAPen na automatické pořizování panoramatických fotografií, nedávno Sony představila podobně laděného samočinného „fotografa“ s označením Party-shot IPT-DS1 Jedná se o první „vlašťovky“ zvěstující, že v budoucnosti nebude spoušť fotoaparátu mačkat jen člověk-fotograf? Více viz náš článek.

 

 

 

Sony představilo nový typ CMOS snímače s označením „Exmor R“

12. srpna 2009, 00.00 | Sony minulý týden spolu s novými kompakty Cybershot konečně představila nový typ konstrukce „Exmor R“ CMOS snímačů, jehož nerealizovaný koncept byl představen již v červnu minulého roku. Nový typ snímače by měl zajišťovat 2x větší nativní citlivost snímače, než kterou disponují stávající typy CMOS snímačů. Díky tomu by měl senzor typu „Exmor R“ vykazovat lepší obrazové výsledky například v oblasti fotografování ve zhoršených světelných podmínkách. Podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

Sharp představil novou technologii LCD displeje, která přinese větší úsporu energie

14. července 2009, 00.00 | Společnost Sharp nedávno představila světu novou technologii LCD displejů, která by údajně měla přinést až 130x nižší energetickou spotřebu ve srovnání se standardními LCD monitory. Více viz náš článek.

 

 

 

Jaká budoucnost čeká rozhraní USB? Bude 10x rychlejší

3. července 2009, 08.00 | Ať se to zdá, nebo ne, USB rozhraní je pro digitálního fotografa stále ještě důležitým prostředkem pro transport fotografií z paměťové karty do počítače. Současné rozhraní USB 2.0 je schopno dosáhnout přenosové rychlosti cca 0,5 Gbit/sit/s (teoreticky). V budoucnu by ovšem jeho nástupce USB 3.0 mohl dovolit rychlost až 10x vyšší. Přečtěte si náš článek.

 

 

 

Kdo je nejlepší fotograf vesmíru? No přece Hubbleův teleskop!

15. května 2009, 00.00 | Vesmírná fotografie je nádherný obrazový fenomén, který dokáže vnadně zapůsobit na oko nejednoho fotografa. Jeden z nejvýkonnějších a nejznámějších kosmických dalekohledů světa, Hubbleův teleskop, funguje již přes 19 let. Za tu dobu dokázal mimo jiné vytvořit obrovské množství pozoruhodných snímků vesmíru. Snímků, které svou vizualitou často berou dech. V našem článku vám přinášíme výběr z těch nejzajímavějších vesmírných fotografií, které byly pomocí tohoto vesmírného zařízení pořízeny. Neváhejte a podívejte se na ně, stojí to za to.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: