Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Je libo odolný externí disk?

27. ledna 2011, 00.00 | Na trhu si můžete vybírat z početného množství různých externích USB disků, ve kterých můžete jako fotografové přenášet své snímky. Nicméně pokud si prohlédnete parametry jednotlivých produktů, zjistíte, že na trhu je jen poměrně malá nabídka skutečně odolných disků, jež by byly například voděvzdorné a měly také garantovanou rezistenci vůči pádu. V našem článku vám tedy přinášíme tipy na několik externích USB disků, které snesou označení „outdoor“ a měly by bez úhony přestát i hrubší zacházení.

 

 

 

EIZO uvádí na sklonku roku 2010 nové LCD panely

3. prosince 2010, 00.00 | EIZO uspořádalo poslední listopadový den tiskovou konferenci, na níž představilo horké novinky z oblastí foto/videa i domácí zábavy. Konkrétně se jedná o monitory FORIS FS2331, LX470W a T2351W MultiTouch. Všechny novinky představují zařízení určená pro náročnější uživatele, zároveň je zde však zcela zřejmá silná orientace na „home entertaintment“ segment.

 

 

 

Clona tajemství zbavená

19. listopadu 2010, 00.00 | Co je to clona, clonové číslo, střední šedá či jednotka EV? Jak to souvisí s ohniskovou vzdáleností, expozičním časem a ISO citlivostí? Jaké jsou základy pro stanovení správné expozice?

 

 

 

Canon představil revoluční koncept multimediálního přístroje 4K s 20x zoom objektivem se světelností f1,8 – f3,8!

15. října 2010, 00.00 | Na pařížské akci Expo 2010 překvapila veřejnost společnost Canon, která představila velmi futuristický koncept hybridního zařízení 4K, jež v sobě snoubí schopnosti fotoaparátu a výkonné videokamery. Více viz náš článek.

 

 

 

sRGBprint expanduje: tiskněme kvalitně a levněji

12. října 2010, 00.00 | Není žádným tajemstvím, že inkjet obecně platí za tu nejlepší volbou pro kvalitní tisk a věrné zobrazení digitálních fotografií. Ostatní technologie se již dlouhou dobu snaží (více či méně úspěšně) inkoustovému tisku alespoň přiblížit. Konica Minolta nedávno představila zcela novou a unikátní službu sRGBprint, kombinující výhody inkjetového a digitálního tisku. První říjnový den spouští provoz zárověň i první externí poskytovatel sRGBprint v ČR - společnost PrintActive, se sídlem v Ustí nad Labem.

 

 

 

HP představuje službu ePrint: Online vždy a všude

4. října 2010, 00.00 | HP uvádí novinky pro následující období a to jak nové tiskárny řady Photosmart a Officejet, tak především nové aplikace a služby, z nichž tou nejzajímavější je ePrint – řešení umožňující tisknout kdykoli a kdekoli díky přímému přístupu na internet. Spolu s novými aplikacemi přinášejí nová zařízení též uživatelsky přívětivější ovládání či podporu bezdrátových technologií...

 

 

 

Pár okamžiků s novým 3D objektivem Panasonic Lumix G 12,5 mm f12

1. října 2010, 00.00 | Jak jsme vás již informovali, tak Panasonic na Photokině představil neobvyklý 3D objektiv Lumix G 12,5 mm f12. Protože jsme na tento objektiv narazili na Panasonic stánku, tak jsme si jej mohli na pár okamžiků osahat a vyzkoušet. Více viz náš článek.

 

 

 

Polemika: Jaký fotoaparát pro začínajícího fotografa?

17. září 2010, 00.00 | Když člověk fotografuje delší dobu, postupně si najde typ fotoaparátu, který mu nejvíce vyhovuje a je nejblíže jeho potřebám. Jak ale vybrat fotoaparát v okamžiku, kdy začínáte? Udělali jsme malý průzkum, ve kterém jsme srovnávali subjektivní pocity začátečníků používajících kompakt, ultrazoom a zrcadlovku.

 

 

 

Je libo 3D objektiv pro DSLR?

8. září 2010, 00.00 | Nedávno Panasonic vzbudil rozruch oznámením, že pracuje na vývoji prvního 3D objektivu pro M.F.T. fotoaparáty. Nicméně Panasonic není sám, kdo se touto problematikou zabývá, neboť například společnost Loreo již dlouhé měsíce nabízí 3D objektiv pro digitální zrcadlovky s ořezovým formátem senzoru. Více viz náš článek.

 

 

 

Zajímavá aplikace na tisk digitálních negativů od HP

6. září 2010, 00.00 | Společnost HP přibližně před měsícem představila exkluzivní software pro umělecké fotografy, který na HP tiskárně Designjet Z3200 dovolí tisknout průhledné velkoformátové negativy. Dnes již tato zpráva samozřejmě není žádnou novinkou, přesto si podle nás speciální aplikace od společnosti HP zaslouží, abychom o ní napsali několik řádek.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: