Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Obrazové problémy digitální fotografie V.- Problémy záznamu barev

17. dubna 2009, 00.00 | V minulém díle jsme probrali základní fígl založený na Bayerově masce, pomocí kterého většina dnešních digitálních fotoaparátů rozlišuje barvy. I když je to metoda drtivě rozšířená a velmi dobře fungující, neobejde se bez určitých problémů, což je dnešní téma.

 

 

 

Obrazové problémy digitální fotografie IV.- Záznam barev

10. dubna 2009, 00.00 | Vidět svět barevně je něco zcela přirozeného. Tak přirozeného, že nám ani nepřijde, že s barevným "viděním" má digitální senzor celou řadu starostí. Proč tomu tak je najdete v tomto článku.

 

 

 

Ohlédnutí za historií aneb jak vypadal první „digitál“ na světě

7. dubna 2009, 00.00 | Dnes, když nám se nám v rukou pohupuje nejrůznější foto náčiní, včetně „piďi“ digitálních kompaktů co nejdou s rozlišením pod 10 Mpix, si už mnozí z nás stěží představí, jak vlastně vypadal „praotec“ všech digitálů. Byl jím digitální fotoaparát s „extrémně vysokým“ rozlišením 0,01 Mpix, který před 34 lety sestrojil vývojový inženýr Kodaku Steven Sasson. Pojďte se spolu s námi podívat na toto digitální monstrum.

 

 

 

Brzy bude uveden první celovečerní film natočený pomocí DSLR Canon EOS 5D Mark II

3. dubna 2009, 00.00 | Možná se schyluje k dalšímu symbolickému milníku v dějinách světové digitální fotografie, potažmo i filmu. V současné době totiž pomalu finišuje výroba celovečerního nezávislého filmu „Searching for Sonny“, který je celý natáčen přes digitální zrcadlovku Canon EOS Mark II. Jistou peprnost má také fakt, že jako objektivy se na daném fotoaparátu používaly výhradně skla od Nikonu. Uvnitř našeho článku naleznete i první ukázky z traileru k uvedenému filmu plus snímky z natáčení.

 

 

 

Podívejte se na unikátní „Fish-eye“ kompakt!

2. dubna 2009, 00.00 | Opravdu netradiční kompakt se rozhodla začít vyrábět jedna vcelku neznámá firma SuperHeadz. Jedná se zábavný kapesní fotoaparát Demekin, „kolibřích“ rozměrů, který díky zabudovanému Fish-eye objektivu dosahuje úhlu záběru 146°. Nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Obrazové problémy digitální fotografie III.- Šum

30. března 2009, 00.00 | I přes neustálé zlepšování kvality senzorů se digitální fotografie stále potýká se šumem, který je nepřímo úměrný aktivní ploše buňky. Šum jednak limituje fotografování ve slabém světle ale také snižuje dynamický rozsah.

 

 

 

Obrazové problémy digitální fotografie II.- Velikost senzoru

16. března 2009, 00.00 | Klíčovým parametrem každého digitálního fotoaparátu je jeho velikost senzoru, která do značné míry předurčí kvalitu obrazu. Proč je to tak a jaké to má důsledky najdete v tomto článku.

 

 

 

V Japonsku přeřízli profesionální DSLR Nikon D3 vejpůl, a to včetně objektivu Nikkor 14-24 mm!

12. března 2009, 00.00 | Člověče, vy jste ho přeřízl! I tak by se pomocí parafráze z kultovní české komedie „Jak básníci přicházejí o iluze“ dal charakterizovat „šílený kousek“, který byl k vidění před časem na jedné výstavě v Japonsku. Tam byl vystaven kompletně rozpůlený fotoaparát Nikon D3. Podobnému osudu neušel také na fotoaparát nasazený objektiv Nikkor 14-24 mm. Protože se zajímavý pohled na rozřezanou fototechniku v úhrné hodnotě cca 165 000 nevidí každý den, tak neváhejte a nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Obrazové problémy digitální fotografie I.- Senzor

11. března 2009, 00.00 | Digitální fotografie udělala za několik málo let obrovský krok před. Vzpomeňme např. na rozlišení 3 MPix, které bylo před pár lety považováno za doslova hvězdné. I když řada problémů byla již úspěšně vyřešena, tak se stále digitální obraz potýká s řadou různých problémů. Pojďme si na ně postupně posvítit.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 06.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: