Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

USB 1.1 vs USB 2.0 aneb co je co

19. července 2004, 00.00 | Už jste narazili na USB 2.0 ve specifikaci nějakého zařízení? Uvažujete o upgradu svého počítače, který by měl přinést rychlejší přenos dat a fotografií? Pak jsme pro vás připravili základní souhrn informací.

 

 

 

Makrofotografie u DSLR

30. června 2004, 00.00 | Makrofotografie zobrazuje živé i neživé předměty tak, jak je lidské oko jen stěží může vidět. Vlastníte-li digitální zrcadlovku tak vám nabízíme úvod do magiského světa skutečné makrofotografie. Co budete potřebovat?

 

 

 

RAW podruhé aneb nejen pro zapomnětlivé

29. června 2004, 00.00 | Nedávno publikovaný článek o formátu RAW vzbudil velký ohlas vás čtenářů, který jednoznačně ukázal, že tomuto formátu bychom měli věnovat více pozornosti. Podívejme se tedy v čem může být takový RAW formát digitálních fotografií užitečný?

 

 

 

JPEG a RAW - digitální fotografie cestou tam i zpět

15. června 2004, 00.00 | Řada uživatelů se nás často táže, zda je lepší ukládat fotografie ve formátu JPEG či RAW a jak je to s převodem mezi těmito dvěma formáty? Podívejme se trochu podrobněji na to, kudy cesta vede a kudy ne?

 

 

 

Když vybíráte digitální fotoaparát

5. května 2004, 00.00 | Není jednoduché si v dnešní záplavě modelů a značek vybrat ten nejvhodnější digitální fotoaparát. Situace na trhu se velmi rychle mění, výrobci neustále doplňují svou nabídku a to nemluvě o cenách. Proto je zde pro vás pomocník, který vám výběr usnadní.

 

 

 

PictBridge tajemství zbavený

27. dubna 2004, 00.00 | Zajímá vás, co znamená ve specifikacích digitálního fotoaparátu či v našich recenzích pojem PictBridge? Slyšeli jste někdy o možnostech přímého tisku, ale nevíte, co se za nimi skrývá? Pak je pro vás určen následující článek, vysvětlující základy těchto pojmů.

 

 

 

CeBIT 2004: Kapalná čočka od Philipsu

22. března 2004, 00.00 | Při příležitosti letošní výstavy CeBIT v německém Hannoveru prezentuje společnost Philips unikátní ostřící čočku, která se neskládá ze žádných pohyblivých mechanických částí. Její technologie je založena na principu zaostřování lidského oka - tedy změny zaostření se dosahuje změnou tvaru čočky.

 

 

 

Kompakt nebo zrcadlovku?

6. ledna 2004, 00.00 | Uvažujete nad nákupem digitálního fotoaparátu a vůbec se nemůžete zorientovat v nabídce? Než se dostanete ke konkrétním modelům, měli byste si udělat jasno, jaký typ fotoaparátu je pro vás nejlepší.

 

 

 

Elektronická vs. digitální zrcadlovka

5. ledna 2004, 00.00 | Zrcadlovka, sen mnoha amatérských fotografů, může v digitálním světě vypadat doslova všelijak. Jaký je rozdíl mezi elektronickou a digitální zrcadlovkou a pro koho je která lepší?

 

 

 

LuraDocument.jpm: perspektivní kompresní formát pro skenované dokumenty

20. listopadu 2003, 00.00 | Až pětisetnásobnou redukci objemu při zachování čitelnosti textu a kvalitního zobrazení
grafiky slibuje formát, postavený na standardu JPEG2000. Přichází revoluce v ukládání a
přenosu elektronických dokumentů?

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: