Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

CES 2005: CMOS vs. CCD snímače - změny na obzoru

14. ledna 2005, 00.00 | Technologie CMOS a CCD vedle sebe existují již desítky let a neustále spolu spoupeří o místo na slunci. Jak se zdá, skóre tohoto nekončícího souboje se začíná pomalu převažovat. Kde můžeme hledat příčiny?

 

 

 

Co dělat když snímač zlobí?

27. prosince 2004, 00.00 | Zejména majitelé fotoaparátů Olympus již jistě ve svém fotoaparátu našli funkci s názvem Pixel Maping. V tomto článku se tedy podíváme na to, co tato funkce dělá a na problematiku s tím spojovanou.

 

 

 

Co je to bracketing?

22. prosince 2004, 00.00 | Bracketing je funkce, kterou má většina digitálních fotoaparátů. Co to tedy je "expoziční bracketing", nebo "bracketing vyvážení bílé"? Stalo se vám někdy, že jste pořídili přesvícený snímek a než jste stačili nastavit patřičné parametry, tak již nebylo co fotit? Bracketing v těchto situacích může být velmi dobrým pomocníkem.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně III. - První skenování

21. prosince 2004, 00.00 | Ve třetím, a závěrečném, dílu o skenování si popíšeme základní postupy jak připojit skener a správně ho nastavit. Dozvíme se, jaké barevné prostory existují a pro co jsou dobré, jak nejlépe odstranit chyby expozice, jak skenovat čb film, negativ, nebo diapozitiv.

 

 

 

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? Závěr

14. prosince 2004, 00.00 | Jaké jsou jednotlivé cenové kategorie digitálních fotoaparátů? Jaký fotoaparát se dá koupit do 5.000,- Kč a který nekoupíte pod 30.000,- Kč? Odpovědi na tyto otázky vám nabízí poslední díl našeho seriálu.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně II. - Typy skenerů

14. prosince 2004, 00.00 | V druhém dílu našeho třídílného seriálu o skenerech vás seznámíme se základními typy skenerů. Popíšeme si jak fungují ploché skenery, co jsou to filmové skenery, čím se od sebe liší a k čemu je dobré je používat.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně I. - Základní pojmy

9. prosince 2004, 00.00 | V našem třídílném seriálu vás seznámíme se základnímy pojmy, typy skenerů, jejich využití a popíšeme základní postupy skenování. Nebudeme se zabývat skenováním kancelářských dokumentů, ale zaměříme se zejména na použití ve fotografické praxi. V prvním dílu popíšeme základní pojmy jako např. snímač, A/D převodník, rozlišení, denzita, barevná hloubka apod.

 

 

 

Hloubka ostrosti tajemství zbavená

9. prosince 2004, 00.00 | Hloubka ostrosti (Depth of Field, DOF) je základním prvkem, který musí mít fotograf pod kontrolou. Malá hloubka ostrosti slouží k oddělení hlavního objektu od pozadí, zatímco velká hloubka ostrosti slouží k ostrému prokreslení celé scény (např. krajinářská fotografie). Ten kdo zvládne řízení hloubky ostrosti, tak zvedne kvalitu svých fotografií o 2 řády. Jaká je tedy definice hloubky ostrosti, co jí ovlivňuje a jak jí řídit?

 

 

 

Jak vybrat správně digitální fotoaparát V.? – Speciální funkce

2. prosince 2004, 00.00 | V našem již pátém díle o výběru digitálního fotoaparátu se budeme věnovat nevšedním funkcím, které nepatří do základní výbavy digitálního fotoaparátu. Jedná se hlavně o rozšířené funkce pro expozici, možnosti automatického ostření a jiné vlastnosti fotoaparátů. Rozebereme si postupně jednotlivé speciální funkce a popíšeme si jejich vlastnosti.

 

 

 

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? IV. - Funkční výbava

25. listopadu 2004, 00.00 | V našem již čtvrtém dílu o výběru digitálního fotoaparátu se budeme věnovat funkční výbavě, do které patří například expoziční režimy, vyvážení bílé, video sekvence, sériové snímání apod. Rozebereme si tyto jednotlivé funkce a popíšeme jejich důležitost při výběru fotoaparátu.

 

 

 

Strana výpisu

... 19

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: