Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Tiskněte fotografie bez přítomnosti počítače, pomocí PictBridge

23. ledna 2007, 00.00 | Přímý tisk, tedy tisk bez přítomnosti počítače, nabízejí nejen takřka všechny digitální fotoaparáty, ale i fotomobily. Proč používat tento typ tisku, co s ním lze nastavit a do jaké míry to ovlivní kvalitu výsledku? Vše si – nejen pro začátečníky – shrneme v dnešním článku.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Tiskněte si fotografie sami aneb jak vybrat tiskárnu?

14. prosince 2006, 00.00 | Vánoce již jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, čím potěšit své blízké nebo i sebe sama pod vánočním stromkem. Stále populárním darem může být digitální fotoaparát, ale co pro ty, kteří již tento technologický výstřelek moderní doby vlastní? Zajímavým řešením může být tiskárna!

 

 

 

Kam směřuje standard 4/3?

20. listopadu 2006, 00.00 | Není tomu tak dávno, co byl představen nový standard digitálních zrcadlovek (DSLR) vyvinutý Olympusem. Na systému spolupracuje i Panasonic, který díky tomu mohl jednodušeji vstoupit na trh s DSLR a Sigma, což je nejznámější dodavatel objektivů pro různé standardy DSLR. Dnes jsme pro vás připravili souhrn 24 objektivů, které jsou pro systém 4/3 k dispozici.

 

 

 

Digitex FotoAréna: Výsledky soutěže o nejlepší digitální kompakt

23. října 2006, 00.00 | V rámci projektu Digitex FotoAréna proběhla i návštěvnická soutěž o nejlepší digitální kompakt založená na slepém výběru nejlepší fotografie zkušební scény. Který ze čtrnácti nominovaných fotoaparátů získal nejvíce hlasů pro kvalitu svého záznamu?

 

 

 

Příslušenství DSLR - 3. Ostatní příslušenství

2. října 2006, 00.00 | Vedle značkového či neznačkového příslušenství ale určeného jen ke konkrétní DSLR je na trhu řada universálního fotografického příslušenství. Obvykle se bez něj dá nějak obejít, nicméně značně zvyšuje pohodlí při fotografování a pro některé scény je neopomenutelné.

 

 

 

Příslušenství DSLR - 2. Speciální příslušenství

20. září 2006, 00.00 | Při tvorbě řady fotografií se nelze obejít bez nejrůznějšího příslušenství. A právě zrcadlovky tvoří snad nejotevřenější systém a nabídka příslušenství k nim je opravdu široká. Slovem speciální zde označujeme příslušenství závislé na konkrétním typu DSLR, přičemž vedle originálních výrobců je i řada výrobců alternativních nabízejících často příslušenství i pro zcela zvláštní účely.

 

 

 

Příslušenství DSLR - 1. Filtry

13. září 2006, 00.00 | Zlatá éra optických filtrů již definitivně pominula. Zmizela s ústupem filmových fotoaparátů, u kterých byla manipulace s obrazem po jeho exponování problémem a např. u diapozitivního procesu byla vyloučena zcela. Přesto však existuje řada filtrů, které jsou zcela nezbytné či vrcholně užitečné i pro digitální přístroje.

 

 

 

Rozumíme DSLR - 3. DSLR a okolní svět

28. srpna 2006, 00.00 | Každé, byť sebelepší zařízení musí nějakým způsobem komunikovat s okolím. U moderní DSLR to zdaleka není jen přenos souborů s obrázky, ale řízení celé řady zařízení kolem. I když se jednotlivé modely mohou v detailech lišit, principy zůstávají stále stejné a jejich porozumění umožní dobře techniku vybrat, správně jí používat a případně se i vypořádat s problémy v terénu.

 

 

 

Rozumíme DSLR - 2. Elektronika

23. srpna 2006, 00.00 | Doby, kdy fotoaparát byl převážně precizní a jemné mechanické zařízení, jsou nenávratně pryč. I když pár mechanických dílů zůstalo (zrcátko, závěrka atp.) jsou současné DSLR spíše velmi výkonnými počítači, které udivují rychlostí, malým odběrem i spolehlivostí. Bez takových počítačů by totiž digitální fotoaparát nebyl vůbec realizovatelný.

 

 

 

Strana výpisu

... 13

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: