Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Fotografické příslušenství na cesty II. - Napájení

3. června 2005, 00.00 | Tento díl se pokusí rozebrat problematiku neméně důležitou, a tou je udržení fotoaparátu v aktivním stavu, neboli "kde vzít energii". Při cestě na klasickou dovolenou, kdy každou noc trávíme v hotelu je situace prakticky stejná jako doma. Každou noc můžeme pohodlně nabíjet, ale co dělat když taková možnost není? Víte o solárních panelech?

 

 

 

Proč bojovat za otevřený RAW formát?

1. června 2005, 00.00 | Na internetu se objevila zajímavá iniciativa volající po otevřeném či dokonce lépe standardizovaném RAW formátu. Kdo za ní stojí a co by takové řešení přineslo běžnému uživateli? Jde o zbytečný humbuk nebo záchranu před zlovůlí výrobců?

 

 

 

Fotografické příslušenství na cesty I

30. května 2005, 00.00 | Léto se nezadržitelně blíží a s ním i hlavní fotografická sezóna. Kdo by se dnes vydal na dovolenou či výlet do exotických zemí bez fotoaparátu? V našem seriálu se dozvíte, co všechno se vám může na cestách hodit.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi V. - Infračervený filtr

11. května 2005, 00.00 | V tomto díle o filtrech se podíváme na již trochu zvláštní ale velmi kreativní a vděčnou oblast a sice fotografování v infračervené části spektra. S použitím infračerveného filtru si prohlédneme infračervený digitální fotografický svět.

 

 

 

Jak se testuje výdrž baterií?

18. dubna 2005, 00.00 | Ve většině technických specifikací digitálních fotoaparátů nalezneme informaci o výdrži baterií. Jistě každého napadne, že takováto měření mohou mít různé výsledky, zejména, jsou-li prováděny různými společnostmi a proto asociace CIPA stanovila určitou metodu měření výdrže baterií.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi IV. - Skylight a barevné

12. dubna 2005, 00.00 | V minulých dílech jsme si vysvětlili, k čemu slouží neutrální, polarizační a UV filtry. Dnes probereme několik dalších skupin filtrů, které nemají tak universální použití a v digitální fotografii patří spíše mezi ty méně využívané.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi III. - Polarizační

8. dubna 2005, 00.00 | Jedním z nejvíce praktických filtrů pro digitální fotografování je polarizační filtr. Ve většině jeho vlastností nenahraditelný počítačovými úpravami si udržel své místo i v digitální současnosti. Jeho výhod využívají zejména krajináři, ale praktický je i pro řadu jiných fotografických situací. Škála aplikací je vcelku široká.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi II. - ND filtry

23. března 2005, 00.00 | Není nijak těžké natrefit na situaci, kdy máme nastavenou nejnižší citlivost, maximální zaclonění a stejně máme snímek přeexponovaný. Děje se to zejména tehdy, když delším časem expozice chceme zachytit nějaký pohyb, například vodopádu. Řešení se jmenuje ND filtr.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi I.

16. března 2005, 00.00 | Filtry patří k fotografii od jejich samotných počátků. Fotografové se vždy museli vyrovnávat s limity záznamového média a hledali nové způsoby vyjádření. S nástupem digitální fotografie se začalo o další budoucnosti filtrů poměrně hojně diskutovat, protože počítačové zpracování v mnoha ohledech změnilo přístup k fotografii. Jaký je reálný stav?

 

 

 

Jak vybrat digitální fotoaparát z pohledu uživatele

1. března 2005, 00.00 | Nabízíme Vám příběh jednoho z dlouholetých uživatelů digitálních fotoaparátů popisující to, jakým způsobem si vybíral svou foto techniku a jaké měl následně zkušenosti s několika různými modely.

 

 

 

Strana výpisu

... 18

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: