Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Expozice - 5. Praktická expozice

7. dubna 2006, 00.00 | V předchozích dílech o expozici jsme probrali metody i limity současného automatického měření expozice. Jak tedy postupovat v praxi a jaké volit strategie?

 

 

 

Expozice - 4. Dynamický rozsah a kontrast scény

30. března 2006, 00.00 | Podíváte-li se na jakoukoliv scénu prostým okem, snadno najdete nejjasnější a nejtmavší místo. Při troše cviku dokážete i zhruba odhadnout, jak velký rozdíl jasů mezi těmito místy je - je-li scéna mdlá nebo naopak hodně kontrastní. Tomu se říká dynamický rozsah scény případně kontrast scény či tonální rozsah scény. Proč je u fotografie tak důležitý?

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 5. Rádce kupujícího

7. března 2006, 00.00 | Nyní již seznámeni s parametry a technologií objektivů, jejich potížemi, praktickým používáním i příslušenstvím nastal okamžik objektiv vybrat a pořídit. Jak se vyznat ve značení výrobců a jaké mohou být strategie výběru?

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 4. Příslušenství k objektivům

3. února 2006, 00.00 | Pořízením objektivu to může ale nemusí skončit. Řada na trhu dostupného příslušenství umožňuje vyřešit speciální požadavky či splnit dnešní vysoké nároky na fotografie. Jaká je tedy současná nabídka?

 

 

 

Vynález CCD snímačů sbírá ceny i po 37 letech

1. února 2006, 00.00 | Letos uběhne již 37 let od vynálezu CCD snímačů. Lze se jen divit, že ještě po tak dlouhé době jeho tvůrci získávají prestižní ceny. Tou poslední je Charles Stark Draper Prize, kterou vyhlašuje National Academy of Engineering (NAE). Podívejme se na pozadí vývoje technologie, která umožnila masový rozvoj přístrojů, které zaznamenávaly obraz.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 3. Praxe s objektivy

26. ledna 2006, 00.00 | Mnoho fotografů v průběhu desítek let empiricky zjistilo, že respektování určitých pravidel vede k divácky atraktivním fotografiím. Proto i používání objektivů má svá pravidla a zásady, i když krása fotografie je mimo jiné v tom, že nic není zakázáno ani nařízeno! A tak se podívejme na pár "zásad" používání objektivů.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 2. Potíže objektivů

19. ledna 2006, 00.00 | Každý výrobce objektivů opakovaně předává svým vývojářům požadavky na ideální objektiv - světelný, krásně kreslící, malý a lehký, s rychlým, tichým a přesným ostřením a ... levný. Žádný vývojář zatím ale takový universální objektiv nenavrhl. Pojďme se tedy společně podívat na to, co stojí v cestě takovému ideálnímu objektivu a s čím se i v 21. století musíme smířit.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 1. Parametry objektivů

10. ledna 2006, 00.00 | Poradit obecně s výběrem objektivu je skoro nemožné. Za léta praxe jsme se v redakci setkali s tolika různými požadavky, že na některé bychom sami ani za 30 let nepřišli. A přesto byly regulérní a logické! Život prostě přináší tolik situací a potřeb, že nejlepší způsob jak si něco dobře vybrat je tomu porozumět...

 

 

 

S jakými typy stabilizace obrazu se můžeme setkat?

21. prosince 2005, 00.00 | Stále se rozšiřující nová móda stabilizace obrazu zasahuje stále více modelů digitálních fotoaparátů. Je to velmi užitečná pomůcka, ale existuje několik variant jejího provedení. V tomto článku rozebereme zásadní rozdíly mezi jednotlivými typy stabilizace obrazu.

 

 

 

Seznámení s digitálním zoomem

30. listopadu 2005, 00.00 | Digitální zoom mají takřka všechny digitální kompakty. Jak přesně pracuje a proč jsou při jeho použití některé snímky rozostřené? Je to důležitý parametr fotoaparátu, nebo můžeme celý proces udělat až na počítači? V dnešním článku si tyto otázky zodpovíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 15

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: