Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Nebojme se velkých formátů digitálních fotografií

25. června 2004, 00.00 | Řada amatérských uživatelů digitálních fotoaparátů si marně láme hlavu nad tím, na jak velký formát lze jejich fotografie vytisknout tak, aby byly dostatečně kvalitní. Není tudíž divu, že většina českých amatérů ještě nikdy nevyzkoušela formát větší než 20 x 30 cm. A přitom to jde!

 

 

 

Photoshop CS: Fotografie a lokální změna barvy

28. května 2004, 00.00 | Nová funkce v Adobe Photoshopu CS "Color Replacement Tool" může sloužit nejen pro retušování červených očí. Dá se použít i pro další korekce fotografií.

 

 

 

Thumbs Plus - pořádek musí být!

21. května 2004, 00.00 | Propadli jste digitální fotografii a na stole se vám kupí velké množství CD s vypálenými snímky? Přestáváte se orientovat v množství naskenovaných obrázků? Potřebujete rychle a efektivně vyhledávat obrazová data v digitální podobě? Pak určitě přivítáte program, který dokáže více než jen spravovat vaše fotografie. Mezi ty propracovanější patří i program ThumbsPlus, kterým se zabývá dnešní článek.

 

 

 

PictBridge tajemství zbavený

27. dubna 2004, 00.00 | Zajímá vás, co znamená ve specifikacích digitálního fotoaparátu či v našich recenzích pojem PictBridge? Slyšeli jste někdy o možnostech přímého tisku, ale nevíte, co se za nimi skrývá? Pak je pro vás určen následující článek, vysvětlující základy těchto pojmů.

 

 

 

Zoner Media Explorer 6 v kostce

16. dubna 2004, 00.00 | Často se nás ptáte, jakým způsobem prohlížet a archivovat pořízené snímky z digitálního fotoaparátu. V dnešním článku vám proto přinášíme stručné shrnutí ryze českého produktu Zoner Media Explorer 6, který dokáže mnohem víc, než jen prohlížet fotografie.

 

 

 

S Ninjou proti šumu v digitální fotografii

12. března 2004, 00.00 | Nedávno publikovaný článek o příčinách vzniku šumu v digitální fotografii se setkal s mimořádným ohlasem, proto se k této problematice vracíme. V dnešním pokračování si popíšeme, jak zašuměné snímky vylepšit v digitální "fotokomoře" počítače.

 

 

 

Photoshop: Jak vylepšit fotografie pořízené digitálním fotoaparátem

4. března 2004, 00.00 | Rozšíření formátu fotografie pomocí klonování, zmenšení hloubky ostrosti (rozostření pozadí). Tutoriál pro středně pokročilé uživatele Photoshopu.

 

 

 

Jak si nejlépe vyzkoušet digitální minilab?

15. října 2003, 00.00 | Digitální minilaby se rodí doslova jako houby po dešti a nabídka na trhu se začíná stávat nepřehlednou. Je velmi těžké najít levný a přitom kvalitní minilab, který si poradí právě s vašimi fotografiemi nejlépe. Proto pro vás máme speciální nabídku - test zdarma!

 

 

 

Jak na ochranu fotografií viditelným vodoznakem

21. července 2003, 00.00 | Nejjednodušší ochranou fotografií distribuovaných v digitální podobě je jejich označení vodoznakem. Jde-li navíc o náhledy a fotografie, které je možné vizuálně opatrně znehodnotit, je cesta ochrany velmi snadná.

 

 

 

Neviditelný vodoznak v obrazových datech II

3. července 2003, 00.00 | Obrazová data, zpracovávaná v pre-pressu a profesionální fotografii, začínají existovat stále více výhradně v datové podobě, s čímž narůstá potřeba jejich tvůrců chránit je před možným zneužitím, které je výrazně jednodušší, než v dobách, kdy originál snímku byl v bezpečí uložen na fyzickém diapozitivu.

 

 

 

Strana výpisu

... 26

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: