FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Fascinující nahlédnutí do přírodního mikrosvěta

12. května 2003, 00.00 | Když jsem vybírala snímky k tomuto článku, měla jsem skutečně problém, pro které se rozhodnout. Fotografie Roberta Halamíčka, tato esence jednoduchosti, jsou často variacemi na stejné téma. Každá z nich se však úhlem pohledu, zdůrazněním jiného detailu, zkrátka zdánlivě drobným rozdílem odlišuje od ostatních. Každá je originálním pohledem do bohatého přírodního mikrosvěta. Jsou jako dobře vybroušené přívěsky, tvořící dokonalý šperk.

 

 

 

Fotografika - rozhovor s Petrem Nagyem

5. května 2003, 00.00 | Petera Nagy většina z nás zatím znala pouze jako zpěváka populární hudby. Nicméně již tři roky se aktivně věnuje digitální fotografii a počítačové grafice. Již brzy se dočkáme i jeho první veřejné výstavy, která proběhne v Praze. Co nám o svojí tvorbě autor prozradil?

 

 

 

Kam kráčíš, francouzská fotografie?

2. května 2003, 00.00 | Povědomost o soudobé francouzské fotografii u nás není příliš rozsáhlá. Proto lze jen uvítat, že nám Francouzský institut ve své galerii nabízí zhruba čtyřicítku fotografických prací od sedmi autorů, narozených mezi léty 1954 a 1976. Vystavená kolekce je výběrem z francouzského Národního fondu pro současné umění a nese prostý název Transfigurace.

 

 

 

Setkání se stíny dávno zmizelých

28. dubna 2003, 00.00 | „Pochován byl roku 1932 do rodinné hrobky v Rejhoticích, která se však již nezachovala … Ty fotky, dokumenty jedné uplynulé doby, které nám byly tak milé a drahé, se nám bohužel během vysídlení ztratily …“ Dvě věty z textu, který napsal Zdenek Mateiciuc k výstavě fotografií Gustava Ulricha, hovoří o tomtéž: o náhlém násilném přeryvu v naší nedávné historii, jehož výsledkem byla nevratná devastace hodnot, které dva národy, žijící na společném území, po staletí vytvářely.

 

 

 

Letní Fórum digitální fotografie 2003

24. dubna 2003, 00.00 | 3.6.2003 proběhne v pražském Kongresovém centru další Fórum digitální fotografie. Akce, které se v minulém roce zúčastnilo 500 posluchačů nabídne jak řadu přednášek, tak nově i praktický workshop. Mimo jiné si budou moci účastníci vyzkoušet většinu digitálních fotoaparátů prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Američané a Středoevropané: více podobností či rozdílů?

23. dubna 2003, 00.00 | Dobře koncipovaná výstava. Takto jednoduše bych charakterizovala výstavu The View from Here, Pohledy ze střední Evropy a amerického Středozápadu, ve staroměstském domě U Kamenného zvonu. Ačkoli představuje 84 fotografických prací od 22 autorů, je její rozsah úměrný divákově schopnosti vstřebat vjemy, takže výsledkem je kvalitní zážitek, a nikoli únava a zahlcenost informacemi.

 

 

 

Interkamera 2003 - lesk a bída fotografie u nás

17. dubna 2003, 00.00 | Rok se s rokem sešel a opět zde máme čas největší české fotografické výstavy, Interkamery. Co od ní může očekávat návštěvník? Jaké produkty na ní uvidíte a jaké ne? Proč ani "velka" Interkamera není tak velká jak bychom všichni chtěli?

 

 

 

V zajetí řetězu v tichém domě

16. dubna 2003, 00.00 | Zdi, nároží, zábradlí, schody, lavičky, skleněné střepy a tabulky, staré sklenice, stíny, vejce, klíč a hrubý řetěz. Za pomoci těchto a dalších podobně obyčejných věcí, kolem nichž denně přecházíme bez povšimnutí, tvoří Karel Fink svůj tichý, poetický svět. Panuje v něm zvláštní kouzlo: v hledáčku Finkova fotoaparátu se bezezbytku mění v půvabné objekty s dokonalými liniemi a tvary, tajemnými odrazy i rafinovanou hrou světla a stínu.

 

 

 

Ministři v trávě

7. dubna 2003, 00.00 | Jiří Heller je ctitelům fotografického umění známý především jako tvůrce celé řady barevných přírodních snímků, krajin s působivou atmosférou i nápaditých detailů, kde preferuje zejména traviny. Jeho nová výstava v klubu Koníček restaurantu Černý kůň v Lucerně však obsahuje výhradně černobílé fotografie, které s přírodou souvisejí jen velmi okrajově. Název „Nulté zasedání české vlády“ napoví …

 

 

 

Čtyři ženy vypovídají o kráse i perverzi barev

4. dubna 2003, 00.00 | Barvy, barvy, všude barvy. Představte si modrozelenou domovní fasádu, růžová vrata garáže, fialový bazének pro želvy, a dokonce puntíkaté kameny či rozložitý kaktus, hýřící jasně žlutou a červenou barvou. Až na výjimky jsou tyto objekty v Mexiku, kde se také ocitly v hledáčku čtyř umělkyň, jež spojuje jediné: odvážná a přesná práce s barevnou fotografií. Vidět je můžete na výstavě Barevné povrchy v nových prostorách Pražského domu fotografie.

 

 

 

Strana výpisu

... 51 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: