FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Kam s tak velkým talentem?

18. listopadu 2003, 00.00 | Lucie Bílá poděkovala na stránkách našeho nejoblíbenějšího bulvárního deníku Ondřeji Pýchovi za to, že ji umí vyfotografovat krásnou, a pokřtila jeho výstavu portrétů hvězd showbusinessu s lapidárním názvem Lidi! v Gallery Art Factory. První expozici zázračného dítěte české komerční fotografie v industriálním prostředí galerie, která byla původně tiskárnou, jsme si nenechali ujít!

 

 

 

DigiForum již zítra!

3. listopadu 2003, 00.00 | Již zítra proběhne od 9 do 18 hodin v pražském kongresovém centru Fórum digitální fotografie, které nabídne 12 přednášek, 3 workshopy a představí více jak 200 digitálních fotoaparátů. Máte poslední možnost se on-line zaregistrovat a sestavit si svůj individuální přednáškový program.

 

 

 

Vyholená hvězda u Langhanse

31. října 2003, 00.00 | Výstava portrétů umělců ze sbírky Švýcarské nadace pro fotografii v galerii Langhansova domu ve Vodičkově ulici soustřeďuje velmi cenné exponáty, ať z hlediska historického nebo uměleckého. Jedná se však i o akci, sestávající právě ze soustředění různorodých děl téhož žánru bez oživujícího nápadu. Majitelka galerie Zuzana Meisnerová-Wismerová udržuje chvályhodné kontakty se švýcarským kulturním prostředím, jímž se však teď bohužel neinspirovala, a českým ctitelům fotografie nabídla expozici, jež by byla jinde považována za značně nemoderní.

 

 

 

Kam zmizely negativy Miloně Novotného

22. října 2003, 00.00 | Jen málokdo si s sebou na dovolenou nevezme fotoaparát, neboť vzpomínky si přímo říkají o vizuální dokumentaci. Učinil tak i fotografický samouk Miloň Novotný při cestě do Londýna v památném roce 1968. Soubor snímků, který odtamtud přivezl, je považován za jeden z nejlepších v historii české fotoreportáže. Některé z fotografií můžete právě nyní vidět na výstavě, kterou mu uspořádala virtuální World Webphoto Gallery.

 

 

 

FomeiTop - setkání fotografů již po třinácté

21. října 2003, 00.00 | FomeiTop již dávno není jen dnem otevřených dveří společnosti Fomei, ale díky partnerům se stal tradičním místem setkání jak fotografů, tak zejména poskytovatelů služeb v oblasti fotografie.

 

 

 

Co jsme pro vás připravili na Invex

7. října 2003, 00.00 | Včera na brněnském výstavišti začal letošní ročník veletrhu Invex. Naše vydavatelství spolu s Institutem digitální fotografie pro vás na této akci připravilo několik zajímavých exponátů.

 

 

 

Herbert Slavík a jeho slabost pro celebrity

6. října 2003, 00.00 | Také se vám už někdy stalo, že jste při pohledu na profesionálně odvedenou práci měli pocit, že přesto něco není zcela v pořádku? Zkrátka, že cosi postrádáte … Podobný dojem mívám od jisté doby z tvorby fotografa Herberta Slavíka. Z jeho druhdy fotograficky dokonalých záběrů, vynalézavých pohledů plných života, jako by se pozvolna vytrácela invence a svěžest. Zůstává profesionalita, pravda, někdy hodně rutinní.

 

 

 

Lze s mobilem dělat umění?

3. října 2003, 00.00 | 2. září se uskutečnila tisková konference Českého mobilu a.s., při níž mobilní operátor Oskar poprvé představil svou MMS službu. Tato konference svým dílem přispěla do diskuse o tom, zda se s mobilními telefony, podporujícími multimediální služby, tedy vybavenými digitálním fotoaparátem, dá dělat umění. Odpověď? Tušíte správně: nedá. Fotoaparát s tak nízkým rozlišením (640x480 bodů) skutečně kvalitní fotografii v použitelné velikosti prostě neumí.

 

 

 

Podmořské fotografie

2. října 2003, 00.00 | Zábava, jednoznačně zábava. Bavily jsme se velice dobře obě. Fotit rybky pod vodou a jiné krásy moře může být nekonečně dlouhé. Samozřejmě dokud Vám nedojde místo na kartě, nebo fotoaparát neutopíte. To se nám naštěstí nepodařilo, takže legrace bylo víc než dost.

 

 

 

3. Forum digitální fotografie na obzoru

24. září 2003, 00.00 | Již potřetí se v pražském kongresovém centru sejdou příznivci digitální fotografie s předními odborníky z oboru a zástupci výrobců. Připojte se k tisícovce účastníků a přijďte navštívit největší odborný seminář o digitální fotografii v ČR.

 

 

 

Strana výpisu

... 46 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: