FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Dvakrát o lecčems s Romanem Sejkotem (2)

19. září 2003, 00.00 | Pokud vás zaujal rozhovor s fotografem Romanem Sejkotem (*1963), nabízíme vám tentokrát jeho dokončení. Mimo jiné se dozvíte, jaký je zájem médií o sociální dokument, proč umělec vstoupil do světa baletu, a jaký má vztah k současnému umění.

 

 

 

Dvakrát o lecčems s Romanem Sejkotem

16. září 2003, 00.00 | Jak se na celebritu sluší, nechal na sebe hodinku čekat. Důvodem ale byla práce, které teď má fotograf Roman Sejkot (*1963) víc než dost. Kromě vlastní tvorby je to například spolupráce s baletem Národního divadla, která jej stále více pohlcuje, mnoho času rovněž věnuje pronikání do tajů digitální technologie. Zajímá vás, jak umělec tvoří své mystické fotoobrazy, nebo třeba co si myslí o záplavě nahoty v našich médiích?

 

 

 

LDF: Blanka a její první fotografické krůčky

12. září 2003, 00.00 | Fotografovat fotografa při práci je sice náročné jak fyzicky, tak i psychicky, ale výsledek stojí za to. Je neuvěřitelné co všechno lidi dělají, když se ponoří do tvůrčí činnosti a svět kolem nich přestává existovat.

 

 

 

Snad se svět ještě nehroutí

10. září 2003, 00.00 | Jeho fotografická kariéra začala činem nepříliš pozitivním: krádeží. Za peníze, které odcizil rodičům, si Bohdan Holomíček zakoupil fotoaparát. Bylo mu necelých třináct let, obnos činil sedmdesát pět korun československých a jednalo se o aparát značky Pionýr. Přestože jej záhy musel vrátit, stal se mu osudným: pohled hledáčkem fotoaparátu jej měl provázet celým dalším životem, až k letošní šedesátce, oslavené výstavou v Sudkově ateliéru.

 

 

 

Fomei Top nabídne zajímavý přehled příslušenství pro fotografy

4. září 2003, 00.00 | V polovině října proběhne již tradiční prezentační akce společnosti Fomei, na které bude k vidění a vyzkoušení široký sortiment studiové techniky, přílušenství a spotřebního materiálu pro práci s digitální fotografií. Co všechno letošní ročník představí?

 

 

 

Čtyři, kteří mají rádi mašiny

4. září 2003, 00.00 | Opravdu nerada píšu o akcích, které v okamžiku, kdy vyjde článek, už skončily. Tentokrát mi snad jistým ospravedlněním bude čas prázdnin, který letí nějak rychleji než jiná roční období. A také to, že výstava, o níž se chystám napsat, mě mimořádně zaujala, dokonce i ve srovnání s momentkami, vonícími člověčinou, která je tolik typická pro Bohdana Holomíčka – ty jsem viděla chvíli předtím. Tajemný název 3:1 není výsledek sportovního utkání. Slovo „strojnictví“ v závorce za ním odkazuje k tématu, kolem nějž se výstava točí.

 

 

 

LDF: Anča v akci aneb jak vypadáme při fotografování?

2. září 2003, 00.00 | Jak to vypadá když se fotí? Ne vždy může člověk vyfotit všechno co se mu zachce. Pravda je, že se o to můžeme alespoň pokusit. Pro zpestření jsme pro Vás tento týden připravily dvě galerie o tom, jak to vlastně chodí při takovém tom našem běžném denním focení. Dnes je to Ančina galerie fotografií. Jen podotýkám ne vždy je milá a focení se jí líbí, nicméně si myslím, že každý z nás se ne vždy rád fotí.

 

 

 

LDF: Proč se Praze říká stověžatá?

29. srpna 2003, 00.00 | Sice přívlastek stověžatosti dávno neplatí, neboť tato cifra byla již někalikanásobně překročena, ale dokonale vystihuje architektonické prvenství. Při jedné z procházek jsem se pokusila poctivě počítat věžičky, pod kterými jsem procházela, ale brzy jsem toho zanechala a jen se dívala. Jen na těchto uvedených fotografií je cca 78 věžiček, a to je pouze výběr!

 

 

 

Proč věřím Gabriele Čapkové

28. srpna 2003, 00.00 | Pustí-li se fotograf cestou sociálního dokumentu, nemá to nikdy jednoduché, ačkoli by se zdálo, že na tom, chodit po ulici a mačkat spoušť, není nic těžkého. Naopak: záběry musejí jít do hloubky, vypovídat. Jalovost a prvoplánovost se zapovídá. Na otázku, kam až smím zajít, co všechno je ještě v rámci etiky, si ale musí odpovědět každý sám. Gabriela Čapková je srpnovým hostem virtuální World Webphoto Gallery. Pomocí osmadvaceti černobílých fotografií nás zve do světa, který nevnímáme, dokud s ním sami nejsme konfrontováni.

 

 

 

LDF: Hodiny věžní, kostelní, okrasné…

27. srpna 2003, 00.00 | Patřím ke skupině lidiček, kteří nemají potřebu hlídat ubíhající čas častým sledováním kapesních hodinek. Vím, že stačí udělat pár kroků a plynoucí čas mi dostatečně připomene velký ciferník věžních budov. A jestli jsou správně “natažené“? Pokud ne, nevadí, další určitě budou…

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: