FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Krev je sladší než med

14. května 2004, 00.00 | Titulek je zároveň názvem obrazu, jímž se Salvador Dalí vydal cestou surrealismu. Legenda české fotografie Václav Chochola se na podzim 1969 proslulému malíři přiblížil natolik, že mohl pořídit sérii jeho portrétů. Je však pokaždé podobná „hvězdná konstelace“ i zárukou mimořádného výsledku?

 

 

 

Digiforum: Když vybíráte fotoaparát

12. května 2004, 00.00 | 8. června proběhne v Praze již 4. Forum digitální fotografie, které bude mimo jiné velmi dobrou příležitostí pro načerpání velkého množství informací potřebných pro správnou volbu nového fotoaparátu. Opravdu je se nač těšit.

 

 

 

Po Newtonovi Capa - další ze světových fotografů v Praze

7. května 2004, 00.00 | V květnu před padesáti lety se tragicky uzavřel život jedné z legend světové fotografie. Roberta Capu, tehdy zpravodaje týdeníků Time a Life ve Vietnamu, roztrhala mina. Bylo mu čtyřicet let. Výběr z jeho reportážní tvorby, v níž se neopakovatelným způsobem spojuje síla autentičnosti s humanistickým pojetím, mají poprvé možnost vidět i milovníci fotografického umění v Čechách.

 

 

 

Milan Blšťák: Učím se žít focením

30. dubna 2004, 00.00 | Jeho práci znají a obdivují i lidé, kterým fotografování příliš neříká. Makrosnímky, objevující netušenou, hýřivou krásu přírodnin, okolo nichž běžně procházíme bez povšimnutí, umělec nyní vystavuje v showroomu firmy Linea Pura, plném ušlechtilých strohých linií designérského nábytku z Itálie.

 

 

 

IDIF slavnostně otevřel nový fotoateliér v centru Prahy

28. dubna 2004, 00.00 | Snem řady fotografů je mít svůj vlastní ateliér. K tomu pokud možno co největší, aby jeho rozměry neomezovaly kreativitu a tvorbu samotnou. To však není jednoduchá záležitost, jak jsme se mohli sami přesvědčit na slavnostním otevření skutečně profesionálního fotoateliéru společnosti IDIF. Jak vypadá a co nejen v něm společnost pořádá?

 

 

 

Foma začala vyrábět barevné fotopapíry pro Fujifilm v ČR

23. dubna 2004, 00.00 | Hradecká továrna společnosti Foma Bohemia spustila do provozu linku na výrobu atypických formátů fotografických papírů značky Fujifilm. Jak tato výroba vypadá v praxi a co může znamenat do budoucnosti?

 

 

 

Umí, a ještě za to chce peníze!

23. dubna 2004, 00.00 | Spolupracuje se světovými fotografickými agenturami, vystavoval v New Yorku, Soulu i Stockholmu, ale i na současném nejprestižnějším fotofestivalu ve francouzském Perpignanu. Dvakrát byl oceněn v rámci World Press Photo, pracuje pro UNICEF, a jeho snímky se pravidelně objevují v takových periodikách, jako jsou Der Spiegel, Paris Match, New York Times Magazine či Playboy. Tomki Němec, český fotograf.

 

 

 

Na Provázku u Donutilů

14. dubna 2004, 00.00 | Pro generaci dnešních dvacetiletých je to historie. Starší ale jistě nezapomenou na fronty na lístky, vyprodané sály a především na sugestivní herecké výkony. Brněnské Divadlo na provázku bylo světlem v šeru české totality. „Svítání“ je také název výstavy fotografií Jefa Kratochvila, věnovaných právě této legendární scéně.

 

 

 

Zlaté objektivy Interkamery a jejich lesk

14. dubna 2004, 00.00 | Den před zahájením veletrhu Interkamera 2004 byly slavnostně oznámeny produkty, které letos získaly ocenění "Zlatý objektiv Interkamera", které uděluje pořadatelská společnost za podpory vybraných medií. Kdo byl oceněn a zač?

 

 

 

Dostal Oscara, no a?

24. března 2004, 00.00 | Přísloví „Doma není nikdo prorokem“ vzniklo určitě v Čechách. Příkladů toho, jak se zde nakládalo s lidmi, kteří byli za hranicemi obdivováni a váženi, je bezpočet. Nejstarší český fotograf a filmař Alexandr Hackenschmied (*1907), držitel Oscara z roku 1965, jenž mimochodem stál i u zrodu trojrozměrné filmové iluze IMAX, by o tom mohl hodně vyprávět. Dvě výstavy fotografií této legendy, která již léta žije v New Yorku, máme nyní možnost vidět i v Praze.

 

 

 

Strana výpisu

... 43 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: